Büyük Torbalı

Torbali artik rekor kiramayacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbali artik rekor kiramayacak
426 Görüntüleme
11 Ekim 2010 - 21:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son yillarda toplanan vergiler nedeniyle aldigi ‘Vergi Rekortmeni Ilçe’ sifatini bir daha alamayacagini söyleyen Arife Türksever, güçlü mükelleflerin Izmir Vergi Dairesi’ne geçtigini söyledi

TORBALI’NIN aktif kadinlarindan olan muhasebeci Arife Türksever, meslekteki 23 yilini devirdi. Izmir Serbest Muhasebeci Mali Müsavirler Odasi Torbali Temsilci Yardimcisi olan Türksever, ilçedeki meslektaslarinin yasadigi sikintilari anlatti. Deneyimli muhasebeci, Türkiye’nin en çok vergi veren ilçe özelligini tasiyan Torbali’nin, artik vergi ödemede rekorlar kiramayacagini söyledi. 29 Mart yerel seçimlerinde DP Belediye Baskani Adayi olan Türksever, su anda siyasetten uzak oldugunu ve sadece isine odaklandigini belirtti.

ERKEKLER BENI EZMEYE ÇALISTI

23 yildir muhasebecilik yapan serbest muhasebeci Arife Türksever, 2008-2010 yillari arasinnda Izmir Serbest Muhasebeci Mali Müsavirler Odasi Torbali Temsilciligi görevini yapti. 2005 yilindan bu yana Torbali’da muhasebecilik yapan Türksever, 2009’da yerel seçimlerde belediye baskanligi için yaristi. Torbali’daki ilk bayan belediye baskan adayi olan Türksever: “Erkerkler sürekli olarak beni ezmeye çalisiyordu. Ama ben kendimi hiçbir zaman ezdirmedim ve sürekli olarak ayakta kaldim. Zoru basarmayi severim. Su anda siyasetle ilgili herhangi bir düsüncem yok ve kendimi tamamen isime verdim” dedi.

MUKELLEFLERDEN PARA TOPLAYAMIYORUZ

MUHASEBECI sayisinin arttigini dile getiren Arife Türksever, su anda Torbali’da 40 tanesi serbest, 44 tanesi de bagimli olmak üzere 84 muhasebecinin oldugunu belirtti. Müsterilerinden 2 yildir para almakta sikinti yasadiklarini söyleyen deneyimli muhasebeci: “Son birkaç yildir yasanan ekonomik kriz, birçok is yerini zor durumda birakti. Yasanan maddi kriz bize de yansidi. Mükelleflerimizden para toplayamiyoruz” dedi.

BUYUK MUKELLEFLER IZMIR’E GEÇTI

TORBALI’NIN son yillarda toplanan vergiler nedeniyle aldigi ‘Vergi Rekortmeni Ilçe’ sifatini bir daha alamayaca-gini söyleyen Türksever: “Daha önceleri Torbali Vergi Dairesi’ne kayitli olan ilçedeki büyük mükellefler, Izmir Vergi Dairesi’ne geçti. Bu nedenle geçtigimiz yillarda oldugu gibi Torbali vergide rekorlar kiramayacak” diye konustu.

BIRLIK VE BERABERLGI SAGLADIM

2008-2010 yillari arasinda Izmir Serbest Muhasebeci Mali Müsavirler Odasi Torba-li Temsilciligi görevini yapan Arife hanim: “Göreve geldi-gim ilk yillarda ilçedeki muhasebeciler arasinda birlik ve beraberlik yoktu. 2 yil boyunca yaptigimiz çalismalarla bu sorunu ortadan kaldirdik. Uyelerimizin menfaatleri dogrultusunda çalismalarimizi yürüttük. Su anda temsilcilik görevini Burhan Türe yürütüyor. Ben de temsilci yardimcisi olarak elimden geleni yapmaya çalisiyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web