Büyük Torbalı

Sicaklar bastirdi satislar firladi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sicaklar bastirdi satislar firladi
235 Görüntüleme
26 Haziran 2011 - 20:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yaz sicaklarinin iyiden iyiye hissedildigi su günlerde su tüketimi daha da artti. Torbali’da faaliyet gösteren 30’a yakin su firmasi satislardan oldukça memnun.

HAZIR su sektörü bir önceki yila oranla büyümeye devam ediyor.  HaziranTemmuz aylarinda geçen yilin ayni dönemine oranla su satislarinda yüzde 50’lik artis meydana geldi. Özellikle yaz sicaklarinin iyiden iyiye hissedildigi aylarda su tüketimi daha da artti. Sektör temsilcileri büyümenin devam edecegi görüsünde. Yaz sicaklarinin etkili oldugu hazirantemmuz aylarinda hazir su satisi deyim yerinde ise patlama yapiyor. Torbali’da faaliyet gösteren 30’a yakin su firmasi satislardan oldukça memnun.

HAZIR SU SEKTÖRU BUYUYOR

DOGAL Kaynak Suyu ve Maden Suyu sektörü her yil  büyüme kaydediyor. Vatandaslar hazir satilan damacana sulara büyük oranda talep gösteriyor. Hazir su sektöründe kisi basina düsen yillik tüketim orani ise ortalama 96 litreyi buluyor ve bu tüketimin 70 litresini damacana suyu olusturuyor. Sektörde halen 30’a yakin ruhsatli ambalajli su satan isletme bulunuyor. Nüfusu hizla büyüme kaydeden Torbali’da hal böyle olunca su sektörü de büyük oranda önem kazaniyor. Mevcut isletmeler su yetistirmekte zorlanirken, yilda 2, 3 su bayisi sektöre ‘merhaba’ diyor. Ilçede faaliyet gösteren firmalar ise satislardan oldukça memnun.

YAZ GELDI SU TUKETIMI ARTTI

SEKTÖRDE satilan sular Türkiye’nin en modern su tesislerinde, hijyenik kosullarda siseleniyor. Sular kaynaktan doluma kadar kalite güvencesi ile fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerden geçiriliyor. Havalarin isinmasiyla birlikte büyük bir hareketlilik yasadiklarini dile getiren Kirazli Yayla Bursa Uludag Su Bayisi sahibi Yunus Bozkaya: “Su anda islerimizde büyük oranda yogunluk yasiyoruz. Sularimiz özel tesislerde el degmeden doldurularak tüketiciye ulastiriliyor. Müsterilerimizin telefon etmesiyle birlikte 5 dakika içerisinde suyu evlerine teslim ediyoruz” dedi.

FIRMALAR ARASINDA REKABET VAR

SU satislarinin artmasinin ardindan sektörde büyük bir rekabette göze çarpiyor. Bayiler su fiyatlarini asagiya çekerek daha fazla müsteri kapabilmenin telasi içerisinde. Kimi bayilerde damacana su 5 TL’den satilirken kimi bayilerde bu fiyat 3 Tl ve 2 TL’ye kadar düsebiliyor. Torbali Mahallesi’nde faaliyet gösteren EliF Ticaret Günes Su Bayisi de hareketlilikten oldukça memnun. Günlük ortalama 350 damacana suyun satisini gerçeklestiren isletme, piyasadaki rekabetten dolayi fiyatlarinda indirime gitmis durumda. Isletmede suanda bir damacana su 2,75 TL’den satisa sunuluyor. Islerin yogun oldugunu söyleyen isletme sorumlusu Sezgin Atilgan: “Yazin gelmesiyle büyük bir hareketlilik yasiyoruz. Piyasadaki rekabete göre biz de fiyatlarimizda indirim yapiyoruz” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

ESNAF SATISLARDAN MEMNUN

BARIS Yapi Sitesi’nde uzun yillardir faaliyet gösteren Kirsan Market Badem Su Bayisi ise bölgenin büyük orandaki su ihtiyacini karsiliyor. Saglik Bakanligi onayli sulari satisa sunan isletme yogunluktan oldukça memnun. Günlük 40’a yakin su satisi gerçeklestiren isletme talepten oldukça memnun. Hava sicakliklarindan dolayi islerde yüzde 40 artis oldugunu söyleyen isletme sorumlusu Mesut Çelik: “Su siralar büyük bir artis var satislarda. Elemanlarimiz ile evlere kadar teslim yapiyoruz. Ilgiden memnunuz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web