Büyük Torbalı

Yeni müdürün önceligi güleryüz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yeni müdürün önceligi güleryüz
243 Görüntüleme
19 Ağustos 2011 - 21:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

13 aydir vekil müdürlerin görev yaptigi Torbali Vergi Dairesi’ne, atanan Denizli Saraylar Vergi Dairesi Müdürü Ramazan Yildirim resmen göreve basladi.

HER yil ödedigi vergiler ile gündeme gelen ve Türkiye’de ‘Vergi Rekortmeni Ilçe’ olarak bilinen Torbali sonunda müdürüne kavustu. Tam 13 aydir vekil müdürlerin görev yaptigi Torbali Vergi Dairesi’ne, atanan Denizli Saraylar Vergi Dairesi Müdürü Ramazan Yildirim resmen göreve basladi. Ilçede 2 yil görev yaptiktan sonra emekli olan Ahmet Çevik’in yerine tam 13 ay sonra atanan Ramazan Yildirim, vergi rekortmeni bir ilçeye geldigi için mutlu oldugunu söyledi.

REKORTMENI 13 AY BOYUNCA VEKIL MUDURLER YÖNETTI

PHILIP Morris, Camel, Merinos, Opel, Alfemo, Dr. Oetker, Özgörkey, Isbir Sünger basta olmak üzere birçok dev firmayi barindiran Torbali, ödedigi vergi ile ‘Vergi Rekortmeni Ilçe’ ünvanini aldi. Firma sayisinin her geçen gün biraz daha arttigi Torbali’da, isletmelerden 2006 yilinda 6 milyar 410 milyon 454 bin lira vergi tahakkuk edilirken bunun 6 milyar 379 milyon 119 bin TL’si tahsil edildi, tahsilat orani yüzde 99.51 olarak gerçeklesti. 2007′de 7 milyar 354 milyon 57 bin lira verginin 7 milyar 314 milyon 909 bin lirasi tahsil edildi, tahsilat orani yüzde 99.46 oldu. Torbali, ayni yil Izmir’in ödedigi verginin yüzde 40′ini karsiladi. Vergi Dairesi, tahakkuk eden verginin yüzde 99′unu tahsil etmesi özelligiyle de Türkiye birinciligine sahip oldu. Ilçe 2008′de de iddiasini korudu, tahakkuk eden 8 milyar 683 milyon 502 bin 300 TL verginin 8 milyar 632 milyon 177 bin 437 TL’si tahsil edildi. Vergi tahsilati ile önemli basarilar elde eden Torbali Vergi Dairesi Müdürlügü, tam 13 ay boyunca vekil müdürler ile yönetildi. 2 yil boyunca ilçede görev yapmasinin ardindan emekliye ayrilan Ahmet Çevik’ten sonra müdürlük koltuguna vekil olarak müdür yardimcisi Zafer Dursun oturdu. 2011 yilina kadar görevini sürdüren Dursun’dan sonra, müdürlük koltuguna bir diger basarili ve genç müdür yardimcisi Aziz Günes oturdu.

GULERYUZLE MUKELLEFLERI MEMNUN EDECEGIZ

13 ay boyunca yasanan bu bosluk sonunda giderildi. Gelir Idaresi Daire Baskanligi, Denizli Saraylar Vergi Dairesi Müdürü Ramazan Yildirim’i Torbali’ya atadi. 1 çocuk babasi Ramazan Yildirim, görev basi yaptiktan sonra gazetemize açiklamalarda bulundu. Insanlarin vergi dairesini para verdikleri için çok fazla sevmedigini söyleyen Yildirim: Ancak biz verdigimiz hizmetle mükelleflerimizi memnun olmus bir sekilde ugurlayacagiz. En büyük amacimiz güleryüzlü hizmet ile insanlari memnun etmek. Vergi tahsilatinda yüzde 99’luk bir oran yakalayan Torbali’da bu basariyi devam ettirecegiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web