Büyük Torbalı

Sulama sistemlerinde liderlige oynuyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sulama sistemlerinde liderlige oynuyor
573 Görüntüleme
02 Şubat 2011 - 22:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sulama ve su aritma sistemleri üreten Kalyon Filtre, kendi sektöründe liderligi hedefliyor. Kalyon Filtre ürünlerini Türki Cumhuriyetleri basta olmak üzere Avrupa ve Arap ülkelerine ihraç ediyor.

YAZIBASI’DA 2010 yilindan bu yana faaliyet gösteren Kalyon Filtre ve Sulama Sistemleri firmasi Ege bölgesi basta olmak yurt çapindaki 100’ü askin bayisi ile yurdun dört bir tarafina ürün gönderiyor. Firma, iç piyasanin yani sira Türki Cumhuriyetleri basta olmak üzere Arap ülkelerine ürün ihraç ediyor. Yillik 1.5 milyonluk üretimi ile 20 kisiye is istihdami yaratan firma 2011 yil sonuna kadar Yazibasi Sanayi Bölgesine 1 milyonluk yatirim yaparak ikinci fabrikasini açmayi hedefliyor. Sulama ve su aritma sistemleri üreten firma, kendi sektöründe liderligi hedefliyor. Kalyon Filtre, Türkiye pazarinda kendi sektöründe ilk üçüncü sirada yerini aliyor.

YAZIBASI’YA DEV YATIRIM

1979 yilinda ticaret hayatina atilan Kalyon Filtre ve Sulama Sistemleri Yönetim Kurulu Baskani Hasan Kalyon, ticaret hayatinda büyük basarilara imza atti. 2000 yilinda, Izmir’de Damla Sulama Filtre Sistemleri üreticisi olarak faaliyete baslayan firma, Türkiyede ve dis pazarlarda, çiftçilerin sulama filtreleri ihtiyaçlarini hassasiyetle takip ederek her geçen gün ürün çesitliligini arttirarak, müsterilerine en modern filtrasyon çözümleri sunuyor. 2005 yilinda üretime Kisik Sanayi Sitesinde devam eden firma, 2010 yilinda Yazibasi Sanayi Sitesine 1 milyonluk yatirim yaparak 2,500 metrelik fabrikasini faaliyete açti. 1,250 metrekare kapali alanda üretimlerini gerçeklestiren firmanin ürünleri arasinda damlama sulama sistemleri olarak; komple sistem, ikiz, komple yikamali sistem, üçlü komple sistem, disk filtre, sehpali disk filtre, hidrosiklonsuz takim, gübre taki, yosun filtresi yikamali, yosun filtresi ters yikamali, gübreleme adaptörü, tekli silikonlu filtre gibi ürünler bulunuyor. Kalyon Filtre, filtre üretiminin disinda kaliteli damlama sulama borusu, ek parçalari gibi mamullerin bayiliklerini yaparak müsterilerine eksiksiz hizmet veriyor. Firma dünyada sistemi icat eden Metafim firmasinin da bölge bayiligini elinde bulunduruyor.

KALITEDEN ÖDUN VERMIYOR

KALYON Filtre kalitesi Türk Standartlari Enstitüsü Kalite Uygunluk Belgesi ve ISO 90012000 Sertifikasi ile onaylanmis olan ürünlerini Türkiye’de 100’ün üzerinde satis noktasinda üreticilere ulastiriyor. Firma, ayrica Asya ve Avrupa ülkelerinde tarimsal üreticilere ulasarak kendi sektöründe lider olma yolunda hizla ilerliyor. Özel filtrasyon ihtiyaçlarina yönelik ürünlerin yani sira, tam otomatik filtre sistemleri ve özellikle köy bazli sulama tesislerinde kullanilmak üzere yüksek kapasiteli sistemleri de üreticilere sunuyor. Alaninda deneyimli uzman, teknik ve idari kadrosu ile pazarin ihtiyaci dogrultusunda üretimlerini sürdüren firmanin bünyesinde 20 personel görev yapiyor. Su kaynaklarinin giderek azaldigi günümüzde üretimini yaptiklari filtrasyon sistemleri ile müsteri memnuniyetini ve kaliteli üretimi amaç edinerek tarimin ve çiftçinin her zaman ihtiyaç duydugu ürünleri en iyi sekilde üretmeyi hedeflediklerini dile getiren firmanin yönetim kurulu baskani Hasan Kalyon: “Damlama sulama sistemi dünyada çok gerekli olan bir sey. Enerji, isçi tasarrufu saglamasinin yani sira çiftçilerin ürünlerinde verim artisi sagliyor. Urünlerinin verimlerinde yüzde 30’luk bir artis oluyor”


2. FABRIKAYI KURACAK

FIRMA olarak ürünlerini genelde toptan sattiklarini yalnizca Torbali halkina perakende satislar yaptiklarini dile getiren Hasan Kalyon: “Urünlerimiz biz genelde toptan satiyoruz. Sadece Torbalili üreticilere özel olarak perakende satis yapiyoruz. Torbali’da bu malzemeleri satan bir yer olmadigindan dolayi çiftçilerimiz zor durumda kalmasin diye perakende satiyoruz” dedi. Aslen Ödemisli oldugundan dolayi Torbali’ya yatirim yaptigini ifade  eden Kalyon, Torbali’yi çok sevdigini söyledi. Ilçeye yeni yatirimlar yapacaklarini söyleyen Kalyon: “Torbali’da 1 milyonluk yeni bir yatirim düsünüyoruz. Is hacmimizi yükselterek ikinci fabrikamizi 2011 yili içerisinde faaliyete açmayi hedefliyoruz. Bulundugumuz bölgede daha çok insanimiza is istihdami yaratacagiz” seklinde konustu.

ARGE ÇALISMALARINA AGIRLIK VERIYOR

TURKIYE’DE damlama sulama sistemleri pazarinin gelismekte oldugunu dile getiren Kalyon: “Türkiye’de bizim yaptigim sis-temler çiftçiler tarafindan yeni ye-ni kullanilmaya baslaniyor. Birçok çiftçi bu sisteme geçmis durum-da. Ulkedeki çiftçilerimiz bu sis-teme geçmesi durumunda bu pazarda büyük bir patlama yas-anacak. Türkiye’de bu isi yapan ilk 3 firma arasindayiz” dedi. Firma olarak arastirma gelistirme (AR-GE) çalismalarina agirlik verdik-lerini ifade eden Kalyon: “Yap-tigimiz ürünleri Ege Universitesi laboratuarinda denetliyoruz. Yillik 30 Bin Lira ayiriyoruz. Urünleri-mizi arastirarak ve en kaliteli ür-ünleri üreterek müsterilerimize sunuyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web