Büyük Torbalı

Zimpara ile ilk 5’e girdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Zimpara ile ilk 5’e girdi
632 Görüntüleme
15 Ağustos 2011 - 21:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’nin mermer zimparasi üreten 5 büyük firmasindan biri olan Apel Abrasiv firmasi, 40 çesit mermer zimparasi ile basta Türkiye pazari olmak üzere Ortadogu ülkelerine hitap ediyor

YAZIBASI sanayi bölgesinde 2007 yilinda faaliyete baslayan ve Türkiye’nin mermer zimparasi üreten 5 büyük firmasindan biri olan Apel Abrasiv firmasi, 40 çesit mermer zimparasi ile basta Türkiye pazari olmak üzere Ortadogu ülkelerine hitap ediyor. Mermerin kullanildigi her alanda ürettigi ürünler ile mermere imza atan Apel Abrasiv sektöründe her geçen gün emin adimlarla pazar payini büyütüyor. Fabrikasinda günlük 7 bin adet mermer zimparasi üreten Apel, hizmet verdigi firmalarda özel silim tasi formulasyonlari gelistirerek ana sanayinin silim prosesinden maksimum faydayi düsük maliyet ile elde etmesini sagladi.

TURKIYE’NIN EN BUYUKLERI ARASINDA

IZMIR’IN Bayrakli ilçesinde 2001 yilinda genç is adami Bilal Özerkan tarafindan temelleri atilan Apel Abrasiv Mermer, 240 metrekarelik bir dükkandan yola çikarak Yazibasi Sanayi Sitesi’ne 2007 yilinda yaptigi 1.5 milyon dolarlik yatirim ile sektöründe söz sahibi konuma yükseldi. Hizmet verdigi ürünü daha kaliteli, daha ekonomik, sartlarda sunan firma, ürettigi mermer granit zimpara tasi ile kendi alaninda Türkiye’nin ilk 4 büyük firmasi arasinda yerini almis durumda. Manyezit ve sentetik baglayicili silim tasi üretimi ile dogaltas, kompozeve seramik sektörüne hizmet veren Apel Abrasiv, 5 dönüm arazi üzerinde 2100 metrekare kapali alandaki fabrikasinda günlük ortalama 40 çesit üründen 7 bin adet mermer zimparasi üretiyor. Yillik 1.5 milyon adet zimpara üreten firma, 2010 yilini 2 milyonluk bir ciro ile kapatarak sektöründeki liderligini koruyor.

BIRÇOK FIRMANIN SAH DAMARI AVRUPA’NIN ELINDE

AVRUPA ülkelerinde yasanan ekonomik krizin Türkiye’de birçok firmanin sah damarini kesecegini söyleyen Bilal Özerkan, “2011 yilinda Avrupa ülkelerinde patlayan ciddi bir kriz var. Dis ülkelerden ham madde alan birçok Türk firmasi var ve bunlarin sah damari Avrupa’nin elinde. Su anda bir çok müsterimize ürün satmak istemiyoruz çünkü kurlar sürekli degisiyor. Birçok Türk firmasi bu konuda oldukça temkinli davraniyor” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

HEDEFIMIZ BATI ULKELERI ILE REKABET ETMEK 
URETIMININ yüzde 20’sini Ortadogu ülkelerine ihraç eden Apel Abrasiv, hizmet verdigi firmalarda firma üretimine özel, silim tasi formulasyonlari gelistirerek ana sanayinin silim prosesinden maksimum faydayi düsük maliyet ile elde etmesini sagliyor. Bünyesinde çalistirdigi isinde profesyonel elemanlari ile yurt disinda ihraç ettigi ham maddeleri isleyerek pazarin ihtiyaçlarina cevap veren Apel Abrasiv, Torbali’da bu isi yapan tek firma olma özelligini tasiyor. Gelecekle ilgili ciddi sikintilar yasadiklarini söyleyen Apel Abrasiv Yönetim Kurulu Baskani Bilal Özerkan, “Ham maddeleri Avrupa ülkelerinden temin ediyoruz. Bizim asil amacimiz aslinda bati ülkeleri ile rekabet edebilmek. Bunun yapilabilmesi için Türkiye’deki tüketicilerin yabanci sermayeli ürünlere ragbet göstermemesi gerekir. Yerli ürünlere talep gösterilmesi halinde hangi sektör olursa olsun büyüme kaydedilir” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web