Büyük Torbalı

Velilere müjde, fiyatlar ayni

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Velilere müjde, fiyatlar ayni
409 Görüntüleme
23 Ağustos 2010 - 21:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Okullarin açilmasina 1 aydan az bir zaman kala forma telasi da basladi. Okul kiyafetleri vitrinleri süslüyor. Magaza yetkilileri fiyatlarin büyük ölçüde geçtigimiz yil ile ayni oldugunu belirtiyor.

2010-2011 egitim ögretim yilinin baslamasina çok bir süre kala okul kiyafetleri magazalardaki vitrinleri süslemeye basladi. Bu yil Ramazan Bayrami ile okullarin açilmasinin ayni döneme denk gelmesi velileri kara kara düsündürüyor. Vitrinlerdeki okul kiyafetlerine simdilik talep olmadigini belirten ilçe esnafi bayramdan sonra satislarin artacagi beklentisinde. Okul kiyafeti satan magazalarin yetkililer bu yil fiyatlarin yükselmedigini, büyük ölçüde geçtigimiz yil ile ayni oldugunu söyledi.

FIYATLAR AYNI

DERS zilinin çalmasina az bir zaman kala, ilkokul ve lise ögrencilerin okul kiyafetleri satisa sunulmaya basladi. Veli ve çocuklari tatli bir telas baslarken, ebeveynler fiyatlarin yüksek olmasindan dertli. Eylül ayinda ilk ders zili çalacak ve ögrenciler okula merhaba diyecek. Yeni egitim ögretim yili öncesinde veliler magazalari tek tek dolasarak fiyat arastirmasi ya-piyor. Magazalar ise daha fazla müsteri çekebilmek için farkli kampanyalari hayata geçiriyor. Kazim Dirik Caddesi’nde 25 yildir faaliyet gösteren Sedef Butik, yaptigi kampanyalarla okul kiyafetlerinde cazip fiyatlar sunuyor. Magazalarinda tüm okul kiyafetlerinin mevcut oldugunu söyleyen isletme sahibi Serdar Filiz: “Okul kiyafetlerinde fiyatlar geçtigimiz yila oranla neredeyse ayni. Tekstil firmalarinin hammaddeye yaptigi zamlari biz müsterilere yansitma-dik. Bu yil okul kiyafetlerinde ba-yanlarda sort etek üzerine selanik uzun kollu tisörtler ve polar montlar revaçta. Erkeklerde ise lacivert füme pantolon. Bu yil ki fiyatlar geçen yilla ayni. Tam takim fiyatlari 45 ile 80 TL arasinda. Öte yandan alis veris yapan müsterile-rimize hediye çeki veriyoruz” dedi.

OKULLAR TERCIHI YENI KIYAFET

TORBALI’DA magazaciligin öncülerinden olan Sen Konfek-siyon, okul kiyafeti almak isteyen velilerin ilk tercih ettigi adreslerin basinda geliyor. 1. Hürriyet Caddesi’nde faaliyet gösteren magaza okul kiyafetlerindeki cazip fiyatlarla müsterilerine çesitli ödeme kolayligi sagliyor. Bu yil bir çok okulun kiyafetlerinin degistigini, gri pantolon ve lacivert ceketin neredeyse tarih oldugunu dile getiren magaza sahibi Mustafa Sen: “Lacivet ceket, beyaz gömlek, kravat neredeyse tarihe karisiyor. Bazi okullarin kiyafetleri geçtigimiz yillarda kullanilan kiyafetlerle ay-ni. Ama bu yil birçok okul kiyafetlerinde degisiklige gitti. Geçen yil ki fiyatlar çok fazla degismedi. Degismeyen okul kiyafetleri 55 ile 65 TL, yeni okul kiyafetleri ise 70 ile 80 TL arasinda degisiyor. Pesin fiyatina taksitlendirme imkâni su-nuyoruz. Biz bu isi yillardir yapi-yoruz. Bütün okul kiyafetleri mev-cut. Suanda bir hareketlilik yok ama bayramdan sonra satislarda patlama yasanir” diye konustu.

BAYRAM, SATISLARI GECIKTIRDI

TORBALI’NIN ilk tuhafiyecisi olma özelligini tasiyan Gül Tuhafiye, vitrinini okul kiyafetleriyle süslemeye basladi. Birçok okulun kiyafetlerinin mevcut oldugu magaza, müsterilerine gerekli tüm kolayligi sagliyor. Okullarin açil-masina çok az bir süre kalmasina ragmen okul kiyafeti satislarinda herhangi bir hareketliligin olmadi-gini belirten magaza sahibi Güven Kaya: “Ramazan Bayrami nedeniyle vatandaslar bayramlik ihtiyaç-larini gidermeyi tercih ediyor. Bayram sonrasinda okullarin açilmasina sayili günler kala veliler solugu magazalarda alip alis veris yapacaktir” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web