Büyük Torbalı

Rakiplerini afisle sikâyet etti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Rakiplerini afisle sikâyet etti
307 Görüntüleme
25 Ağustos 2010 - 21:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son dönemde yayginlasan kaçak yag satisi, Stok Petrol Urünleri’nin sahibi Mesut Unal’i isyan ettirdi. Unal, çareyi isletmesinin önüne ihbar niteliginde bir pankart asarak buldu. 

IZMIR-Aydin Karayolu Kusçuburun Mahallesi’nden geçenler oldukça ilginç bir pankartla karsilasiyor. Kaçak yag satisi mahallede 2 yildir hizmet veren Stok Petrol Urünleri’nin sahibi Mesut Unal’i isyan ettirdi. Yetkililere defalarca bu sorunu iletmesine ragmen bir sonuç elde edemeyen Unal, çareyi isletmesinin önüne ilginç bir pankart asarak buldu. 15 metrekare genisliginde dev pankartta kaçak yag satisi yapildiginin ihbarini yapan Unal yetkilileri göreve davet etti. Mesut Unal: “Ilçedeki birçok yag saticisi kaçak is yapiyor. Yilda ortalama 600 bin Tl’lik zararim var” dedi.

KAÇAK YAG SATILIYOR

KUSÇUBURUN Mahallesi’nde hizmet veren Stok Petrol Urünleri isletmecisi Mesut Unal, kaçak yag satisindan dertli. Endüstriyel yag satisi yaptiklarini ve faaliyete gir-meden önce Enerji Piyasasi Denet-leme Kurulu (EPDK) ile Jandarma Istihbarat ve Terörle Mücadele (JITEM) yetkilileri tarafindan islet-mesinin kontrol edildigini söyleyen Unal: “Satis yaptigim ürünlerin ta-mami etiketlidir. Bidonlarda etiket olmazsa ve araçlarin depolarina di-rekt olarak döküm yapilirsa bu ka-çakçiliga girer. Ancak ilçemiz sinir-lari içerisinde bulunan birçok made-ni yag saticisi buna uymuyor. Kaçak yag satisi yapiyor. Bu isletmelerin sattigi ürünlerin içinde ne oldugu belli degil. Yapilan bu kaçak satisa adeta göz yumuluyor” diye konustu.

DIKKAT BU BIR IHBARDIR

HER yil binlerce TL’lik zarar ettigini ifade eden isletme sahibi Mesut Unal: “Hangi isletmenin ka-çak yag satisi yaptigini yetkililere di-lekçeyle ihbar ettim. Ama hiçbir ne-tice elde edemedim. Ben de bu sikin-timi yaptirdigim afisle duyurmak istedim. Vatandaslar aldiklari yagin ne oldugunu iyi bilmeli. Ortada hak-siz bir rekabet var. Ama ilgililer ma-alesef uyuyor” seklinde konustu. Mesut Unal’in astirdigi 15 metre-karelik afiste sunlar yaziyor: ‘Dik-kat, bu bir uyaridir, ihbardir. Buranin haricinde ne kadar 10 numara yag yapma mazot satan varsa Türkiye-’nin atigini, bitkisel yagin posasini kaçakçilik ile araçlara döküm yapa-rak satmaktadir. Yetkililer seyret-mektedirler. Burada resmi Tüpras çikisli petrol ürünü 10 numara natural madeni yag satilmaktadir. Kanunen satis yaptigimiz için döküm yapmak yasaktir’ diyerek isyani dile getirdi.
Unal yetkilileri göreve davet etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web