REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sanayi yollaribelediyenin görevidir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sanayi yollaribelediyenin görevidir
170 Görüntüleme
06 Şubat 2014 - 8:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir grup esnaf dün bir araya gelerek bozuk yollarla ilgili açiklamada bulundu. Sanayi yollarinin düzeltilmesi isinin belediyenin görevi oldugunu söyleyen esnaf,bu konuda Sezai Tamer’e haksizlik yapildigini düsünüyor

YILLARDIR bozuk yoldan dert yanan Atatürk Sanayi Sitesi esnafi, seçime siyasetin karismasini istemiyor. Dün bir araya gelen ve yol sorununu tekrar gündeme getiren bir grup esnaf, sanayi yolunun Torbali Belediyesi’nin görevi oldugunu belirtti. Her seçimde, siyasilerden bozuk yollarin asfaltlanacagi vaadi aldiklarini ancak bu zamana kadar hiçbir gelismenin olmadigini ifade eden sanayi esnafi, “Bozuk yollar artik sanayinin kaderi olmaktan çikmali. Bu sorunu çözecek tek yetkili makam Torbali Belediyesi’dir. Ayrica önümüzdeki hafta yapilacak olan Esnaf ve Sanatkârlar Odasi seçimlerine siyaset karismasini da istemiyoruz. Esnaf kendi baskanini seçebilecek iradeyi gösterebilme yetenegine de sahiptir” dedi.

 BES SANAYI TEK SORUN 

Esnaf ve Sanatkârlar Odasi ile belediye seçimlerine kisa bir süre kalirken, gündemin bir numarali maddesi yine hizmet. Vatandaslar bu dönemde sorunlarini daha sik gündeme getirirken sanayi esnafinin da en büyük arzusu bozuk yollarin yapilmasi. Ilçedeki binlerce esnafin ekmek kapisi olan Atatürk, Basak, Günes, Sarbek ve Emek Sanayi Siteleri adeta sorunlarla bogusuyor. Yerel yönetimden hizmet alamadiklarini belirten sanayi esnafi, duruma isyan etti. Altyapisi bulunmayan sanayinin, üstyapi sorunlari da bir o kadar fazla. Özellikle yagmurlu havalarda sanayi yollarindan geçmek neredeyse imkânsiz bir hale geliyor. Sanayi esnafi da her yil yaz aylarinda tozu, kis aylarinda ise çamur ve su birikintilerini protesto ediyor.Bine yakin esnafin bulundugu ve her geçen gün yeni isletmelerin açildigi sanayilerin kanayan yarasi haline gelen alt yapi ve bozuk yollar sik sik gündeme gelmesine ragmen, hiçbir çözüm üretilemedi. Esnaf ise verilen sözlerin tutulmasini istiyor.

 SEÇIMLERE SIYASET KARISMASIN 

Bozuk yollarla ilgili dün bir açiklama yapan bir dizi esnaf, yetkilileri yeniden göreve davet etti. 20 yillik esnaf oldugunu ifade eden Refik Akgün, 1996 yilindan beri bozuk yol sikintisi yasadiklarini söyledi. Torbali’nin kalbi konumundaki sanayi de 7 bin kisinin ekmek yedigini ifade eden Akgün, “Belediye yetkilileri, sanayi yollarinin asfaltlama hizmetinin kendi görevleri olmadigini söylüyor. Kimse bizi kandirmaya çalismasin. Asfaltlama isi Esnaf Odasi’nin görevi degildir. Belediye üstüne düsen görevi yapsin. Sanayi bu ilçenin üvey degil öz evladidir” dedi. Esnaf Odasi Baskan Adayi Halil Gülcü’nün geçtigimiz günlerde bir açiklama yaptigini kaydeden Ibrahim Özyurt, “Halil Bey, Esnaf Odasi Baskani Sezai Tamer’i bozuk yollar üzerinden elestiriyor. Sayin Gülcü, 2004-2009 yillari arasinda belediye baskan yardimciligi yapiyordu. Bu süre içerisinde kaç defa sanayiye geldi? Sayin Gülcü, Belediye Baskani Ismail Uygur’la pozlar veriyor. Esnaf Odasi’na siyaseti karistirmayacagiz” diye konustu. Sanayi esnaflarindan Osman Çetinay da, siyasilerin oda seçimleri üzerinden ellerini kaldirmasini istedi. Torbali Belediyesi’nin görevini yaparak, sanayi yollarini acilen asfaltlamasi gerektigini söyleyen Çetinay, belediye yetkililerini göreve davet etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web