Büyük Torbalı

Uretim Yazibasi’da showroom Romanya’da

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uretim Yazibasi’da showroom Romanya’da
332 Görüntüleme
17 Şubat 2011 - 21:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yazibasi’da faaliyet gösteren Alpler Makine, iç piyasa ve Avrupa ülkelerine ‘Alpin’ markasi ile Türkiye’de tek olarak yerli mini yükleyici is makineleri ve atasman üretiyor.

YAZIBASI Sanayi Sitesinde 2006 yilindan bu yana faaliyet gösteren Alpler Makine A.S Türkiye pazari basta olmak üzere çesitli Avrupa ülkelerine ‘Alpin’ markasi ile Türkiye’de ilk ve tek olarak yerli mini yükleyici is makineleri ve atasman üretiyor. Yazibasi’daki tesislerinin yanisira firmanin Bulgaristan ve Romanya’da showroomlari bulunuyor. Alpler Makine A.S. tesislerinde üretilen Alpin mini yükleyiciler, genis atasman yelpazesiyle çok amaçli kullanilan birer mobil hidrolik güç üniteleri. Alpin mini yükleyiciler dört tekerden çekis özelligine sahip olup levye ve pedallarla kontrol edilmekte. Atasmanlarin degisebilmesi özelligi, Alpin mini yükleyiciyi, loder, greyder, süpürge forklift trencher, beko, kirici, çay bosaltici, gübre serpici, kar küreyici  gibi makineler haline dönüstürmekte. Firma Türkiye’nin ilk ve tek yerli mini yükleyici is makineleri ve atasmanlarini üretiyor.

YAZIBASI’DAN DUNYAYA KAFA TUTUYOR

ALPLER Makine A.S. 1998 yilinda Izmir Kisik Sanayi Sitesinde lazerli tesviye makinesi ve muhtelif ziraat makineleri üretimi ile faaliyete basladi. Mehmet Emin Özalp tarafindan temelleri atilan firma,  2006 yilina kadar bu alanda boy gösterdi. 2006 yilinda Türkiye’nin ilk ve tek yerli üretimi olan mini yükleyici is makineleri üretimine basladi. 2009 yilinda Torbali Yazibasi Sanayi bölgesindeki tesislerine tasinan firma 3 milyon dolarlik bir yatirimla 6 bin metrekare kapali alanda faaliyete basladi. 30 personelin görev yaptigi firmada çalisanlarinin yüzde 95’i Torbali’dan istihdam ediliyor. Basta Türkiye pazarina hitap eden firma, Norveç, Gürcistan, Bulgaristan, Romanya gibi ülkelere ihracat yapiyor. Firmanin ürettigi mini yükleyicileri is makineleri, limanlar, dökümhaneler, hayvan çiftlikleri, belediyeler, peyzajcilar, ormanlik alanlar gibi bir çok alanlarda kullaniliyor. Motor ve pompasi disaridan ithal edilen makinelerin, sase kismi ve diger bölümleri Yazibasi tesislerinde tamamlanarak müsterilerine sunuluyor. Türkiye’nin ilk ve tek yerli mini is yükleyicileri makinesi üreten firma yillik 4 milyon dolarlik cirosu ile ülke ekonomisine katkida bulunuyor. Kalite ve is gücünü arttirarak her geçen gün sektöründe devlesen firma kendi bünyesinde Arastirma gelistirme ArGe yaparak alaninda tek marka olma özelligini koruyor. Alpler Makine ArGe çalismalarina yillik 100 Bin dolar bütçe ayiriyor. Firmanin genel müdürü yardimcisi Osman Aksu, ürettikleri yerli marka ile ülke pazarindaki ithal markalara kafa tuttuklarini söyledi.

TURKIYE’NIN YUZDE 20’SI BU URUNU KULLANIYOR

MINI yüklenici is makinelerinin çok amaçli kullanilabilen mobil hidrolik güç üniteleri oldugunu ifade eden Osman Aksu, Türkiye’de bu sektörün yildizi parlayan sektör oldugunu söyledi. Uretilen ürünlerin is gücünü hafiflettigini dile getiren Aksu: “2000 yillarda sektörümüz yildizi parlayan sektörüler arasinda. Biz Türkiye’nin ilk ve tek yerli mini yüklenici is makineleri üreten firmasiyiz. Urettigimiz mini serisi is makineleri üretimdeki is gücü maliyetini yüzde 30 oraninda tasarruf ettiriyor. Türkiye’de bu isi yapan tek firma biz oldugumuz için ülke pazarindaki ithal marklarla rekabet ediyoruz” dedi. Türkiye’de bu makinelerin kullanim ihtiyacinin yeni kesfedildigini söyleyen Aksu: “Ulkemizdeki firma veya sahislarin üretilen bu makinelerden ortalama yüzde 20’si haberdar. Avrupa’da bunlarin kullanimi çok yüksek. Oralarda hemen hemen her çiftlikte bu makineler kullaniliyor” seklinde konusarak sözlerini tamamladi.

HEDEF ORTADOGU PAZARI

UZMAN personeli ile üstün kalite anlayisi ile üretim yapan firma mini is makineleri üretimin yani sira mini yükleyicilerin atasman-larini imal ediyor. Bunun yani sira farkli markalardaki mini yükleyici kullanicilarina da yerli olarak kali-teli ürünler sunuyor. Türkiye’de yerli üretimin firmalar ve sahislar tarafindan son yillarda daha fazla tercih edildigini ifade eden Aksu: “Biz Alpler Makine olarak Alpin Markasi ile  Türkiye’de tek yerli üretilen mini yükleyici is makine-leri sayesinde 2011 yilinda ülke-mizin yurt disi pazarinin 4 milyon dolar parasini içeride biraktik” dedi. 2011 yili içerisinde Orta-dogu pazarina ürün gönderecek-lerini ve bayilik sistemi olustura-caklarini dile getiren Aksu: “Su anda Ortadogu pazari için alt yapi çalismalari yapiyoruz. Ortadogu pazarina 2 milyon dolarlik ciro yapmayi hedefliyoruz. Bunun yani sira firmamiz bünyesinde 50 kisiye daha is istihdami yarata-cagiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web