Büyük Torbalı

Vasifsiz bayanlar dösemeci oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vasifsiz bayanlar dösemeci oldu
346 Görüntüleme
27 Mayıs 2011 - 22:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pollina Koltuk Uretim Fabrikasi vasifsiz olarak aldigi bayanlari, kendi bünyesinde yetistirerek sektörün en kalifiye elamanlari olmasini saglamis durumda.

TORBALIDA 1 yildir faaliyet gösteren Pollina Koltuk Uretim Fabrikasi ürettigi kaliteli ürünler ile pazarinda söz sahibi. Firmayi ayri kilan bir diger özelligi ise çalisanlarinin agirlikli olarak bayanlardan olusmasi. Hemen hemen her sektörde göremeye alisik oldugumuz bayanlar, mobilyacilik sektöründe de oldukça iddiali. Firma bünyesinde dösemeciler ve iskeletçilerin tamami bayanlardan olusuyor. Firma meslekleri olmayan vasifsiz bayanlari kendi bünyesinde yetistirerek sektörün vazgeçilmez elamanlari olarak yetistirmis durumda. Bayanlar ise islerinden oldukça memnun.

USTALASTILAR
TORBALI’DA her alanda dile getirilen kalifiye eleman sikintisini ortadan kaldirmak için bazi kuruluslar kiyasiya mücadele ediliyor. Torbali Ticaret Odasi, Is-Kur ve Merinos, Alfemo dösemecilik kurslari açarak bu alandaki boslugu kapatmak için mücadele veriyor. Açilan kurslara ise bayanlarin ilgisi oldukça yogun. Su anda Merinos Mobilya’da kurs gören kursiyerlerin yarisi bayan. Bunun en güzel baska bir örnegi ise Izmir Aydin Asfalti üzerinde 1000 metrekare kapali alanda faaliyet gösteren Pollina Koltuk Fabrikasi’nda sergileniyor. TSE ürün kalite standartlari ve TS-EN-ISO-9001-2000 kalite yönetim sistem standartlarina göre üretim yapan firmanin çalisanlarinin yarisi bayanlardan olusuyor. Firma bünyesinde toplam 5 bayan görev yapiyor. Ustelik bayanlar üretimin can damari olan iskelet ve dösemecilik bölümlerinde görev yapiyor.

VASIFSIZ GIRDIGI ISIN EHLI OLDU
FIRMA vasifsiz olarak aldigi bayanlari, kendi bünyesinde yetistirerek sektörün en kalifiye elamanlari olmasini saglamis durumda. Görüslerini aldigimiz Yasemin Sabaz (Dösemeci), Serpil Gürkaynak (Iskeletçi) ve Ayse Güngör (Ustabasi), islerinden oldukça memnun. Vasifsiz olarak girdikleri iste ustalari tarafindan yetistirilen bayanlar öz güvenlerini kazanmis durumda. Meslegi sayesinde evini geçindirdigini söyleyen Çaybasili Yasemin Sabaz: “Çok is aradim ama meslegim olmadigi için kimse ise almiyordu. Burada beni vasifsiz olarak yetistirdiler ve usta oldum. Çok memnunum. Simdi diger firmalar bizi kapmak için elinden geleni yapiyor ama biz burada yetistik burasi bizim her seyimiz” dedi.

USTABASI: KIZLARIMIZ ERKEKLERE TaS ÇIKARTIYOR
ISKELETÇI olarak çalisan bir diger bayan Serpil Gürkaynak da isinden oldukça memnun. 1 yil içerisinde firma bünyesinde gördügü kursla isinde usta olan Gürkaynaksektörün aranan elemanlari arasinda yerini almis durumda. Bayanlarin çalismalarindan oldukça memnun olan Ustabasi Ayse Güngör memnuniyetini söyle dile getirdi: “Kizlarimiz erkeklere tas çikartir. Onlarin ellerinden yanlis is çikmaz. Onlardan çok memnunuz. Islerini severek yapiyorlar. Onlari alip yetistirdigimiz için memnunuz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web