Büyük Torbalı

TTO’dan ucuz enerji tanitimi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TTO’dan ucuz enerji tanitimi
347 Görüntüleme
10 Ekim 2010 - 21:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Ucuz enerji’ konusunda üyelerini aydinlatmak isteyen TTO, konuyla ilgili olarak bir toplanti tertipledi. Toplantiya, Anadolu Enerji Bölge Müdürü Mehmet Duman konusmaci olarak katildi.
TORBALI Ticaret Odasi(TTO), ilçenin genç girisimcilerinden Yurdadog Mutlu, Özkan Çag ve Tevfik Taner Aygünes’in bölge temsilciligini yaptigi Anadolu Enerji’yi, gerçeklestirdigi toplantiyla sanayicilere tanitti. Metropolis Otel’de gerçeklestirilen toplantiya, Anadolu Enerji Bölge Müdürü Mehmet Duman konusmaci olarak katildi. Enerjinin önümüzdeki yillarda tamamen özellestirilecegini söyleyen Duman, Anadolu Enerji olarak müsterilerine sunduklari imkanlari anlatti. Bölge Müdürü daha sonra toplantiya katilan davetlilerin sorularini yanitladi. Meclis Baskani Abdulvahap Olgun ile birlik-te toplantiya katilan TTO Baskani Behçet Çinar: “Rekabetin olmadigi yerde hizmet kalitesi de olmaz” diyerek, enerji sektörünün özellestirilmesine destek verdi.

ABONELIKTE MASRAF YOK

ILÇEDE faaliyet gösteren fabrikalarin yasadiklari sikintilarin basinda, yüksek ma-liyetli enerji ihtiyaci geliyor. Büyük bir maliyet olusturan enerjinin, tüketiciye daha ucuza ulastirilmasi için 3 Mart 2001 tarihinde, 4628 sa-yili Enerji Piyasasi Kanunu yürürlüge girdi. Sektörün özellestirilmesiyle birlikte fir-malar arasindaki rekabet, tüketicinin de faturasina olum-lu yansimaya basladi. Anadolu Enerji’nin Torbali, Bayindir, Ödemis, Tire, Selçuk ve Bodrum Bölge Temsilciligi ilçemizde faaliyete  geçti. Firmalarin siklikla dile getirdigi ‘ucuz enerji’ konusunda üyelerini aydinlatmak isteyen TTO, konuyla ilgili olarak bir toplanti tertipledi. Anadolu Enerji’nin müsterilerine sagladigi kolayligi anlatan Bölge Müdürü Mehmet Duman, herhangi bir masraf olmadan abonelik geçisi yapilabildigini söyledi.


KAZAN KAZANDIR POLITIKASI

DEVLET tekelindeki elek-trigin su anda çok pahali o-dugunu ve bunun da isletmeler için çok büyük maliyet olusturdugunu ifade eden Duman: “Daha önceleri ürettigimiz elektrigi biz devlete 5 kurusa satarken, devlet bunu vatandaslara 10 kurusa satiyordu. Ancak kazan kazandir politikasiyla ürettigimizi abonelere satmaya karar verdik. Urettigimiz elektrigi arti bir maliyetle 7 kurusa müsteri-lerimize satiyoruz. Bu sayede isletmeler de kendileri için büyük bir kambur olusturan bu maliyeti en aza indirecekler. Ayrica Devlet, 2013 yilindan itibaren enerji sektöründen tamamen çekilecek. Bu nedenle enerji artik tamamen özellestirilecek” dedi. Öncelikli hedeflerinin ticarethaneler oldugunu söyleyen Duman: “Çünkü en çok elektrigi onlar kullaniyor. Ticarethanelerin yararina olan çalismalarimiz, bu yönde devam edecektir. Ege Bölgesi’nde oldukça güçlü bir firmayiz. Bu bölgedeki 178 tane marketler zincirinin elektrik tedarikçiligini yapiyoruz. Torbali’da da birçok firma elektrigimizi kullanmaya basladi. Abonelik geçisinde hiçbir ek ücret ta-lep etmiyoruz” diye konustu.

REKABET KALITELI HIZMET DEMEKTIR

DUMAN, yaptigi konusmanin ardindan davetlilerin sorularini yanitladi. Toplanti sonrasinda mikrofonu alan TTO Baskani Behçet Çinar: “Rekabetin olmadigi yerde hizmet kalitesi de olmaz. Enerji piyasasindaki bu rekabet tüketicilere olumlu yansiyacaktir. Uyelerimizin 3 ana giderleri var. Onlarin temsilcileri olarak, sikintilarinin çözümü için gerekli mercilere iletiyoruz. Göreve geldigimiz günden bu yana bu baglamda çalisiyoruz. Sorunlarin çözümü için 36 toplanti düzenledik. Düzenlemeye de devam edecegiz” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web