Büyük Torbalı

Sigortayi basimiza bir sey geldiginde hatirliyoruz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sigortayi basimiza bir sey geldiginde hatirliyoruz
299 Görüntüleme
28 Ekim 2010 - 21:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali’da sigortalama oraninin diger merkezlere göre daha düsük oldugunu dile getiren Kandemir Sigorta’nin sahibi Serkan Kandemir, sigortanin ihmal edilmemesi gerek bir hayat garantisi oldugunu dile getirdi.

KASKO, Zorunlu Trafik Sigortasi, Ferdi Hayat Sigortasi, yangin, hirsizlik sigortasi, gibi sigortalar hayatimizin bir çok alaninda önemli yeri bulunmakta. Sigorta sirketlerinin güvenirligi, insanlar ve araçlar için önemi ve müsterilerine sagladigi avantajlari sizler için arastirdik. Ilçenin önde gelen sigorta sirketlerinden olan ve yillardan beri Torbali’da hizmet ve-ren Kandemir Sigorta’nin sahibi Serkan Kandemir, sigortacilik ve sigortalarin hayatimizda ne gibi önemleri oldugunu anlatti. Tepeköy Mahallesi Esen Çarsisi’nda 11 yildir hizmet veren Kandemir Sigorta, ilçedeki sigortacilik sektöründe her gün hizla büyüyen firmalar arasinda. Her biri isinde uzman tecrübeli kadrosu ile müsterilerine hizmet veren firma, dünyanin önde gelen sigorta sirketleri olan Axa Sigorta, Ankara Sigorta ve Fiba Sigorta’nin yetkili acenteligini yapiyor. Sigortacilik sektörü ve faydalari ile insanlarin akillarina takilan sorulari gazetemizle paylasan Serkan Kandemir, “Sigorta, insanlarin hayatta karsi-sina çikabilecek olaylarda veya dogal afetlerde her türlü garanti ile ücret karsili yapilan bir hiz-mettir dedi. Kasko, zorunlu trafik sigortasi, ferdi hayat sigortasi, yangin sigortasi, hirsizlik sigortasi, gibi sigortalarin insan hayatindaki sagladigi avantajlara deginin Kandemir, “Insanlar, arabalari, evleri, isyerleri ve buralarda çalisirken veya kapaliyken dogabilecek dogal afet, hirsizlik, yangin  ve benzeri olaylara karsi kendilerini güven altina almalidir. Sigortaciligin önemi burada çok önemlidir. Kazanmis oldugunuz birikiminizin güvence altina alinmasi ve rahat huzurlu bir gelecegin saglanmasina yarar.”

SIGORTA, HAYAT GARANTISIDIR

SIGORTALARIN sagladiklari avantajlar ve hangilerinin zorunlu hangilerinin ihtiyaci olduguna da deginin Kandemir, “Sigortacilikta seçtiginiz firma ve firmanin size sagladigi avantajlar çok önemlidir. Sigortalar poliçeye göre ayrilir. Dogal afetlerde, Dogal Afetler Sigorta Kurumu (DASK) poliçelerinde teminat riskinin yüzde 20’si, sigortalida, yüzde 80’ni sigorta sirketinde kalir. Yani sigorta sirketi hasarin yüzde 80’ni öder. Kasko, isyeri, konut poliçelerinde ise doga bilecek olan hasarlarin bunlar yangin, hirsizlik, çarpma, çarpilma ve benzeri olaylarda teminat bedelinin tamami sigorta sirketi tarafindan ödenir” dedi. Trafik sigortalarinin da çok önemli olduguna deginen Kandemir, Trafik sigortalari maddi araca 17 bin 500 TL. Manevi (ölüm veya sürekli sakatlanma) halinde, kisi basina 175 bin lira tazminat öder. 2010 yili için bu fiyat tüm sirketler için aynidir” dedi. Zorunlu sigortalarin önemine deginin Serkan Kandemir, “Zorunlu sigortalar, trafik sigortasi, Dogal Afet Sigortasi Kurumu (DASK) zorunlu sigortalardir. Trafik sigortasi ve Dask sigortasi yaptirilmadigi durumunda, teminatsiz kalmanin disinda, trafikten men, trafik cezasi ve en önemlisi geçen süre kadar ayni primin tekrar yapilacagi kadar faizi ile birlikte ödemeye maruz kalir” dedi.

YATARAK TEDAVIYE LIMITSIZ TEMINAT

TORBALI’DA sigortalama oraninin merkezlere göre daha düsük oldugunu dile getiren Kandemir, “Ilçemizde sigortalanma merkezlere göre biraz daha düsük. Gelisen sigorta sektörü ve insanlarin güzel hizmet ve kendilerini garantiye alma düsüncesi her geçen gün artiyor” dedi. Sirketleri bünyesinde bulunan Axa Sigorta ola-rak Türkiye’de bir ilke imza attiklarini dile getiren Kandemir, “Axa Sigorta ülkemizde bir ilke imza atarak Saglik Sigortalarina yillik 250 TL’den baslayan primlerle ülkede bir ilki gerçeklestirdi. Yatarak tedavide limitsiz teminat bedeli vermektedir. Bizde büyüyen sigortacilik sektöründe ilçemizde yillardan beri hizmet veriyoruz. Bünyemizdeki dünya devi sigorta sirketleri ile halkimiza hizmet vermeye de devam edecegiz” dedi.

POLIÇELERI IYI OKUMAK GEREKIR

INSANLARIN sigorta sirket-leriyle anlastiginda ve sigorta yaptirmak istediklerinde nelere dikkat etmeleri gerektigine de deginin Serkan Kandemir, “Si-gorta poliçeleri satin alinirken, trafik sigortalari ve Dask sigor-talari poliçeleri teminat bedeli tüm sirketlerde aynidir. Bedel-leri standartdir. Diger isyeri, konut ve kasko poliçelerinde risk satin alinirken ilk önce dik-kat edilmesi gereken poliçe üze-rinde yer alan teminat bedelleri kismina dikkat edilmesi ve po-liçede bulunan kilavuzlar kis-minda yer alan  dogal afetlerde muafiyet, (Sigorta bedelinin sigortalida kalan kismi) uygu-lanip uygulanmadiginin tamam-inin sigorta sirketi tarafindan ödendigine dikkat edilmelidir. Diger konularda ise satin alinan poliçe teminatlarinin kaskolarda aracin kazasindan sonra, aracin rent a car ve kurtarici hizmetle-rinin verilip verilmedigine dik-kat edilmesi gerekir. Kisacasi poliçede daha fazla riskin satin alinip alinmadigina dikkat edil-melidir” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web