Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

20 bin öğrencisi var

Teknolojiden faydalanıp matematikte zorlanan öğrencilere sanal ortamda ders vermeye başlayan Okan Eroğlu isimli öğretmen, kısa sürede rekor düzeyde aboneye ulaştı. Eroğlu’nun hedefi herkese matematiği sevdirip, söz sahibi bir kanal sahibi olmak

04 Kasım 2017 - 9:09 'de eklendi ve 2473 kez görüntülendi. A+A-

20 bin öğrencisi var
300Reklam

TORBALI Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Okan Eroğlu, Youtube’de açtığı kanalda rekor düzeyde takipçiye ulaştı. ‘Bilmeyene Matematik’ ismi ile açılan kanal 20 bin aboneye ulaştı. LYS, YGS hazırlanan öğrenciler ile ara sınıflardaki öğrencilere sanal ortamdan matematik dersi veren Eroğlu aynı zamanda üniversiteye hazırlık kitapları da yazıyor. Yazdığı kitaplardaki bilgileri Youtube kanalından öğrencilere aktaran Eroğlu, neden böyle bir projeye başladığını, rekor abone sayısına nasıl ulaştığını ve hedeflerini Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Serkan Günbay’a anlattı.

Bilmeyene Matematik kanalı nasıl kuruldu?
Bu kanalı öğrencilere matematiği sevdirmek için kurdum. Genelde insanlar matematikten korkarlar ve pek sevmezler. Matematik aslında çok zevklidir. Çalışmayı seven, düzenli-tertipli insanlar için matematik çok kolay. Belirli bir program dahilinde çalışıldığında aslında çok basit. Bende bu tür insanları hedefleyip böyle bir kanal kurmak istedim. Bilmeyene Matematik kısa sürede çok beğenildi. Burada en basitten başlayıp, ayrıntılı bir şekilde konuları ele alıyorum.

Konuları nasıl gösteriyorsunuz?
Kendi yazdığım kitaplardan örnekler veriyorum. Akşamları eve geldiğimde çalışma masama bir kamera kurup konuları anlatıp çekimler yapıyorum ve bunları daha sonra kanala yüklüyorum. Öğrenciler akıllarındaki soruları da bana iletiyor. Onları da problem çözümleri ile anlatıyorum.

YENİ HEDEFLERİM VAR
Bu fikir aklınıza nasıl geldi?
10 yıl önce ders dokümanları yazma konusunda bir düşüncem vardı. Bunu hayata geçirmek için fırsat kolluyordum. 10 yıldır doküman yazıyorum ve şu anda 2500 sayfalık dokümana ulaştım. İlk başladığımda bu kadar ilginin olacağını düşünmüyordum. Şimdi kendime yeni hedefler koyuyorum. Bunları da hayata geçirmeye çalışacağım.

20 bin abone bekliyor muydunuz?
İlk başladığımda tabi bu kadar yüksek bir rakamı beklemiyordum. Yaptığım anlatımlar oldukça fazla beğenilmeye başlandı. Kısa sürede tavsiye üzerine kanalıma abone olanların sayısı artmaya başladı. Şu an 20 bin abonem var ve bu çok da küçümsenecek bir rakam değil. İlgi bu kadar yoğun olunca bu sefer hedef büyüttüm. Şimdi Youtube’de söz sahibi olan 3-5 kanal içine girmek istiyorum. Bunu başarmak için de zamana ihtiyaç var. Birkaç sene sonra bu hedefime ulaşabilirim.

AMACIM YARDIMCI OLMAK
Herhangi bir kazanç söz konusu mu?
Bu kanalı kurarken herhangi bir kazanç elde etmeyi düşünmedim. Matematik konusunda sıkıntı yaşayan öğrencilerin, dershaneye gidemeyen öğrencilerin faydalanması için açtığım bu kanaldan hiçbir maddi beklentim yok. Sanal ortamda ücretsiz olarak ders veriyorum. Amacım imkanı olmayanlara bu şekilde yardımcı olmak.

Günde kaç saatinizi ayırıyorsunuz?
Günde ortalama 3 saatimi kitap yazmaya, saatini de bu kitapların anlatımı için yaptığım çekimlere harcıyorum. Oldukça vakit alan bir iş. Ancak gelen olumlu tepkiler nedeniyle hiçbir zaman şikayet etmiyorum. Yayına koyduğum videoların beğenilmesi ve bir teşekkür mesajı gelmesi bile bütün yorgunluğumu alıyor. Bizim işimiz öğretmenlik olumlu geri dönüşler olunca daha heyecanlı bir şekilde çalışıyorum.

20 bin abone sadece öğrencilerden mi oluşuyor?
Hayır, kanaldaki abonelerimiz sadece öğrenciler değil. Farklı meslek gruplarından da kişiler var. Türkiye’nin dört bir yanından kanalımıza abone olan var. Matematiğe ilgi duyanlar da kanala abone olup, konuları takip edebiliyor.

Kaç yıldır matematik ile iç içesiniz?
Ben 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik bölümünden mezun oldum. 20 yıldır da matematik öğretmenliği yapıyorum. İlkokul yıllarından beri matematiği çok sevdiğim için matematik öğretmeni olmak istiyordum. Selçuk ve Menemen’de görev yaptıktan sonra 11 yıldır da Anadolu Lisesi’nde görev yapıyorum. Matematiği çok seviyorum. Herkesin de sevmesini istiyorum.

Serkan GÜNBAY

 

 

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gençler çok iddialı Gençler çok iddialı

Erken seçim tarihinin açıklandığı 19 Nisan tarihinden bu yana Torbalı'daki seçim çalışmalarında aktif rol alan partili gençler, 24 Hazi...

İyi Parti çalışmaları hızlandırdı İyi Parti çalışmaları hızlandırdı...

SEÇİME çok az bir süre kalmasıyla beraber 24 Haziran’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimleri için se...

Konut satışları canlandı Konut satışları canlandı

Konutta cazip kampanyalar sektöre doping oldu, mayıs ayında satışlar yüzde 2,7 oranında arttı ...

Yapı kayıt belgesi almanız yeterli Yapı kayıt belgesi almanız yeterli

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İzmir'de 'imar barışı' hakkında vatandaşları bilgilendirip uyarılarda bulundu. Bakan Özhase...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Gençler çok iddialı Gençler çok iddialı

Erken seçim tarihinin açıklandığı 19 Nisan tarihinden bu yan...

İyi Parti çalışmaları hızlandırdı İyi Parti çalışmaları hız...

SEÇİME çok az bir süre kalmasıyla beraber 24 Haziran’da gerç...

Konut satışları canlandı Konut satışları canlandı...

Konutta cazip kampanyalar sektöre doping oldu, mayıs ayında ...

Yapı kayıt belgesi almanız yeterli Yapı kayıt belgesi almanı...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İzmir'de 'imar b...

Güçlü refleksler verebilen bir ekonomimiz var Güçlü refleksler verebile...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Okyanuslarda büyük dalgalarl...

MHP’nin adayı Hasan Kalyoncu tam gaz MHP’nin adayı Hasan Kalyo...

SEÇİM çalışmalarına hız veren Milliyetçi Hareket Partisi(MHP...

Hakkını helal et şehidim! Hakkını helal et şehidim!...

Torbalı dün şehidini uğurladı. Binlerin akın ettiği Yazıbaşı...

Bölgenin en  büyüğü olacak Bölgenin en büyüğü olaca...

Eski Torbalı Devlet Hastanesi'ndeki yıkım işlemlerinin ardın...

Şehide son görev: Yürekler dağlandı Şehide son görev: Yürekle...

Şırnak'taki Akçay 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'nda gö...

Son göçmen! Son göçmen!

Torbalı’da yaşayan Bedriye Köseoğlu, tam 101 yaşında. Atatür...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan