REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şampiyon 2015’te rekor kırdı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şampiyon 2015’te rekor kırdı
567 Görüntüleme
28 Kasım 2015 - 8:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

4 yıldır açtığı Uygulamalı Girişimcilik kurslarıyla İzmir’de bu alanda şampiyon olan Torbalı, 2015 yılında ise rekor kırdı. 3 yılda sadece 7 kursun açıldığı ilçede bu yıl 4 kurs açıldı

İZMİR’DEKİ ilk girişimcilik kursunu açan oda olan Torbalı Ticaret Odası, aradan geçen 4 yıllık süre zarfında da birçok kurs açtı. Açtığı kurslar ile İzmir’de şampiyon olan Torbalı, bu yıl rekor kırdı Bu yıla kadar sadece 7 kurs açan Ticaret Odası, sadece 2015 yılı içerisinde 4 kurs açıp 120 kursiyere eğitim verdi. Bu yılın son kursunu geçtiğimiz günlerde tamamlayan ve öğrencilerini mezun eden Torbalı Ticaret Odası, yeni yılda da çalışmalarına ve girişimcilik kurslarına kaldığı yerden devam edecek. Torbalılı KOSGEB Eğitmeni Alper Selvi: “İş dünyası, eğitimli, ne yaptığını bilen girişimcilerle seviye atlayacaktır. İlçemizde açılan kursların sayısı her geçen gün artarken, gösterilen ilgi de bizleri fazlasıyla memnun ediyor” dedi.

26 KİŞİ DESTEĞİ KAPTI

Torbalı Ticaret Odası, KOSGEB Güney Hizmetleri Bölge Müdürlüğü ve Torbalı Kaymakamlığı’nın birlikteliği ile ilçe genelinde kendi işini kuracak olan 30 yeni girişimci KOSGEB Eğitmeni Alper Selvi tarafından 9 gün süren eğitim ile mezun oldu. İş planı, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı ve finansal plan gibi çeşitli konularda eğitimler alan 30 kursiyer başarı ile mezun oldular. İlçede düzenlenen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin 2015 yılı 4.’sü de geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Yoğun bir kurs dönemi geçiren Ticaret Odası, bu yıl 4., toplamda da 11. kursunu tamamlamış oldu. 2011 yılından bu yana Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nun açıldığı Torbalı’da kurslar, Ticaret Odası, İŞ-KUR ve Kaymakamlık destekli açıldı. Kursu tamamlayanlar, 30 bin lirası hibe olmak üzere 100 bin liralık kredi almaya da hak kazanıyor.

İŞ DÜNYASI, EĞİTİMLİ GİRİŞİMCİLER KAZANACAK

Torbalı Ticaret Odası’nın ev sahipliği yaptığı bu kurslarda 330 kursiyer eğitim görürken, bir kısmı da işyeri açarak hayallerini gerçekleştirdi. Kursiyerler daha sonra hazırladıkları iş planlarını KOSGEB’e sunarken, 26 iş yeri de 30 bin lirası hibe toplamda 100 bin liralık kredi almaya hak kazandı. KOSGEB Uzmanı Alper Selvi: “Amacımız, daha bilinçli ne yaptığını bilen girişimciler kitlesi oluşturmak. Bu nedenle eğitimlerimiz, her kursiyer açısından büyük önem taşıyor. Düşünün, buradan mezun olup sertifika almış bütün kursiyerlerin iş dünyasında yer aldığını. Bugün birçok işletme, yanlış adım attığı için kepenk indiriyor. Eğitimli girişimcilerimiz, bütün olaylara karşın ne yapacağını biliyor. İş dünyası daha kaliteli girişimcilerle sınıf atlayacaktır” dedi.

GÖKHAN YALKALK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web