Büyük Torbalı

Testerecilerin gözü Amerika pazarinda

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Testerecilerin gözü Amerika pazarinda
330 Görüntüleme
23 Eylül 2010 - 21:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karakuyu’da 2 milyon dolar yatirimla 6 bin metrekare alanda fabrikasini hizmete açarak Torbali’dan dünyaya serit testere tezgahlari üreten Aymaksan, güzünü Amerika pazarina dikti

MERKEZI Istanbul’da bulunan Aymaksan Makine A.S. nisan ayinda Karakuyu Bölgesinde, 2 milyon dolar yatirimla 6 bin metrekare alanda, fabrikasini hizmete açarak Torbali’dan dünyaya serit testere tezgahlari üretiyor. Bünyesinde 15 personel çalistiran firma, yeni yilda bu sayiyi iki katina çikartarak, 10 milyon ciro yapmayi hedefliyor. Istanbul’da 8.500 metrekare alanda faaliyet gösteren Aymaksan Makine, nisan ayinda, 2 milyon dolarlik dev bir yatirim yaparak 6000 metrekare alana kurulu fabrikasini Karakuyu bölgesinde faaliyete geçirdi. 15 personel ile hizmet veren firma, agirlikli olarak metal isleme sektöründe kullanilan testere tezgahlari üretiyor. Her ölçüde metal kesme tezgahlari, serit testere tezgahlari üreten firma yurtiçi pazarinin yani sira Arap ülkelerinin birçoguna da ürün ihraç ediyor. Uzun arastirmalar sonucunda Torbali’daki sanayi hareketliligi göz önünde bulundurarak, ilçeye yatirim yaptiklarini dile getiren Makine Mühendisi ve Fabrika Idare Amiri Yasemin Orman; “Torbali’daki sanayi hareketliligini göz önünde bulundurarak dev yatirimi-mizi buraya yaptik. Firmamiz bünyesinde, her ölçüde metal kesme tezgâhlari, serit testere tezgâhlari üretiliyor. Sifir çaptan 2 metreye kadar kesebilen testerelere üretiyoruz” dedi.  

HEDEF 10 MILYON DOLAR

ISTANBUL’DAKI fabrikasinda talasli ve talassiz imalat, projelendirme, tasarim, montaj ve servis hizmeti veren firma uzman kadrosu ile her geçen yil pazar payini büyütüyor. ISO-9001:2000 kalite güvence sertifikasi, CE belgesi ve T.E.-S.E.K belgeleriyle üretim yapiyor. Nisan ayindan itibaren ilçemizde faaliyete giren firma bünyesinde, 15 personel görev yapiyor.  Ocak ayindan sonra bu sayinin iki katina çikacagini ve firmanin yatirimlarinin daha da artacagini dile getiren Yasemin Orman: “Su anda fabrikamiz tam rayina oturmadi. Ocak ayindan itibaren eleman ve üre-tim sayimiz iki katina çikacak. Yilbasindan sonra bir yil içeri-sinde 10 milyon dolar ciro yap-mayi hedefliyoruz. Hedeflerimiz ve alanimiz büyü-dükçe birçok insanimiza da is kapisi açilacak. Önümüzdeki 5 yil süresinde hedefledigimiz rakamlara ulasirsak, yanimizdaki bos fabrikalari da alarak 17.500 metrekareye kurulu bir fabrika olmayi hedefliyoruz” dedi.

HEDEF AVRUPA  PAZARI

MAFSALLI Metal Kesme Serit Testere tezgâhlari, sütunlu metal kesme serit tezgâhlarini manuel, otomatik, yari otomatik ve tam otomatik olarak üreten firma, Türkiye’nin her yerine 16 saat içerisinde uzman, egitilmis kadrosu ve servis imkâni sagliyor. Satis sonrasi tezgahin kullanimi ile ilgili egitimleri de yine kendi uzman kadrosu ile vermekte olup verdigi egitimleri egitim sertifikasi ile belgelendirmekte. Urettigi ürünlerin yani sira eski torna freze manuel tezgâhlarini üzerlerine kontrol sistemleri yerlestirerek bilgisayarla kontrol edilebilir hale getiriyor. Firma ürettigi makineleri Rusya, Iran, Israil, Irak, Arabistan, Misir, Fas, Cezair, Yunanistan, Ukranya gibi ülkelere ihraç ediyor. Türkiye’nin yani sira dünyaya açildiklarini dile getiren Orman: “Orta dogu ülkelerinin bir çoguna ihracat yapiyoruz. Hedefimiz Amerika pazarinda pay kapmak. Urettigimiz testereleri Amerika’ya satmayi hedefliyoruz. Kasim ayinda yapilacak olan bir fuar var. Urünlerimizi fuarda tüm dünyaya tanitacagiz” dedi. Torbali’dan eleman aradiklarini da dile getiren Orman: “Su anda elemana çok ihtiyacimiz var. Bas vuru yapmak isteyenleri bekliyoruz. Biz de is çok” dedi. Öte yandan meslek liselerinden bir çok stajyer ögrenciye de yer vereceklerini söyleyen Orman, “Meslek Lisesi’nden bir çok elektrikçi, teknik ressam, CNC operatörleri alacagiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web