Büyük Torbalı

Pollina sektöründe devlesti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Pollina sektöründe devlesti
320 Görüntüleme
24 Mayıs 2011 - 21:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çakirbeyli dogumlu olan, 1991 yilinda Aydin Nazilli’de Pollina Koltuk Uretim Fabrikasi’ni kuran Ersin Aksoy, 1 yildir da Torbali’da faaliyet gösteriyor.

TORBALI’DA 1 yildir faaliyet gösteren Pollina Koltuk Uretim Fabrikasi, ürettigi kaliteli ürünler ile Ege Bölgesine hitap ediyor. Izmir Aydin Asfalti üzerinde 1000 metrekare kapali alanda faaliyet gösteren firma, tecrübeli personeli ile kaliteli ürünlerini satisa sunuyor. Urettigi ürünleri bayiler araciligi ile satisa sunan Pollina Koltuk Fabrikasi, ortalama 90 firmaya ürün tedarikinde bulunuyor. Torbali’da ürettigi ürünleri ile kendi sektöründe emin adimlarla büyüme kaydeden firma, ilerleyen dönemlerde yeni yatirimlar yapmaya hazirlaniyor.

DUNYA KALITESINDE KOLTUK URETIMI YAPIYOR

POLLINA Koltuk Uretim Fabrikasi’nin temelleri, 1991 yilinda aslen Çakirbeyli Köyü’nden olan Ersin Aksoy tarafindan Aydin Nazilli’de atildi. Uzun yillar Nazilli’de hizmet veren firma, 2010 yilinda üretim tesislerini Torbali’ya tasidi. Torbali’da 1000 metrekare kapali üretim atölyesinde hizmet veren firma, uzman ekibi ile ürettigi ürünlerini Ege Bölgesine bayileri araciligi ile satisa sunuyor. Yüzde yüz yerli sermaye ile üretim yapan firma, yillik 2500 koltuk imalati ile pazarinda 90 firmaya ürün tedarik ediyor. TSE ürün kalite standartlari ve TSENISO90012000 kalite yönetim sistem standartlarina göre üretim yapan firma, binlerce çesit ürünü ile kendi sektöründe büyük söz sahibi.

TORBALI MOBILYA SEKTÖRUNUN KALBI

ASLEN Çakirbeyli Köyü’nden olan yönetim kurulu baskani Ersin Aksoy, Torbali’nin yatirima deger bir yer oldugunu, kendi memleketi oldugundan dolayi yatirimlarini bu yönde tercih ettigini söyledi. Is hayatinin yani sira basarili siyasetçi kimligine de sahip olan Aksoy, Aydin Nazilli’de 3 yil boyunca MHP Ilçe Baskanligi ve partinin önemli kademelerinden görev yapti. Torbali’da mobilya sektörünün büyük bir sekilde gelistigini söyleyen Aksoy: “Torbali’yi çok seviyorum. Bunun yani sira ilçenin gelecegi çok parlak. Torbali ilerleyen yillarda mobilya sektörünün kalbinin attigi bir bölge olacak. Bundan dolayi buraya yatirim yaptik ve yapmaya devam edecegiz”

TICARET ODASI ÇOK IYI ÇALISIYOR

MOBILYA sektöründe kalifiye eleman sikintisi çektiklerini söyleyen Aksoy, Torbali Ticaret Odasi’nin bu yöndeki çalismalarina övgüler yagdirdi. Herkesin siyasî kimligini bir kenara birakip odaya büyük destek vermesi gerektigini söyleyen Aksoy, sözlerini söyle sürdürdü: “Bizim en büyük sorunumuz kalifiye eleman bulamamak. Bir çok elemani kendi bünyemizde yetistiriyoruz. Nazilli’de bulunan kalifiye elemanlarimizin bir çogunu buraya getirdik. Ticaret Odasi’nin çalismalarini çok begeniyorum. Belediye, devlet, is adamlari herkes siyasî kimligini ve görüsünü bir kenara birakip odaya destek vermeli. Büyük bir çalisma yapiyorlar. Ancak bu sekilde kalifiye eleman sikintisi çözülür” dedi.

TAMAMI YERLI SERMAYE

TORBALI’ya 600 bin liralik bir yatirimla kurulan Pollina Koltuk, binlerce ürün seçe-negi ile insanlarin zevklerine hitap ediyor. Tasarimlarin tamami kendisine ait olan Pol-lina Koltuklari’nin tamami elde üretiliyor. Koltuklarda kullanilan kumaslari özel ola-rak Bursa’dan getirten firma, malzemelerin-de ise özel gürgen ve çam agaci kullaniyor. Urettikleri koltuklari toptan olarak satisa sunan Pollina, uzman ekibi ile pazarinda her geçen gün büyüme kaydediyor. Firma yüzde yüz yerli üretim yapiyor. Mobilya sektörü-nün büyük bir sektör oldugunu dile getiren firmanin sahibi Ersin Aksoy: “Bizim sek-törümüz büyük sektör. Pazarda hizmet veren bir çok mobilya firmasi olmasina ragmen, yinede talepleri karsilamakta zorlaniyoruz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web