REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Torbali mobilya üssü olmaya aday

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbali mobilya üssü olmaya aday
246 Görüntüleme
11 Kasım 2010 - 22:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karabaglar-Kisik bölgesindeki mobilya potansiyelinin yavas yavas Torbali’ya dogru kaydigini söyleyen Ramazan Davulcuoglu: Ilçemize Mobilya Yan Sanayi Organize Bölgesi kurulmasi gerekiyor.

KASIM ayi toplantisini önceki aksam gerçeklestiren Torbali Ticaret Odasi (TTO), Alfemo Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi, ayni zamanda Türkiye Mobilya Sanayicileri Dernegi (MOSDER) ile Ege ve Bati Akdeniz Sanayici ve Is adamlari Dernegi (ESIDEF) Baskanligini yapan Ramazan Davulcuoglu’nu agirladi. Türkiye, Izmir ve Torbali’daki mobilya sektörünü degerlendiren basarili isadami, Karabaglar-Kisik bölgesindeki mobilya potansiyelinin yavas yavas Torbali’ya dogru kaydigini söyledi. Torbali’ya Mobilya Yan Sanayi Organize Bölgesi kurulmasi gerektigini açiklayan Davulcuoglu, Izmir’in mobilyasini tüm dünyaya tanitmak için Kurban Bayrami sonrasinda “Ortak Akil Toplantisi” düzenleyeceklerini açikladi. TTO öncülügünde çöpe karsi kurulan Sivil Inisiyatif Hareketi’ne de deginen Davulcuoglu, Izmir’den bakildiginda bu birlikteligin kiskanildigini söyledi.

IZMIR’IN MOBILYASINI DUNYAYA TANITACAGIZ

TURKIYE Mobilya Sanayicileri Dernegi (MOSDER) ve Ege ve Bati Akdeniz Sanayici ve Isadamlari Federasyonu’nun Izmirli (ESI-DEF) Baskani ve Alfemo Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi Ramazan Davulcuoglu, önceki aksam Abdulvahap Olgun baskanligindaki Torbali Ticaret Odasi Meclis toplantisina katildi. “Türkiye ve Dünyada Mobilya Sektörü ve Torbali Ilçesi’nin Konumu” konulu bir sunum yapan Davulcuoglu. Mobilyanin ihracat fazlasi veren ve tamamen istihdama yönelik bir sektör oldugunu söyleyen Davulcuoglu, yan sanayi ile birlikte 500 bin kisinin istihdam edildigini belirtti. Torbali’nin mobilya sektöründe parlayan bir yildiz haline geldigini söyleyen MOSDER Baskani, hizli trenin gelmesiyle birlikte buradaki potansiyelin daha da artacagini açikladi. 5 yil önce mobilya sektöründe ihracatin 350 milyon dolar oldugunu ancak, günümüzde bunun 1 milyar 360 milyon dolara kadar çiktigini söyleyen Ramazan Davulcuoglu, mobilyanin istihdam deposu oldugunu belirtti. Izmir’in Kayseri, Inegöl ve Istanbul’un ardindan mobil-ya üretiminde 4. sirada geldigini söyleyen deneyimli isadami, MOSDER olarak “Izmir’den Dünyaya’ slogani ile yola çikacaklarini ifade eden Davulcuoglu, Izmir’in mobilyasini Dünya’ya açacaklarini söyledi. Bunun için Kurban Bay-rami’ndan sonra mobilyacilarla ‘Ortak Akil Toplantisi’ yapacaklarini ifade eden Ramazan Davulcuoglu: “Izmir’de mobilya alt kültürü var. Birçok bölgede mobilya üzerine üretim yapilmazken, Iz-mir’deki isletmeler Türkiye’nin dört bir yanina ürün pazarliyordu. Bu nedenle Izmir’i sektörde daha da yukarilara çikarmamiz gerekiyor” diye konustu.

YETENEKLERI OLAN BIR ILÇE

ALFEMO, Merinos, Isbir Yatak, Vespero, Demente gibi mobilya sektöründe bulunan büyük isletmeler yatirim için son yillarda Torbali’yi tercih etmeye basladi. Torbali’da ulasim sorununun olmamasi ve Izmir’e yakin olmasi nedeniyle Karabaglar ile Kisik Sanayi’de bulunan büyük üreticilerin buraya geldigini dile getiren Davulcuoglu: “Ilçemiz sektör için fevkalâde önemli bir yere sahip. Çok uygun bir bölge. Alt yapisi ve  yetenekleri olan bir ilçe. Bu potansiyelin iyi degerlendirilmesi gerekir. Artik mobilyacilar Torbali’ya yönelmeye basladi” seklinde konustu.

MOBILYA YAN SANAYI ORGANIZE BÖLGESI KURULMALI

TORBALI’NIN gelismeye açik oldugunu söyleyen Davulcuoglu, marka anlaminda iyi bir noktaya geldigini belirtti. Ama bunun yeterli olmadigini söyleyen Alfemo Yönetim Kurulu Baskani: “Torbali’da mobilya sektörü için eksik bir nokta var. Yan sanayi maalesef yeteri kadar gelismis degil. Bunun için gerekli alt yapi hazirlanmali. Torbali’ya Mobilya Yan Sanayi Organize Bölgesi kurulmali. Ticaret Odasi bunun öncülügünü yapmali. Biz MOSDER olarak elimizden geleni yapmaya haziriz. Bu sanayi bölgesinin olusturulmasi büyük bir istihdam saglanmasina neden olacaktir” dedi.

DAYAK YIYE YIYE ÖGRENDIK

ILÇEYE gelmeden önce iyi bir arastirma yaptiklarini söyleyen Davulcuoglu: “Yatirim için uygun bir bölge olduguna karar verdik ve faaliyetlerimize basladik. Ilk yillarimizda isçi sayimizin yüzde 10’unu Torbali’dan karsiliyorduk. Ancak her geçen gün bu sayi biraz daha artti. Su anda çalisanlarimizin yarisi Torbali’dan. Bunu yüzde 100’e çikartmak istiyoruz. Bu sektörde büyümek için farklilasmak çok önemli. Biz bunu dayak yiye yiye ögrendik” dedi.

IZMIRLILER BU BIRLIKTELIGI KISKANIYOR

TICARET Odasi’nin öncülük ettigi ve çöpe karsi kurulan Sivil Inisiyatif Hareketi’ne deginen ESIDEF Baskani: “Örnek bir hareket. Her kesimden temsilci bulunuyor. Bu birliktelik Izmir’dekiler tarafindan imreniliyor. Bütün yönleriyle biraraya gelinmis ve masaya yumruk vurulmus. Ben bir Torbalili olarak bundan övünüyorum. Sonuna kadar yaninizdayiz. Umarim çöp gelmeyecektir” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web