Büyük Torbalı

Sorunlari Basbakan’a iletecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sorunlari Basbakan’a iletecek
304 Görüntüleme
01 Kasım 2010 - 22:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bugün, Basbakan Erdogan’a ‘Ege’nin sorun ve isteklerini sunacak ekipte Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar da yer aliyor
EGE’DEN yedi ilin oda baskanlari, Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi’nin (TOBB) bugün Ankara’da düzenleyecegi surada, Basbakan Recep Tayyip Erdogan ve Bakanlar Kuruluna rapor sunacak. Izmir’in isteklerinin yer alacagi raporda, Torbali’nin çözüm bekleyen 9 ana sorunu da yer aliyor. Basbakan Erdogan’a rapor sunacak oda baskanlari arasinda Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar da bulunuyor. Raporda egitim, saglik, ulasim ve sanayi gibi ilçenin bütününü ilgilendiren konularda iyilestirilmeler ya-pilmasi, eksikliklerin giderilmesi talep ediliyor. Çinar, Basbakan’a iletilecek sorunlarin çözümü noktasinda umutlu olduklarini söyledi.

BASBAKAN’A SUNULACAK

GEÇTIGIMIZ aylarda yapilan Izmir Odalar Arasi Ortak Yönetim Kurulu Toplantisi’nda Torbali’nin sorunlari ile ilgili 6 madde görüsülmesini saglayan Torbali Ticaret Odasi yönetimi, ilçenin sorunlarini gündeme getirmek için temaslarini sürdürüyor. Son olarak Cumhurbaskani Abdullah Gül’ün katilimi ile gerçeklesecek EBSO toplantisinda ilçenin sorunlarinin gündeme gelmesini saglayan TTO yönetimi, simdi de sorunlara Basbakan Erdogan’in dikkatinin çekilmesi için harekete geçti. Sorunlarimiz bir kez daha Ankara’ya tasiniyor. Izmir’de EBSO Baskani Ender Yorgancilar baskanliginda gerçeklestirilen toplantida Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar’in da aralarinda bulundugu Izmirli oda baskanlarinin sundugu konu basliklari, Izmir Ticaret Borsasi tarafindan rapor haline getirildi. ITB Baskani Isinsu Kestelli, Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar’in da katilacagi bugünkü toplantida öncelikle öne çikan konulari 10 dakika içinde Basbakan’a anlatacak. Kestelli daha sonra ayrintili raporu Erdogan’a takdim edecek. Raporda Torbali’nin da çözüm bekleyen sorunlari genis yer aliyor.

RAPORDA NELER VAR?

* Torbali ilçemize bagli Yazibasi mevkisinde faaliyet gösteren sanayi tesislerinin organize sanayi kapsamina alinmasi.

– Yogun bir sekilde sanayi-lesen yaklasik 750 Kobinin üretim yaptigi bölgemizin özel bir statüye tabi tutulmasi.
– Sanayi tesislerinde dogalgaz kullaniminin yayginlastiril-masi ve tesvik edilmesi.
– IZSU tarafindan uygulanan (Isletmelerin kendine ait ku-yulari ve pompalari sayaç ta-kilarak ücretlendirmesi) yan-lisliginin düzeltilmesi.
– Organize sanayi bölgelerinin (Atatürk, Torbali, Tire, Mani-sa) demiryolu ile limanlara baglanmasi konusunda stratejiler gelistirilmesi.

* Izmir ilinin ve ile bagli ilçelerin çöpünün Taskesik Köyü’nde toplanmasi planlanmaktadir. Taskesik Köyü’ndeki alanlarin verimli tarim arazisi olmasi, ayrica ilçenin hizla sanayilesmesi gibi nedenlerden dolayi bölgede kurulmasi planlanan çöp kati atik tesisinin ilçe disinda uygun bir alanda kurulmasi.

* Torbali ilçemizde son yillar-da sanayi tesislerinin sayisi-nin artmasi ve bu isletmelerde çalisan kalabalik bir nüfusun olusmasi ile birlikte ortaya çikan ulasim sikintisi konu-sunda bölgemiz için büyük önem tasiyan ve halen yapimi devam eden Hizli Tren Proje-si’nin bir an önce hayata geçirilmesi.

* Torbali’da kalifiye eleman bulunamamasindan kaynaklanan bir issizlik soru-nunun bulunmasi.
– Ilçede Merinos ve Alfemo basta olmak üzere çok sayida mobilya fabrikasinda ve konutlarda dogalgazin yaygin bir sekilde kullanilmasi ve Torbali Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde mobilya ve tesisat bölümünün bulunmamasi ve de çevreye uygun ve degisik bölümlerin açilmasi ile ilçedeki bu ögren-ci potansiyeli ile hem kalifiye eleman yetistirilmesi hem de Meslek Liselerinin cazip hale getirilmesi ve buna bagli ola-rak ilçemizdeki sanayi faali-yetlerinin cazip hale gelmesi,

* Torbali ilçemizin nüfusunun 120 bin olmasi ve çalisan SSK’li sayisinin 37 bin kisiye ulasmasi nedeniyle mevcut Devlet Hastanesi ihtiyaca cevap verememesi.

– Yeni Torbali Bölge Hasta-nesinin en kisa zamanda Torbali’ya kazandirilmasi saglanmasi gibi ilçemizin önemli sorunlari listede yer aliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web