REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Torbali büyürse, Türkiye büyür

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbali büyürse, Türkiye büyür
167 Görüntüleme
15 Nisan 2012 - 21:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Ticaret Odasi’nin davetlisi olarak Tesvik Paketi’ni anlatmak üzere ilçedeki sanayici ve is adamlariyla bulusan AK Parti Izmir Milletvekili Ilknur Denizli, ilçenin gelismesi için herkesin elinden geleni yapmasini istedi

TORBALI Ticaret Odasi, Torbali’daki sanayici ve isadamlari için düzenledigi ‘Yeni Tesvik Paketi’ konulu toplantida konusmaci olarak AK Parti Izmir Milletvekili Ilknur Denizli’yi agirladi. Metropolis Otel’de düzenlenen toplantinin açilis konusmasini yapan TTO Meclis Odasi Baskani Abdulvahap Olgun, yeni tesvik paketinin yatirimi ve istihdami destekleyen bir uygulama oldugunu söyledi. “Torbali, sanayi ve ticaretin gelistigi bir bölge… Yeni tesvik paketi kapsaminda Izmir’in Manisa’ya nazaran biraz geride kaldigini düsünüyoruz. Manisa’daki tesvikler nedeniyle yatirimcilarin o bölgeye kaydigini görüyoruz” diyen Olgun, Torbali sanayisi ve ticareti için de tesvik düzenlemeleri yapilmasi gerektigini söyledi.

BÖLGESEL TESVIK YETERSIZ

SANAYICILERIN ilçenin lokomotifi oldugunu belirterek söze baslayan TTO Yönetim Kurulu Baskani Behçet Çinar ise, diger alanlarin da büyüme gösterdigini ancak sanayicilerin ön plana çiktigini söyledi. Yatirimcilarin güvenli bir liman haline geldiginin gözlendigini anlatan Çinar, “Milletvekilimiz kusura bakmasin ama sanayici olarak bölgesel tesviklerin biraz yetersiz kaldigini düsünüyoruz ve gözlemliyoruz” seklinde konustu.

ITHALATA BAGIMLIYIZ

TESVIKLERIN isadamlarina her alanda katki sagladigini belirten Kaymakam Aydin Memük’ten sonra yeni tesvik paketinin avantajlarini anlatan AK Parti Izmir Milletvekili Ilknur Denizli, Torbali’nin büyüdükçe Izmir’in ve Türkiye’nin de büyüyecegini, bu nedenle ilçenin daha da gelismesi için herkesin elinden geleni yapmaya özen göstermesi gerektigini söyledi. Ulke çapinda rekabet kosullarinin degistigini, bu nedenle is dünyasinin ve kamunun da kendisini bu kosullara göre ayarlamasi gerektiginin altini çizen Denizli, “Ihracat yaparken maalesef ithalata bagimli hale geliyoruz. Bu nedenle ithalata bagimli hale geldigimiz alanlari tek tek tespit etmemiz gerekiyor”

IZMIR’IN STANDARDI YUKSEK

2002’DEN sonra uygulanan tesviklerin sürekli takibinin yapildigini, hem yatirima hem de istihdama ciddi katkilar saglandigini belirten Denizli, “81 il dünya çapinda geçerli 61 kriterlere göre tek tek analiz edildi. Bu incelemelerde bir ildeki internet kullanicilarindan köy yollarinin kaçinin asfaltli olduguna, doktor sayisindan okullardaki siniflarda kaç kisinin egitim gördügüne kadar en ince ayrintisina kadar degerlendirildi. Izmir de tesvik planinda birinci bölgede yer aliyor. Bu gurur duyulacak bir sey. Izmir, 61 kritere göre standardi yüksek bir il” seklinde konustu.

GELISMISLIK FARKI AZALTILACAK

GENEL, bölgesel ve büyük ölçekli tesviklere ek olarak bu pakete stratejik yatirim tesviginin de eklendigini belirten Denizli, “Bu pakette temel amaç, Mardin’in bir ilçesiyle Istanbul’un ya da Izmirin gelismis bir ilçesi arasindaki gelismislik farkinin giderilmesini saglamak. Biz bugün bir dogu illerine mühendis gönderemiyoruz. Çünkü yatirim yok, is gücü yok, okul yok. Dogu ve güneydogu illerinde istihdam konusuna daha fazla destek verilecegine inaniyorum. Bu nedenle yeni yatirimlarinin önünün açilmasi gerekiyor. Yillik ithalat tutari 50 milyon dolardan fazla olan stratejik ürünlerin Türkiye’de üretilmesi için tesvik saglayacak. Böylece hem Türkiye’nin ithalati azalacak, hem de sanayinin gelismesine katki saglanacak” dedi.

TESVIK INSANIN IÇINDE OLMALI

BIR yerin gelismesi için tesvigin önemli oldugunu ancak asil tesvigin insanin içinde olmasi gerektigini kaydeden Denizli su mesajlari verdi: “Ne tesvik verirseniz verin, ne yaparsaniz yapin, tesvik insanin içindedir. Yerel yönetimler, sivil toplum kuruluslari, sanayiciler, is adamlari üzerilerine düsenleri yapsinlar. O bölgede yasayanlarin içinde tesvik yoksa hiçbir yere varilamaz. Umarim verilen tesviklerden en iyi sekilde yararlanilir. Hem Torbali hem Izmir hem de Türkiye’nin gelisimine katki saglanir.” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web