Büyük Torbalı

Uzüm günese emanet

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uzüm günese emanet
612 Görüntüleme
09 Eylül 2011 - 21:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çapak, Korucuk, Çakirbeyli ve Bozköy köylerinde yaygin olarak yetistiriciligi yapilan üzümlerin büyük bir bölümü kurutulduktan sonra satiliyor
TORBALI ve köylerinde üzüm yetistiren çiftçiler hasadin bitmesinin ardindan üzümleri kurutmak için tarlalara sermeye basladi. Çapak, Korucuk, Çakirbeyli ve Bozköy Köyü’nde yaygin olarak yetistiriciligi yapilan üzümlerin büyük bir bölümü kurutulduktan sonra satiliyor. Kurutmalik olarak kullanilacak olan bu çekirdeksiz üzümler daha sonra, fabrikalarda islenip kuru üzüm olarak satisa sunuluyor. Uzümde verimin bol olmasi üreticilerin yüzünü güldürmüs durumda.

URETICININ YUZU GULUYOR

KORUCUK Köyü’nde üzüm yetistiriciligi yapan Iras Çetinkaya, hasadin bitmesinden sonra islerinin bitmedigini, topladiklari üzümleri tarlada kurutmaya basladiklarini söyledi.  Topladigimiz bu üzümleri, özel olarak hazirlanan alanlara seriyoruz diyen Çetinkaya: “Büyük bir titizlikle topladigimiz üzüm salkimlarini günesin altinda kurutuyoruz. Daha sonra üzüm tanelerini tek tek çöplerinden ayikliyoruz. Bu üzümler çöplerinden arindiktan sonra fabrikalara satisa sunuluyor. Fabrikalar da bizden satin aldigi bu üzümleri isleyip, kuru üzüm veya sarap üreticilerine satarak yeniden piyasaya sunuyor. Bu yil çok bereketli geçti. Verimden oldukça memnunuz. Suanda kuru üzüm kilosu 4 Tl’den satisa sunuluyor. Bu yil 3 ton civarinda üzüm satmayi hedefliyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web