Büyük Torbalı

Suriye gezisi meyvelerini veriyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Suriye gezisi meyvelerini veriyor
257 Görüntüleme
15 Aralık 2010 - 5:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TTO’nun Suriye’nin Halep, Sam ve Humus kentlerinde düzenledigi geziye katilan is adamlarinin temaslari meyvelerini vermeye basladi. Siparis almaya baslayan is adamlari, olusan sinerjiden oldukça memnun.

TORBALI Ticaret Odasi öncülügündeki 40 kisilik heyetin, Gaziantep’ten baslayarak Suriye’nin Halep, Humus ve Sam illerine yaptigi ziyaret ilçede gündem olmaya devam ediyor. Aralarinda Kaymakam Zeki Arslan’in da bulundugu is adamlarindan olusan Torbali Ticaret Odasi heyeti, gittikleri her yerde ilgi ile karsilanmisti. Gaziantep Sanayi Odasi, Gaziantep Ticaret Odasi, Homs Ticaret Odasi, Halep Ticaret Oda-si ve Sam Ticaret Odasi’ni ziyaret eden heyet oldukça faydali görüsmelerde bulundu. Insaat, otomotiv, gida, turizmotelcilik, giyim basta olmak üzere farkli sektörlerden temsilcilerin bulundugu Suriye gezisinde Torbalili is adamlari hem Suriyeli meslektaslari ile görüsme imkâni buldu hem de kendi faaliyetlerini tanitma firsati yakaladi. Ticaret hacmi ile dünyanin her yerinden yatirimcilarin akin ettigi Suriye pazari, bu defa Türk is adamlarini agirladi. Oldukça yogun ilgi ile karsilanan heyetteki birçok isim kisa sürede önemli is baglantilari yapti.

IS ADAMLARI MEMNUN

TORBALI Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar ve Meclis Baskani Abdulvahap Olgun baskanliginda 40 kisilik ekip, Suriye gezisinin meyvelerini almaya basladi. Geziye katilan isimler arasinda olan Miks Gida’nin sahibi Mehmet Kanik, 200 bin Euro’luk bir siparis üzerinde görüsmelerini sürdürürken, Tor-Un ortaklarindan Yavuz Görmez’de un ve nisasta siparisi aldi. Bunun yani sira Özçelik Insaat’in sahibi genç is adami Feyim Özçelik de önemli bir insaat ortakligina imza atmak üzere. Özçelik bununla ilgili önümüzdeki günlerde Suriye is adamlarini Torbali’da agirlayacak. Ilçenin tecrübeli is adamlarindan Küçüker Yapi Malzemeleri’nin sahibi Fahrettin Küçük, gezinin meyvelerini almaya basladiklarini, yazismalarin basladigini söyledi. Gezinin çok verimli geçtigini söyleyerek, Torbali-Suriye arasinda ticaret köprüsü olusabilecegini söyledi.

SURIYELI IS ADAMLARI GELIYOR

Feyim Özçelik – Özçelik Insaat: Çok verimli bir geziydi. Daha önce dis kaplama alaninda birta-kim is görüsmelerimizin oldugu Halep’te bu defa insaat alaninda faydali temaslarda bulunduk. Orada toplamda 3 sirket ile görüs-melerimiz oldu. Insaat ortakligi alaninda görüstügümüz firmalar-dan bir tanesi ile 2 gündür yazis-malarimiz sürüyor. 25 Aralik’ta Torbali’ya gelerek yaptigimiz binalari yerinde görecekler. Bu görüsmeden sonra somut adimlar atacagimiza inaniyorum. Bu gezi ile birlikte is adamlarimizin ya-pacagi is baglantilari ilçedeki diger is adamlari için de örnek teskil edecektir. Çünkü Suriye bölgesinin Türk isadamlarina çok ihtiyaci var.

NISASTA VE UN SIPARISI
Yavuz Görmez – Tor Un: Suriye ticaret ve is hacmi açisindan ol-dukça zengin bir bölge. Is dün-yasi açisindan emsal olabilecek çok verimli bir gezi geçirdik. Oradaki is adamlarina faaliyet alanimizi anlattik sonra un ve nisasta siparisi aldik. Döndügü-müzden bu yana da internet orta-minda yazismalarimiz sürüyor. Özellikle Humus ve Halep böl-gesi Orta Dogu’nun önemli pa-zarlari arasinda. Ticaret hacmi tahmin ettigimizden de genis. Bundan sonra daha güçlü baglan-tilar kurup ilçemizdeki ürünleri satabilecegimizi düsünüyorum. Bence ihracat yapmak düsüncesi olan her isadami oralara gidip kendi sektörü ile ilgili baglantilar kurmali.

200 BIN EURO’LUK IS

Mehmet Kanik – Miks Gida: Geziye gittigimde yanimda üret-tigimi ketçap ve mayonezlerden götürmüstüm. Bunun yansira faa-liyet alanimizla ilgili brosür ve kitapçiklari da oradaki is adam-larimiza sundum. Kendi alanimda önemli bir de is baglantisi kur-dum. 4 market sahibi büyük bir is adami ile 2 adet dolum makinesi üzerine görüstük. Kendisi bizden fiyat teklifi istedi. Yaklasik 200 bin Euro’luk bu is için tekliflerde bulunduk. Görüsmelerimiz sürü-yor. Ayrica ürettigimiz ketçap ve mayonezler de yogun ilgi gördü. Aslinda genele yayacak olursak Suriye’li is adamlari Türklere sempati ile bakiyor. Osmanli Devleti oralarda saglam bir alt yapi kurdugu için Türkleri çok seviyorlar. Verimli geçen bu zi-yaretin meyvelerini ilerleyen gün-lerde daha iyi sekilde alacagimizi düsünüyorum

YAZISMALAR BASLADI

Fahrettin Küçük- Küçüker Yapi Market: Bu geziyi düzenleyenler çok önemli ve güzel bir organi-zasyon hazirlamisti. Suriye’de kaldigimiz 3 gün boyunca çok önemli temaslarimiz oldu. Ust düzey agirlandik. Suriye bakir bir bölge. Burada yapilacak her gö-rüsme is adamlarimiza geri döne-cektir. Türklere yogun ilgi göste-riliyor. Biz de kendi faaliyet ala-nimizda kataloglarimizi biraktik. Orada tanistigimiz is adamlari ile yazismalarimiz basladi. Eger bu is görüsmelerinin devami sagla-nirsa Torbali-Suriye arasinda çok hareketli bir ticaret köprüsü olus-turulabilir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web