Büyük Torbalı

Rize’de Muhtar, Ayrancilar’da insaat krali!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Rize’de Muhtar, Ayrancilar’da insaat krali!
540 Görüntüleme
22 Eylül 2010 - 21:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2006 yilindan bu yana 400 ev insa eden Lazali Müteahitlik, 2009 yilinda 127 bin TL’lik vergi ödeyerek, ilçedeki bütün müteahhit firmalarini geride birakti. Firma, 2010’da 9 milyon TL’lik ciro hedefi koydu.

2006 yilindan bu yana Torbali’da hizmet veren Lazali Müteahitlik, 2010 yili sonunda 9 milyon TL’lik ciro hedefi koydu. Ulkedeki birçok insaat firmasi daha yeni yeni alt gelir grubuna hitap ederken, Lazali Müteahitlik tam 4 yildir bu kesimin ihtiyacini karsiliyor. Firma sahibi Dursun Ali Duman, 2015 yilinda holding olmayi planladiklarini söyledi. Laz Ali lakapli Ali Duman ayni zamanda, Rize’nin Yeniköy Mahallesi muhtarligini da bir dönem yapti. Türkiye’de en hizli büyüyen firma olduklarini belirten Duman: “Ulkenin ünlü insaat firmalari bizi geriden takip ediyor. Hedeflerimizin de ilerisindeyiz” dedi.

VERGI SAMPIYONU

4 yil içinde Firtina, Zeki Müren, Hemsin, Alparslan Türkes, Basbug Apartmani gibi çok sayida konut yapan Lazali Müteahitlik, Izmir’in yükselen bir markasi hâline geldi. 2006 yilindan bu yana 400 ev insa eden firma, 2009 yilinda 127 bin TL’lik vergi ödeyerek, ilçedeki bütün müteahhit firmalarini geride birakti. Su anda 129 konut daha insa etmekte olan firmanin 50’yi askin çalisani bulunuyor. Ayrancilar’i adeta bastan asagi insa ettiklerini söyleyen Ali Duman: “Yaptigimiz çalismalar daha proje asamasindayken satiliyor. Daha insaat alanina kepçe girmeden satis islemleri tamamlaniyor. Firmamizin adina bir çizik gelmesin diye dersimize çok iyi çalisiyoruz” diye konustu.

DEVLETIN ISINI BIZ YAPIYORUZ

KAZANDIGI paranin vergisini kurusu kurusuna devlete ödedigini söyleyen Duman: “Ben çok korkak bir adamim. Bu yüzden ne kazaniyorsam bunun karsiligini vergi olarak veriyorum. Her seyimiz kayit altinda. Sattigimiz her ev degerinden fatura edilir ve bu sekilde tapuya yazilir. Ancak ödedigimiz vergiler bize yol, su, elektrik olarak geri dönmüyor. Devletin isini bile biz yapiyoruz. Yaptigimiz evlerin su ve elektrik ihtiyaçlarini biz gideriyoruz” seklinde konustu.

GELECEGI 4 YIL ÖNCEDEN GÖRDUK

TURKIYE’DEKI ünlü insaat firmalarinin sürekli olarak üst gelire hitap ettigini bu yüzden birçok evin ellerinde kaldigini ifa-de eden Lazali: “Fi-Yapi, Soyak gibi fir-malar 1+1, 2+1 evlerle daha yeni yeni alt gelir grubuna hitap etmeye basladi. Ancak biz bunu tam 4 yil önceden gördük. Zaten yaptigimiz evlerin neredeyse tamami alt gelir grubuna hitap eder” seklinde konu-sarak, sözlerini noktaladi.

HOLDING OLACAGIZ

PROFESYONEL bir ekiple çalisan Lazali Müteah-hitlik, 2015 yilinda holding olmayi planliyor. 2009 yilinda 1,5 milyon TL olan ciroyu 9 milyon TL’ye kadar çikaran Lazali, beklentilerinin de ilerisinde büyüyor. Ali Duman: “50’yi askin personelimiz sü-rekli olarak çalisiyor. Ayrica firmamizda yeminli mali müsavir var. Torbali’daki hangi müteahitlik fir-masinda bu var? Biz sürekli olarak büyük düsü-nüyoruz ve proje üretiyoruz. Bu yüzden vatandaslar bizi tercih ediyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web