Büyük Torbalı

Universite bahçesinden Avrupa’ya mermer

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Universite bahçesinden Avrupa’ya mermer
338 Görüntüleme
28 Nisan 2011 - 21:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eylül Universitesi Meslek Yüksek Okulu bahçesinde 2000 yilindan bu yana faaliyet gösteren MEDMAR Dogal Tas fabrikasi ürünlerini iç pazar basta olmak üzere, Kuzey Avrupa ülkelerine de ihraç ediyor.

TORBALI Atatürk Sanayi Sitesi 9 Eylül Universitesi Meslek Yüksek Okulu bahçesinde 2000 yilindan bu yana faaliyet gösteren MEDMAR Dogal Tas fabrikasi 2000 metrekare kapali, 5000 metre açik alan üzerine kurulu üretim tesislerinde ürettigi ürünlerini ülke pazari basta olmak üzere, Kuzey Avrupa ülkelerine de ihraç ediyor. Ankara ve Isveç’te de birer ofisi bulunan MEDMAR Dogaltas fabrikasi, aylik 10 bin metrekare üretim kapasitesi ile kendi pazarinda adindan oldukça söz ettiriyor. Urün portföyünde çesitli dogal taslari barindirarak firma, olarak yurtdisi pazarina arz ettigi ürünleri arasinda yer dösemeleri, banyo setleri, masalar öncelikli sirayi almakta. Emre Atil tarafindan kurulan firma her yil büyüyen makine parkuru ve isçi istihdami ile sektöründe üst sirali zorluyor.

TURKIYE VE AVRUPAYA HITAP EDIYOR

URETIM ve satis felsefesini yüksek ürün kalitesi ve müsteri memnuniyeti üzerine insa eden MEDMAR, Torbali’da kuruldugu ilk yillarda 5 makine 6 personel ile faaliyet gösteriyordu. Aradan geçen 10 yil içerisinde 30’un üzerinde makine ve 70’in üzerinde personeli ile üretimlerine devam etmeye basladi. Sürekli teknolojik alanda kendini yenileyen MEDMAR, üretim öncesi ve üretimin her asamasinin, dogal tas konusunda en az 5 senelik tecrübeye sahip bir ekip tarafindan yakindan takibi de ürün kalitesi devamliligini daima arttiriyor. Firma bünyesinde yer dösemeleri, kaldirim taslari, banyo ekipmanlari, harici lavabolar, basamaklari gibi 100’ün üzerinde farkli ürünleri üreterek gerek yurt disina gerekse de ülke pazarina pazarliyor. Türkiye pazarinda proje bazli isler yapan MEDMAR, TOKI, Belediyeler basta olmak üzere birçok kamu kurum ve kuruluslarinin dogal tas ihtiyacini karsiliyor.

TORBALI ULASIM AÇISINDAN ÇOK RAHAT

HAMMADELERINI Türkiye’nin çesitli bölgelerinden tedarik eden firma, üretim alaninda sürekli arastirma ve gelistirme (ArGe) çalismalarini yaparak yüzey uygulamalari, tasarimlar, ürün ebatlarini sürekli yeniliyor. Torbalinin ulasim açisindan çok iyi bir konumda oldugunu söyleye Uretim Müdürü Özcan Kaygisiz: “Buraya yatirim yapilmasinin en büyük nedeni, ilk öncelikle limana çok yakin. Yurtdisina ürünlerimizi hep limandan gönderiyoruz. Bunun yani sira mermer sektörü burada çok ve biz bu alanda kalifiye elaman bulma sikintisi yasamiyoruz. Gerek makine bakim uzmanlari gerekse de kalifiye eleman içiler daha yogun olarak bu bölgede var” dedi. 9 Eylül Universitesi Meslek Yüksek Okulu ile sürekli ortak çalismalar yürüttüklerini de söyleyen Kaygisiz: “Universite ile beraber çalisma olanagina sahibiz. Burada olmamizi somutlastiran nedenler arasinda bunu da söyleyebiliriz. Ögrenciler uygulamali derslerinde burada yapabiliyor ve ürün tedarik edebiliyorlar” dedi.

SIGORTASIZ ISÇI ÇALISAMAZ

PERSONELE büyük derecede önem veren firma, çalisanlarinin sagliklarini ve is güvenligini konusunda da sürekli uyariyor. Personelin tamaminin Torbali ve köylerinden oldugunu kaydeden Kaygisiz: “Yatirim yaptigimiz bölgenin insanlarina öncelik veriyoruz. Çalisanlarimiz agirlikli olarak ilçe merkezi ve köylerinden. Personelimizin is basi yapmadan önce sigortalanir. Asla sigortasiz insan çalistirmayiz. Yeni yatirimlar olarak makine parkurumuzu artiriyoruz ve daha çok insana is kapisi da açacagiz” dedi. Sanayinin yollarinin çok bozuk oldugunu da sözlerine ekleyen Kaygisiz, asfalta bulunan çukurlar yüzünden ulasim zorlastigini da söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web