Büyük Torbalı

Philsa Torbali “Uzmanlik Merkezi” Kurdu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Philsa Torbali “Uzmanlik Merkezi” Kurdu
529 Görüntüleme
30 Kasım 2010 - 22:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Philsa, isletmeler planlama, tedarik zinciri, tütün, mühendislik, kalite güvence ve finans olmak üzere alti dalda bölgenin uzmanlik merkezi haline getirildi.

ESKI Philip Morris-Sabanci Genel Müdürü Turhan Talu, yüksek ÖTV’nin kaçak sigara girisini arttirdigini söyledi. ÖTV artisinin yapildigi Subat 2010 tarihinden bu yana sektörde kayitli pazar payinin 107 milyar adet sigaradan 94 milyar adete geriledigini belirten Talu, kaybin yüzde 15 oldugunu ifade etti. Görevini Sedat Müderrisoglu’na devreden Talu, pazar kaybinin tüketimin azalmasindan kaynaklanmadigini belirterek, “Türkiye’de her zaman var olan kaçak miktari, vergi artisiyla 5 bin tondan 15 bin tona çikti. Güneydogu Anadolu’dan size 3,5 liraya, istediginiz kadar Marlboro getireyim.” dedi.

TORBALI’DA BASIN TOPLANTISI

PHILIP Morris International’in faaliyet gösterdigi 61 ülkenin ve dünyadaki bütün gümrüksüz satis magazalarinin ürün gelistirme ve paket tasarimlari için merkez olarak seçilen Izmir’in Torbali ilçesindeki fabrikada bir basin toplantisi düzenlendi. Ege Bölgesi Sanayi Odasi (EBSO) Yönetim Kurulu Baskani Ender Yorgancilar, Philip Morris-Sabanci Genel Müdürü Sedat Müderrisoglu, Urün Gelistirme Baskani Tony Snyder ve fabrika yöneticilerinin katildigi toplantida konusan Turhan Talu, Türkiye sigara pazarinin perakende degerinin 23,5 milyar lira oldugunu anlatti. Bunun 14,5 milyar lirasinin ÖTV, 3,6 milyar lirasinin KDV olarak devlete ödendigini belirten Talu, yedi üretici firmaya 5,4 milyar lira kaldigini dile getirdi. Talu, siga-raya getirilen yasaklarin tüketimi düsür-medigini, kayitli üründen daha ucuz olan kaçak ve sahte sigaralara yönelin-digini ifade etti.

DUNYA’NIN 4. BUYUK FABRIKASI TORBALI’DA

PHILIP Morris’in dünyadaki dünyadaki dördüncü fabrikasi konumundaki Torbali Philsa, isletmeler planlama, tedarik zinciri, tütün, mühendislik, kalite güvence ve finans olmak üzere alti dalda bölgenin uzmanlik merkezi haline getirildi. Yillik 56 milyar adet sigara üretim kapasitesi bulunan fabrika, 4 milyar liralik ihracat yapiyor. Dogrudan 750, dolayli bin 600 kisiye istihdam sagliyor. Türkiye’de pazar payi yüzde 43. Yapilanmayla 61 ülkenin ve dünyadaki bütün duty free pazarinin ürün portföyü buradan yönetilecek. EBSO Baskani Yorgancilar ise üretim olmadigi takdirde kalkinmanin ve istihdamin da olmayacagini söyledi. Dünyada yeni serbest pazar anlasmalariyla rekabetin daha da çetin hale geldigini vurgulayan Ender Yorgancilar, yük-sek vergi yükünün Türk sanayicisini rekabet edemez hale getirdigini belirtti. Yorgancilar, Tüpras ve Petkim’le beraber Philip Morris’in bölgeye sagladigi katkilarin çok önemli oldugunu kaydetti.

Yeni Genel Müdür Sedat Müderrisoglu

BASIN toplantisinda Philip Morris-Sabanci’nin genel müdürlügüne ata-nan Sedat Müderrisoglu ile Turhan Talu görev devir teslimi de yapti. Müderrisoglu, 1993’te tütün müdürü olarak girdigi firmada, en son New York’taki Latin Amerika ve Kanada operasyonlarini yürüten birimin ba-sinda yer aldigini ifade etti. Türki-yede farkli tip tütün üretimini gelis-tirmek için çalismalar yürütecekle-rini de açikladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web