Büyük Torbalı

YAPILANDIRMA KUYRUGU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YAPILANDIRMA KUYRUGU
271 Görüntüleme
21 Mart 2011 - 22:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uygulamanin hayata geçirilmesinden 20 gün sonra SGK’ya yaklasik 8000 kisi, Vergi Dairesi’ne ise 1500 kisi basvuruda bulundu. Vergi borcu ile trafik ve diger para cezalarinin yeniden yapilandirilmasi için basvuru yapanlar, kurumlarda uzun kuyruklar olusturmaya basladi.

KAMU alacaklarinin yeniden yapilandirilmasina yönelik düzenlemenin hayata geçirilmesiyle birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ve Vergi Dairesi’ne basvurular basladi. 2 Mayis aksamina kadar basvuru süresi taninirken ilk 3 haftalik rakamlara göre ilgi büyük. Uygulamanin hayata geçirilmesinden 20 gün sonra SGK’ya yaklasik 8 bin kisi, Vergi Dairesi’ne ise 1500 kisi basvuruda bulundu. Vergi borcu ile trafik ve diger para cezalarinin yeniden yapilandirilmasi için basvuru yapanlar, kurumlarda uzun kuyruklar olusmaya basladi. Yapilandirma ile SGK’ya gelen kisi sayisi iki katina çikarken, Vergi Dairesi de borcu bulunan 25 bin mükellefe tek tek ulasarak basvuruda bulunmasi için çagrida bulunuyor.

HER GUN 400 KISI BASVURUYOR

CUMHURIYET tarihinin en büyük borç yapilandirmasina müracaatlar basladi. Maliye ile birlikte en büyük alacakli SGK’ya da yogun bir basvuru yapiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’na borcu olan binlerce kisi basvurularin baslamasinin ardindan taksitlendirmeye kostu. SGK merkezinin önünde uzun kuyruklar olustu. SGK’da BagKur, SGK Isveren Prim Borçlari, idari para cezasi, damga vergisi, özel iletisim vergisi, yersiz prim vergileri gibi 10 farkli baslikta ödeme yapiliyor. SGK’ya basvurularin artmasi ile kurum adeta anababa günü gibi. 1 Mart’tan bu yana yapilandirma basvurularin yapildigini söyleyen SGK Torbali Subesi Müdürü Ismail Kaygusuz: “Kurumumuza gelenlerin sayisi iki kat artti. Her gün 800 kisi kuruma geliyor. Bunlarin yarisi yapilandirma için geliyor. 3 haftalik süre içerisinde ortaya çikan bu rakam memnuniyet verici. Su anda en çok basvuru BagKur borcu ve SGK Isveren Primi yapilandirmasi için yapiliyor” seklinde konustu. Kaygusuz, vatandaslari uyararak yapilandirma için basvuruyu son güne birakmamalari çagrisinda bulundu.

HEDEF 10 BIN MUKELLEF
TORBALI’DA vergi borcu olan mükellefler, yapilandirma islemleri için Torbali Vergi Dairesi’ne basvurmaya basladi. Ilçede vergi borçlarini ödemek için vergi dairesine basvuran mükelleflerin borçlari yeniden yapilandiriliyor. Yapilandirma islemlerine vatandaslarin yogun ilgi gösterirken, borcu olan mükelleflerin yapilandirilan borçlarinin, pesin veya taksitlendirme seklinde yapildigi ögrenildi.  Vergi Dairesi’ne ilk üç haftalik süre içerisinde tam 1500 kisi basvurdu. Genellikle ‘Kesinlesmis borçlar’ için vatandaslarin geldigini ifade eden Vergi Dairesi Müdürü Aziz Günes: “Torbali’da borcu bulunan toplam 25 bin vatandasimiz var. Bunlarin hepsine ulasacagiz ve gerekirse tek tek cep telefonlarindan arayip yapilandirmaya basvurmalari için ikna edecegiz. Hedefimiz 10 bin kisinin yapilandirmaya basvurmasi. Tapuda, mahkemede, trafikte zamaninda islem yapmis olan vatandaslar borçlarini ögrenmek için kurumumuza bekliyoruz. T.C. kimlik numarasiyla kisi borcunu aninda ögrenebilir. Taksitlendirmesini yaptigimiz mükelleflerin cep telefonlarina bilgi vererek dairemize davet ediyoruz. Su anda 1500 kisi basvurdu ama bu basvuru yeterli degil. Trafik para cezasi, tapu karci, yargi harci, askerlik para cezasi, nüfus para cezasi ve diger tüm vergi borçlari için taksitlendirme yapiliyor. Sadece sigara para cezasi bu
kapsama alinmiyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web