REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Torbali heyeti Bosna pazarinda

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbali heyeti Bosna pazarinda
233 Görüntüleme
20 Nisan 2011 - 20:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TTO heyeti, dün Bosna Hersek’te Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi ile esdegerde olan Bosna Hersek Dis Ticaret Odasi ve TUSKON Bosna Hersek Temsilciliginde görüsmelerde bulundu.

HIRVATISTAN ve Bosna Hersek’i kapsayan Balkanlar turuna çikan, temaslarinin ilk gününde Zagreb Ekonomi Odasini ve Türk Büyükelçiligi ziyaret eden Torbali Ticaret Odasi (TTO) heyeti dün BosnaHersek`in baskenti Saraybosna’da çesitli temaslarda bulundu. Torbali Kaymakami Zeki Arslan, Ticaret Odasi Meclis Baskani Abdulvahap Olgun ve Ticaret Odasi Yönetim Kurulu Baskani Behçet Çinar önderligindeki Türk heyeti, Bosna Hersek’te Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi ile esdegerde olan Bosna Hersek Dis Ticaret Odasi ve TUSKON Bosna Hersek Temsilciliginde görüsmelerde bulundu. Ziyaretler özellikle isadamlari açisindan oldukça verimli geçti. Hirvatistan’da önemli is baglantilari kuran isadamlari, Bosna Herkes’te de umutlu bir baslangiç yapti.

YATIRIMA AÇIK BÖLGE

TORBALI’DAN Balkanlar’a ticaret köprüsü kurmak için Hirvatistan ve Bosna Hersek’e is ve inceleme gezisi düzenleyen 30 kisilik Torbali Ticaret Odasi heyeti, dün Bosna Hersek’teydi. Yeni pazarlara açilmak, is baglantilari kurmak üzere Bosna’da bulunan heyet, dün ilk olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi ile es degerde olan Bosna Hersek Dis Ticaret Odasi Baskanligini ziyaret etti. Torbali Kaymakami Zeki Arslan, TTO Yönetim Kurulu Baskani Behçet Çinar, Meclis Baskani Abdulvahap Olgun öncülügündeki ekip Bosna Herkes Dis Ticaret Odasi’nda kendileri için düzenlenen bilgilendirme toplantisina katildi. Burada BosnaHersek Dis Ticaret Odasi Uzmani Enes Aliskovicveve Yatirim Müdürü Maida Becirovic’in sunumunu izleyen Türk heyeti Bosna’ya yapilacak yatirimlar hakkinda bilgi aldi.  BosnaHersek Dis Ticaret Odasi Uzmani Enes Aliskovic, Torbalili heyetinin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarini belirterek Türkiye ile ticari iliskileri artirmak istediklerini söyledi. Aliskovic, sunlari kaydetti: “BosnaHersek savastan sonra toparlanma ve kalkinma sürecine girdi. Önemli atilimlar yapiyoruz. Ulkemizin yatirima ihtiyaci var. Bu nedenle Türkiye ile ticari iliskilerimizi artirmak istiyoruz. Bu anlamda Torbalili isadamlari ile saglam baglantilar kurmak isteriz” dedi.

TORBALI HEYETI MEMNUN

ENES Aliskovic ve Maida Becirovic’in sunumu izleyen Torbali heyeti daha sonra Türkiye Isadamlari ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Bosna Hersek Temsilcisi Ahmic Sead ile görüstü. Türk isadamlari TUSKON üyesi Bosnali isadamlarinin çalismalari hakkinda bilgi aldi. Burada Bosnali isadamlari ile biraraya gelme imkani bulan Torbalili isadamlari is baglantilari üzerine görüs alisverisinde bulundu. Sunum ve TUSKON bulusmasinin özellikle isadamlari açisindan çok verimli geçtigini söyleyen Behçet Çinar, “Isadamlarimizin Balkanlarda önemli isler yapacagina inaniyorum. Toparlanma sürecinde olan Bosna Hersek yatirima açik önemli bir Pazar. Son yillarda dünyanin her yerinden yatirimcinin ilgisini çeken bu bölgede Torbalili isadamlarimizin da kendi alanlarinda baglantilar kurmasi için uygun bir zemin mevcut. Görüsmelerin olumlu geçmesini ve karsilikli alisveris ortaminin olusmasini umuyorum
Torbalili isadamlarinin Bosnali isadamlari ile görüsme imkani bulmasinin sevindirici oldugunu söyleyen Kaymakam Zeki Arslan, “Gerek Bosna Hersek Dis Ticaret Odasi’ndaki gerekse de TUSKON temsilciligindeki görüsmeler isadamlarimiz açisindan çok verimli geçti. Umuyorum ki, isadamlarimizin bu ülkelere ziyaretleri devam edecek ve bu pazarda Torbalili isadamlarimiz söz sahibi haline gelecektir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web