Büyük Torbalı

Yüksek fiyat müsteriyi ilçe disina kaçiriyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yüksek fiyat müsteriyi ilçe disina kaçiriyor
287 Görüntüleme
07 Haziran 2011 - 20:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Internationel Academy Fürbildunk Egitim Merkezi tarafindan verilen Elektronik Bilgisayar Sistemleri Altyapisi egitimine Türkiye’den katilan 20 kisiden biri olan Ertun Akman’in sahibi oldugu Izbil, sektöründe yildizini gün geçtikçe parlatiyor.

BILGISAYAR ve elektrikelektronik sektörünün giderek büyüdügü Torbali’da teknik servislerin sayisi da hizla artiyor. Ilçede hizmet veren 18 bilgisayar teknik servisinden biri olan Izbil Bilgi Sistemleri’nin sahibi 22 yasindaki Ertun Akman, sektörü ve isletmesinin 2 yilda elde ettigi basariyi gazetemize degerlendirdi. 10 yildir sektörün içerisinde oldugunu ve bu meslegi mutfagindan ögrendigini belirten Akman, ayni zamanda da Giresun Universitesi Mekatronik Bölümü mezunu. Hem alayli hem de egitimli olan genç patron, güvenligin önemine de vurgu yapti. Önümüzdeki günlerde çikacak olan yasa ile her kurulusun güvenlik kamerasi taktirmasinin zorunlu hale gelecegini söyleyen Akman: “Isletmeler, Çin mali güvenlik kamerasi taktiranlara dikkat etsin.”

HEM ALAYLI HEM EGITIMLI

12 yasinda ilçenin ilk bilgisayar teknik servisçisi olan Serkan Yetkin’in yaninda ise baslayan Ertun Akman, meslegi ile ilgili olarak tüm bilgileri en ince ayrintisina kadar kisa süre içerisinde ögrendi. Uzun bir süre boyunca çesitli yerlerde yetistikten sonra kendisine is yeri açmak yerine, mesleginin egitimini almak için Giresun Universitesi Mekatronik Bölümü’ne kayit yaptirdi. Burada da basarili olduktan sonra mezun olan Akman, 2009 yilinda, Alpkent Mahallesi Cemali Tuncer Caddesi üzerinde isyerini hizmete açti. Mesleginde hem mutfaginda yetistigini hem de bu isin egitimini aldigini ifade eden Ertun Akman: “Mezun oldugu bölüm, elektrikelektronik ve bilgisayar egitiminin birarada verildigi bir bölüm. Hem teorik hem de pratik alanda bilgili olmam, beni rakiplerimden bir adim öne tasiyor” dedi.

2 BIN KISI ARASINDAN ALMANYA’YA GITTI

SEKTÖRDE en iyi olmak için çok çalistigini ve bu alanda verilen egitimlere de katildigini dile getiren genç girisimci, Almanyada 20 günlük bir egitim aldigini söyledi. Almanya’nin baskenti Berlin’de Internationel Academy Fürbildunk Egitim Merkezi tarafindan verilen Elektronik Bilgisayar Sistemleri Altyapisi egitimine Türkiye genelinden 2 bin kisi basvurdu. Ertun Akman da onlardan biriydi. Yapilan degerlendirme sonrasinda 20 kisinin kabul edildigi egitime katilan Akman, 20 gün boyunca egitim aldi. Egitim çok verimli geçtigini açiklayan Akman: “2006 yilindaki bu egitim sayesinde fabrikalarda CNC ve pinomatik sistemlerin bilgisayar baglantilari konusunda sertifika sahibiyim” seklinde konustu.

SERVIS HIZMET BEDELLERI SABIT OLSUN

KURUMSAL anlamda, A-yazlar A.S., Seymenoglu Ke-reste, La Organik, Naturel Gaz, Reysas, Elen Terlik, Tor-bali Tip Merkezi, Mersinli Özel Saglik Merkezleri gibi firmalarin güvenlik ve bilgi-sayar altyapisi destegini sag-liyor. 20’ye yakin firmaya hizmet verdiklerini söyleyen Ertun Akman: “Ilçede 18 tane bilgisayar teknik servisi var ama is yaptigimiz firma sayisi 60’i geçmez. Bundaki en bü-yük neden meslektaslarimiz-dan bazilarinin yüksek fiyat talep etmesinden kaynakla-niyor. Güvensizlik ortami yü-zünden ilçe disindaki firma-larla çalisiliyor. Bu nedenle bilgisayarcilar arasinda servis hizmet bedellerinin sabit ol-masi gerekir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web