REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uçak, soguk ülkeleri fethetti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uçak, soguk ülkeleri fethetti
620 Görüntüleme
09 Ağustos 2010 - 21:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

100 makine, 188 personel ile sektörünün öncü firmalarindan olan Uçak Tekstil dünya pazarinda önemli bir yer sahip. Kumas ve iplik ihracati yapan firma, kendi ürettigi antibakteriyel ve termal kumas ile soguk ülkelere ihracat yapiyor.
1995 yilinda Izmir-Aydin yolu üzeri otoban girisi yaninda Elektrik Mühendisi Muharrem Uçak, Bilgisayar Mühendisi Muhammet Uçak ve Yasar Uçak kardesler tarafindan 33.400 metrekare alana kurulan Uçak Tekstil basarilari ile hem ilçeyi hem de ülkeyi temsil ediyor. Uçak Tekstil, günlük 12.000 kg open iplik, 4.000 kg penye, 1.000 kg karde iplik 6.500 kg kumas ve arastirma sonucu gelistirilmis iplikleri dünya pazarinda satisa sunuyor. Sektörünün önemli firmalari arasinda yer alan Uçak Tekstil’in ürünlerinin çogu uluslararasi kalite kuruluslari tarafindan sertifikalandirilmis durumda.

AILE SIRKETI OLARAK BASARILARA IMZA ATIYOR

1981 yilinda Izmir Konak’ta Pamuk Ajans Uçak Tarim adi altinda ticaret hayatina atilan firma, 1995 yilina kadar pamuk ticareti yaptiktan sonra 1995 yilinda 15 iplik makinesi ve 60 personelle Torbali’da üretim tesisini kurdu. Yaptigi basarili çalismalar sonucunda müsteri iliskilerini de en üst seviyede tutan firma kisa zamanda kapasitesini arttirarak 100 makine ve 188 personelle hizmet vermeye basladi. Uçak Tekstil A.S. Dis Ticaret Sorumlusu Gülçin Uçak, temel olarak iplik ve kumaslari ülke ve dünya paza-rlarina sunduklarini ifade etti. Uçak: “Sirketimiz ilk olarak dedem Hüseyin Uçak’in önderliginde aile sirketi olarak kuruldu. Isletmemizde Ring ipligi üretiminde ekstra standart Ege pamugu ile Amerikan 1.sinif pamuklari kullanilmakta. Open End iplik-lerimizde yüzde yüz Amerikan pamugu kullanilmakta. Open End Viskon iplik üretiminde 1.sinif viskon ellyafi kullaniyoruz. Yine müsterilerimizin istegi dogrultu-sunda penye, karde ve open-end ipliklerimizde yüzde yüz organik iplik üretimi de yapiyoruz. Fabrikamizda isletmeye alinan pamuklar (HVI) kalite kontrol parametreleri ile degerlendirilmekte, tek tek kontrolü yapilip reçetelendirilen balyalar gruplandirilarak üretime sevk edilmektedir. Uretim sirasindaki tüm kontroller tes lâboratuarlarimizda uluslar arasi standartlarda yapilmakta. Uretilen kumasin yüzde 100 tüp veya açik en kumas kalite kontrol makinelerinde kontrol ediliyor. Uretilen ham kumaslar Izmir’deki boyahanelere boyatilip ihracat yapan konfeksiyonculara satiliyor” dedi.

ÖNCE KALITE VE GUVENIRLIK

TECRUBELI personelleri ile gerek müsteri talepleri gerekse yeni pazarlarin gerekleri dogrul-tusunda standart üretimin yaninda özel kalite ve ürün çesitlendirilmesi çalismalari da yaptiklari ifade eden Gülçin Uçak: “2008 yilinda en yüksek ARGE yatirimi yapan firma olarak Ege bölgesi sanayi odasindan plaket aldik. Ar-Ge çalismalarina çok önem veriyoruz. Ege Universitesi ile ortak arastirma gelistirme çalismalari yapiyoruz. Ege Universitesi ile birlikte ortaklasa yürüttügümüz farkli ürünlerin karsilastirilmasiyla fonksiyonel kumaslarin ve ürünlerin elde edilmesi projesinde Angora tavsani elyafi ile vircan ve pamuk elyafini karistirdik. Bu-nun sonucunda tayt, badi, dizlik, korse, üretiminde kullanilan özel ürünleri elde ettik. Bu ürünün en büyük özelligi ince ve sicak tutmasi. Antibakteriyel olmasi ve termal özelliginin olmasi. Bu ürünler Iskandinal ve Rusya bölgesine satiyoruz. Ipligimizin kalitesi “Belcoro Kalite Standardi” ile Schlafhorst, Saurer tarafindan onaylanmistir. (OEKO-TEX STANDARD 100) sertifikamiz ürünlerimizin insan sagligina zarar veren kimyasallari içermedigini göstermekte. Bu uluslararasi belge üretim ekolojisi, insan ekolojisi ve atik ekolojisine uygun çalistigimizi göstermektedir” dedi.

PERSONELIN YUZDE 90’I TORBALI’DAN
PERSONELLERININ yüzde 90’inin Torbali’dan oldugunu dile getiren Uçak: “Personellerimizin geneli Torbali’dan. Yatirim yaptigimiz bölgelerde kalkinmayi ve kalkindirmayi kendimize hedef seçtik. Hedefimiz servis kalitesi ve hizimiz, mutlu çalisanlarimiz, is ahlaki ve sosyal sorumluluklarimizi yerine getirerek, bilgi birikimimiz teknoloji yenilikçilik ve ticari basarimiz ile dünyanin öncü tekstil firmalarindan biri olmak. Su anda kapasitemizi arttiriyoruz. Is istihdamini arttiracagiz. Türkiye’ye istihdam saglayacak ürünleri üretip sektörde öncü bir firma olmayi hedefliyoruz.” dedi.

DUNYAYA STANT AÇTI
ALANINDA sürekli büyümeyi hedefleyen firma 188 kisiye is imkâni sagliyor. Her geçen yil piyasadaki degerini arttirarak liderligi kendilerine hedef seçtiklerini söyleyen Gülçin Uçak, “1997 yilinda Open-End iplik fabrikamizi faaliyete geçirdik. Gerek yurt disindaki fuarlarda gerekse yurt içinde yapmis oldugumuz basarili çalismalarin neticesinde 2002 yilinda isletmemize Ring Tesisi eklendi. 2004 yilinda da Örme Kumas üretimine bas-ladik. Gurup sirketlerimiz olarak Uçak Tekstil As olarak iplik üretimi ve MYM Örme Tekstil sirke-timizde örme kumas üretimi yapmaktadir” dedi. Müsterilerinin Ege pamugu istediklerini dile getiren Uçak. “En iyi pamuk, Ege pamugu. Ege pamugu bulmakta zorlaniyoruz. Tabi Ege bölgesinde pamuk üretimi yeterli olmayinca mecburen yurt disindan ithal ediyoruz. Sürekli olan büyüyen bir firmayiz. Ulkenin krize gittigi dönemlerde bile isçi çikarmadik. Yurt disinda Fas ve Güney Amerika’da fuarlara katiliyoruz. Türkiye’den götürdügümüz ürünleri tanitiyoruz. Dünya devletlerinde agimizi her geçen gün genisletecegiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web