Büyük Torbalı

Tarim Kredi tahsilattan memnun

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tarim Kredi tahsilattan memnun
222 Görüntüleme
15 Kasım 2011 - 21:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uyelerine 5.5 milyon lira kredi dagitan kooperatif, tahsilatin %95’ini gerçeklestirmis durumda. Kalan bölüm için de 31 Aralik son gün. Müdür çagrida bulundu.

ORTAKLARINA belirlenen maksimum kredi limiti alaninda Türkiye ikincisi olan Torbali Tarim Kredi Kooperatifi, gelecek yil hedefini birincilige tasimayi amaçliyor. Uyelerine 5.5 milyon lira kredi dagitan kooperatif, tahsilatin yüzde 95’ini de gerçeklestirmis durumda. Çiftçilere verdikleri destekle çok mutlu olduklarini söyleyen Torbali Tarim Kredi Kooperatifi Müdürü Mehmet Güler, “Devlet destegi ile borç yapilandirmasina gidiyoruz. Bu da ödeme kolayliklarini beraberinde getiriyor. Her çiftçinin bu durumdan faydalanmasini isteriz” dedi.

5,5 MILYONLUK BORÇ

ZOR günler geçiren Torbalili çiftçilere büyük destek saglayan Torbali Tarim Kredi Kooperatifi, nakit disinda tohum, ilaç, gübre gibi ayni kredi ile de birçok çiftçinin imdadina yetisiyor. Borcunu ödeyemeyen çiftçilerin kendileriyle iletisime geçtiklerini anlatan kurum müdürü Mehmet Güler, “Kanuni takipte borcu olan çiftçilere yönelik ‘ortaklara yönelik yapilan taksitlendirme imkâni’ var. Çiftçiler de ilgi gösterdi. Icra takibine düsen çiftçilere yönelik devlet isbirligi ile borç yapilandirmasina gidiyoruz. Su an 5.5 milyon liralik borcun 5.4 milyon liralik bölümü tahsil edilmis durumda. Kalan bölüm için de 31 Aralik son gün. Tahsilat konusunda bir sikintimiz bulunmuyor. Torbalili çiftçilere bu zor günlerde destek oldugumuz için çok mutluyuz. Çiftçilerimiz için yeni çalismalarimiz olacak. Ureticilerimizin her zaman yaninda olduk ve olmaya da devam edecegiz” diye konustu.
TURKIYE IKINCISI

TORBALI ve Subasi Tarim Kredi Kooperatifleri, verdikleri kredi miktariyla Türkiye genelinde ilk 100’e girmisti. Subasi 17’nci olurken, Torbali 57’nci sirada yer almisti. Tarim Kredi 13 milyon liralik kredi limiti ile 2 bin 500 kooperatif subesinden 2 bin 488 tanesini geride birakmisti.  Ilk 100’de bulunmasi ise Türkiye’de bir ilke imza atmisti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web