Büyük Torbalı

Televizyon reklami ile yurtdisina açildilar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Televizyon reklami ile yurtdisina açildilar
279 Görüntüleme
12 Aralık 2010 - 22:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Prolinex Hijyen Kozmetik ve Temizlik, yurt içine toplan satisinin yani sira televizyonlarda yayinlanan dogrudan satis yöntemi ile kisisel bakim ve temizlik basta olmak üzere pek çok ürünü Almanya, Italya, Fransa gibi ülkelere ihraç ediyor.

ATATURK Sanayi Sitesi’nde 2001 yilindan bu yana faaliyet gösteren Prolinex Hijyen Kozmetik ve Temizlik ürünleri firmasi, ürettigi ürünleri Türkiye geneline toptan satisini yapiyor. Firmanin ürünleri arasinda temizlik malzemeleri, havuz kimyasallari, otomotiv temizleme ve bakim ürünleri ve kisisel kozmetik ürünleri imalati yapiyor. Hammaddelerin yüzde 90’ini yurt disindan ithal eden firma, yüzde 10’da yurt içindeki firmalardan tedarik ediyor. Günlük 25 ton üretim kapasitesine sahip olan isletme Ege Universitesi ile arastirma gelistirme (AR-GE) çalismalari yapiyor. Firmanin 2011 hedefi ise kisisel bakim ve temizlik ürünleri üretimini üreterek yurt genelinde üreticiden tüketiciye satis yapmak. Firma sahibi Mustafa Ak, temizlik firmalarinin denetlenmedigini, merdiven alti üretim yapan firmalardan dolayi firmalarin sikinti çektigini dile getirdi.
Yurtdisindan getirip yurt içi ve yurt disina satis yaptiklarini dile getiren Ak: “Urettigimiz ürünlerin yüzde 90 civarini yurt disindan getiriyoruz. Aslinda bu durum beni çok üzüyor. Ulkemizde her türlü imkânimiz ve binlerce kimyagerlerimiz ve bilim adamlarimiz varken biz yurt disina bagli yasiyoruz” dedi.

TORBALI’DAN DUNYAYA VE TURKIYE’YE URUN URETIYOR

1988 yilinda Izmir’de temelleri atilan Prolinex Hijyen Kozmetik ve Temizlik Urünleri firmasi 2001 yilindan bu yana Torbali Atatürk Sanayi Sitesi’nde 750 metre kare olan fabrikasinda faaliyet gösteriyor. Firma ilçemizden yurt geneline havuz kimyasallari, temizlik malzemeleri, otomotiv temizleme ve bakim ürünleri ve kisisel kozmetik ürünleri gönderiyor. Bunun yani sira firma medya ve televizyonlarda dogrudan satis yöntemi ile satilan kisisel bakim ve temizlik ürünleri gibi pek çok ürünü Almanya, Italya, Fransa gibi ülkelere ihracat yapiyor. 150 çesit ürün üreten firma günlük 25 ton üretim kapasitesine sahip. Urün kalitesini arttirmak için yillik cirosunun yüzde 5’ini Arastirma ve Gelistirme (AR-GE) çalismalarina ayiran firma Ege Universitesi ile ortak çalismalar yürütüyor. Bunun yani sira firma Saglik Bakanligi üretim izni ve ISO-9001-14001 ve 18001 kalite belgeleri ile üretim yapiyor. Hammaddelerinin yüzde 90’ini yurt disindan getirdiklerini dile getiren firma sahibi Mustafa Ak, “Keske hammaddelerimiz ülkemizde üretilseydi” dedi.

MERDIVEN ALTI FIRMALAR ZARARA SOKUYOR

MERDIVEN alti üretimlerin ciddî firmalara zarar verdigini ve bu kisilerin denetlenmedigini ifade eden Mustafa Ak: “Piyasa olarak en büyük sikintimiz merdiven alti üretimler. Merdiven altinda üretim yapan firmalarin çogu denetlenmiyor. Belgesiz ve kalitesiz üretilen ürünlerin fazlaligi ve fiyat istikrarsazliginin çok olmasi ve ana hammaddelerin bizim gibi firmalar tarafindan yurt disindan temin edilmesi büyük firmalara zarar veriyor.” dedi. Sanayinin alt yapisinin olmamasinin firmalari zorladigini dile getiren Ak: “Sanayi’nin alt yapisi yok. Yollari çok bozuk. Bundan dolayi is adami olarak çok zor durumlara düsüyoruz. Bakimsiz sanayi torbaliya yakismiyor.”

YURT GENELINE TEMSILCILIK VERECEK

URETTIGI kaliteli ürünlerle Türkiye’nin yani sira televizyon ve medya kanallari araciligi ile Almanya, Italya, Fransa gibi Avrupa ülkelerine ürünlerini gönderen firmanin 2011 hedefi yeni bir yatirim yaparak, kisisel bakim ve temizlik ürünlerini yurt genelinde temsilciler araciligi ile üretici-den tüketiciye ürün satmak. Her ilde temsilcilerinin ola-caginin altini çizen Mustafa Ak: “Fir-mamiz her seyden önce televizyon ve medya kanallarinin bir çogunda reklami yapilan temizlik ür-ünlerinin bir çogu-nun fason isini yaprak yurt di-sina satis yapiyor. Yeni yilda yine büyük bir yatirimla kendi fabrikamizda kisisel ba-kim ve temizlik ürünlerini üretip ülke genelinde temsilcilerimizle müsterilerimize ulasacagiz. Yurt geneline toptan satislar yapiyo-ruz. Sadece Torbali’ya özgü ola-rak toptan ve perakende satiyo-ruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web