Büyük Torbalı

Torbali’ya KOSGEB Sinerji Odagi açiliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbali’ya KOSGEB Sinerji Odagi açiliyor
297 Görüntüleme
14 Ekim 2010 - 21:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ekim ayi meclis  toplantisini yapan Torbali Ticaret Odasi, KOSGEB Müdürünü agirladi. Toplantida ilçeye KOSGEB Sinerji Odagi açilacagi ve is kurmak isteyenlere 97 milyar destekli egitim verilecegi açiklandi

TORBALI Ticaret Odasi (TTO) Ekim Ayi Meclis toplantisi önceki aksam Ticaret Odasi Meclis Toplanti Salonunda gerçeklestirildi. Toplantiya Küçük ve Orta Ölçekli Isletmeleri Gelistirme ve Destekleme Idaresi Baskanligi (KOSGEB) Güney Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Çanakçi konusmaci olarak katildi. Çanakçi, KOSGEB’in degisen yapisi ve yeni dönemdeki destekleri anlatti. Toplantida ayrica bir müjde verildi. Daha önce SGK ve Is-Kur’a yer tahsisi yapan Ticaret Odasi, kendi bünyesindeki bir personel ve yer tahsisi yaparak KOSGEB Sinerji Odagi kurulmasini sagla-yacak. KOSGEB Baskani Mus-tafa Kaplan’in katilimiyla aralik ayi basinda açilisi gerçeklesti-rilecek. Öte yandan Ticaret Odasi, KOSGEB’in 97 bin TL’lik des-tekleme yaptigi 60 saatlik egitim programini ücretsiz olarak genç girisimcilere, is kurmak isteyenlere veya isini gelistirmek isteyenlere kasim ayi içinde verecek.Ekim Ayi Meclis Toplantisinda ayrica, ilçeye kurulmasi gündeme gelen çöp tesisi ile ilgili olarak Ticaret Odasi Meclisinin ‘eylem plani’ gelistirmesine ve aralik ayinda Antep, Halep, Humus ve Sam’a is gezisi yapilmasina karar verildi.

YENI GIRISIMCILERE 97 BIN TL’LIK DESTEK

KAFASINDA is olup, projesini mali yetersizlikten dolayi hayata geçiremeyenlere yardimci olduklarini söyleyen genç müdür: “Kadin girisimci, genç girisimci, engelli girisimciler, isletmelerini bü-yütmek isteyenlere ücretsiz olarak egitim veriyoruz. Torbali’da da gerçeklestirilecek olan bu 60 saat-lik egitim sonunda sertifika alanlara ‘Yeni Girisimci Destegi’ sagliyoruz. 27 bin TL’si hibe olmak üzere 97 bin TL veriyoruz. Kadin ve engelli girisimcilere yüzde 10 fazlasiyla destekleme yapiyoruz. Is kurulduktan sonra verilen paranin geri ödemeli kismi ilk 2 yil sonundan baslayarak 2 yil içerisinde faizsiz ödeniyor” seklinde konustu.Amaçlarinin Kobi’lerin büyük isletmelere karsi rekabet gücünü arttirmak oldugunu ifade eden Mustafa Çanakçi: “Bu nedenle proje üreten isletmelere destek veriyoruz. Fikirden ise, isten üretime, üretimden pazarlamaya kadar bir isletmenin her evresine destekleme yapiyoruz. Bu firsatlari iyi degerlendirin. Bunun için siz proje üretin biz destek verelim” diye konustu.

KOSGEB BASKANI AÇACAK

12 destekleme programi hakkinda bilgi veren Çanakçi daha sonra toplantiya katilanlarin sorularini yanitladi. Toplanti sonrasinda kisa bir konusma gerçeklestiren Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar: “Yaklasik 5 ay önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi (TOBB)’ne ilçemizde Sinerji Odagi açilmasi için basvuruda bulunduk. Basvurumuz uygun görüldü. Daha önce bünyemize katip yer tahsis ettigimiz SGK ve Is-Kur gibi Sinerji Odagina da yer tahsisi yapacagiz. Ayrica bünyemizdeki bir personel burada görev yaparak üyelerimizin KOSGEB’in destekleme programlari hakkinda bilgi almasini saglayacak. Sinerji Odagi da aralik ayinin ilk haftasinda KOS-GEB Baskani Mustafa Kaplan’in katilimiyla hizmete girecek” dedi.

TUM ISLETMELERE DESTEK VERILECEK
YOGUN bir katilimin oldugu toplantinin açilis konusmasini gerçeklestiren Ticaret Odasi Meclis Baskani Abdulvahap Olgun: “Oda olarak üyelerimi-zin ihtiyaçlari ve talepleri dog-rultusunda çesitli organizas-yonlara imza atiyoruz. Daha önce EBSO Baskani Ender Yorgancilar ve SGK Il Müdürü Mustafa Keskin gibi isimleri meclisimizde agirlayarak üye-lerimizin faydalanmasini sagla-mistik. Bugünde KOSGEB ile önemli bir toplanti gerçeklesti-riyoruz” dedi. Toplantiya konusmaci olarak katilan Mus-tafa Çanakçi, üyelere ve davet-lilere KOSGEB’in degisen ya-pisi ve yeni dönemdeki des-teklerini anlatti. Eskiden sadece imalathane isletmelerine destek verdiklerini söyleyen Çanakçi: “Bu nedenle 400 bin kisiye hiz-met ediyorduk. Ancak degisen yapimizla birlikte simdi tüm isletmelere hitap ediyoruz ve hedef kitlemiz 3 milyon 400 bine yükseldi. Artik daha fazla kisi, yaptigimiz destekleme-lerden faydalanabilecek. Uye-lerin bize kayit olmasi gere-kiyor” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web