Büyük Torbalı

TOSIAD’dan Iskandinavya çikarmasi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TOSIAD’dan Iskandinavya çikarmasi
323 Görüntüleme
08 Haziran 2011 - 20:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TOSIAD’a üye isadamlarindan olusan heyet geçtigimiz günlerde Norveç, Isveç ve Danimarka’ya gezi düzenledi. Gezi verimli geçti
ILÇEDE 10 yili askin süredir faaliyetlerine devam eden Torbali Sanayici Isadamlari Dernegi, üyelerine yönelik faydali hizmetlerine devam ediyor. TOSIAD’a üye isadamlarindan olusan heyet geçtigimiz günlerde Norveç, Isveç ve Danimarka’yi ziyaret etti. Burada hem is görüsmeleri yapildi hem de kültürleri tanima, sosyal iliskiler içerisine girme imkani bulundu. Isadamlari seyahatten oldukça memnun döndü.

TURK FIRMALARA ZIYARET

NORVEÇ, Isveç ve Danimarka’yi gezen TOSIAD heyeti hafta basinda yurda döndü. Heyet birinci günü Oslo’da Kral’in Sarayi Tarihi belediye binasi Nobel baris ödülü binasini gezdikten sonra ikinci Günü Dramen sehrine geçti. Heyeti burada ki egitim gönüllüleri karsiladi. Türk Mütesebbislerinin, sehrin en güzel yerinde aldiklari okul binasi gezildi. Ögle yemeginde Türk restaurantinda agirlayan egitimcilerin sicak ilgisi heyeti fazlasiyla memnun etti. Tekrar Oslo’ya dönen isadamlari buradaki Türklerin medya faaliyetlerini yerinde gördü. Bir gazete ve bir dergi yayini yapan ekiple çay içip sohbet edildi, daha sonra tekne ile Oslo sehir  turu yapildi. Aksam tren ile Göteborg a geçildi. Göteborg garinda heyeti Türk isadamlari ve egitimciler karsiladi. Göteborg’da birinci gün Türk firmasi olan ACKPCAK AB  firma sahibi Mehmet Yavuz heyeti isyerine götürdü. Firmayi gezen isadamlari ikramlardan sonra bir baska Türk firmasi Goda Food & Catering gida firmasi heyeti ögle yemeginde agirladi. Sehrin tarihi ve turistik yerleri gezildikten sonra bir de tekne ile kanal turu yapildi. Aksam da Göteborg’daki Türk isadamlari derneginin hazirlamis oldugu mangal partisine katilan heyet, burada is dünyasi ve egitim faaliyetleri ile ilgili bilgi aldiktan sonra topluca Belçika Türkiye milli maçini seyretti.

ENTERNASYONAL SCHOOL’DA 42 ULKEDEN ÖGRENCI

DÖRDUNCU gün sabah treni ile Kopenhag’a hareket eden heyet, Isveç ile Danimarka arasindaki Baltik denizinin altindan geçerek Kopenhag’a vardi. Kopenhag’daki ilk gün DATIAD (Danimarka Türk isadamlarin Dernegi)’in organize ettigi Danimarka’ da Türk günleri senligine katilan heyet burada, binlerce gurbetçi vatandasimizla birlikte Türkiye’den gelen ünlü sanatçilari, mehter takimini seyretti. Kopenhag’da ikinci gün sehrin tarihi turistik yerlerini gezen heyet daha sonra Türk mütesebbislerinin Kopenhag’da açmis oldugu yedi okuldan biri olan Enternasyonal School’u gezdi. Bu okulda 42 milletten çocugun okudugunu ögrenen heyet, hayret ve takdir hislerini gizleyemedi. Ögleden sonra bütün sehri görebilecek iki saatlik, tekne ile kanal turu yapan heyet yine bir Türk okulu olan Hay Kolejini ziyaret etti. Burada Kopenhag’in en basarili ve ödüllü okuluna geldiklerini ögrenen heyet çok memnun oldu. Aksam Orhan Hakalmaz ve Murat Gögebakan konserini dinleyen heyet önceki gün Torbali’ya döndü.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web