Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

20 bin öğrencisi var

Teknolojiden faydalanıp matematikte zorlanan öğrencilere sanal ortamda ders vermeye başlayan Okan Eroğlu isimli öğretmen, kısa sürede rekor düzeyde aboneye ulaştı. Eroğlu’nun hedefi herkese matematiği sevdirip, söz sahibi bir kanal sahibi olmak

04 Kasım 2017 - 9:09 'de eklendi ve 3 kez görüntülendi. A+A-

20 bin öğrencisi var
300Reklam

TORBALI Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Okan Eroğlu, Youtube’de açtığı kanalda rekor düzeyde takipçiye ulaştı. ‘Bilmeyene Matematik’ ismi ile açılan kanal 20 bin aboneye ulaştı. LYS, YGS hazırlanan öğrenciler ile ara sınıflardaki öğrencilere sanal ortamdan matematik dersi veren Eroğlu aynı zamanda üniversiteye hazırlık kitapları da yazıyor. Yazdığı kitaplardaki bilgileri Youtube kanalından öğrencilere aktaran Eroğlu, neden böyle bir projeye başladığını, rekor abone sayısına nasıl ulaştığını ve hedeflerini Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Serkan Günbay’a anlattı.

Bilmeyene Matematik kanalı nasıl kuruldu?
Bu kanalı öğrencilere matematiği sevdirmek için kurdum. Genelde insanlar matematikten korkarlar ve pek sevmezler. Matematik aslında çok zevklidir. Çalışmayı seven, düzenli-tertipli insanlar için matematik çok kolay. Belirli bir program dahilinde çalışıldığında aslında çok basit. Bende bu tür insanları hedefleyip böyle bir kanal kurmak istedim. Bilmeyene Matematik kısa sürede çok beğenildi. Burada en basitten başlayıp, ayrıntılı bir şekilde konuları ele alıyorum.

Konuları nasıl gösteriyorsunuz?
Kendi yazdığım kitaplardan örnekler veriyorum. Akşamları eve geldiğimde çalışma masama bir kamera kurup konuları anlatıp çekimler yapıyorum ve bunları daha sonra kanala yüklüyorum. Öğrenciler akıllarındaki soruları da bana iletiyor. Onları da problem çözümleri ile anlatıyorum.

YENİ HEDEFLERİM VAR
Bu fikir aklınıza nasıl geldi?
10 yıl önce ders dokümanları yazma konusunda bir düşüncem vardı. Bunu hayata geçirmek için fırsat kolluyordum. 10 yıldır doküman yazıyorum ve şu anda 2500 sayfalık dokümana ulaştım. İlk başladığımda bu kadar ilginin olacağını düşünmüyordum. Şimdi kendime yeni hedefler koyuyorum. Bunları da hayata geçirmeye çalışacağım.

20 bin abone bekliyor muydunuz?
İlk başladığımda tabi bu kadar yüksek bir rakamı beklemiyordum. Yaptığım anlatımlar oldukça fazla beğenilmeye başlandı. Kısa sürede tavsiye üzerine kanalıma abone olanların sayısı artmaya başladı. Şu an 20 bin abonem var ve bu çok da küçümsenecek bir rakam değil. İlgi bu kadar yoğun olunca bu sefer hedef büyüttüm. Şimdi Youtube’de söz sahibi olan 3-5 kanal içine girmek istiyorum. Bunu başarmak için de zamana ihtiyaç var. Birkaç sene sonra bu hedefime ulaşabilirim.

AMACIM YARDIMCI OLMAK
Herhangi bir kazanç söz konusu mu?
Bu kanalı kurarken herhangi bir kazanç elde etmeyi düşünmedim. Matematik konusunda sıkıntı yaşayan öğrencilerin, dershaneye gidemeyen öğrencilerin faydalanması için açtığım bu kanaldan hiçbir maddi beklentim yok. Sanal ortamda ücretsiz olarak ders veriyorum. Amacım imkanı olmayanlara bu şekilde yardımcı olmak.

Günde kaç saatinizi ayırıyorsunuz?
Günde ortalama 3 saatimi kitap yazmaya, saatini de bu kitapların anlatımı için yaptığım çekimlere harcıyorum. Oldukça vakit alan bir iş. Ancak gelen olumlu tepkiler nedeniyle hiçbir zaman şikayet etmiyorum. Yayına koyduğum videoların beğenilmesi ve bir teşekkür mesajı gelmesi bile bütün yorgunluğumu alıyor. Bizim işimiz öğretmenlik olumlu geri dönüşler olunca daha heyecanlı bir şekilde çalışıyorum.

20 bin abone sadece öğrencilerden mi oluşuyor?
Hayır, kanaldaki abonelerimiz sadece öğrenciler değil. Farklı meslek gruplarından da kişiler var. Türkiye’nin dört bir yanından kanalımıza abone olan var. Matematiğe ilgi duyanlar da kanala abone olup, konuları takip edebiliyor.

Kaç yıldır matematik ile iç içesiniz?
Ben 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik bölümünden mezun oldum. 20 yıldır da matematik öğretmenliği yapıyorum. İlkokul yıllarından beri matematiği çok sevdiğim için matematik öğretmeni olmak istiyordum. Selçuk ve Menemen’de görev yaptıktan sonra 11 yıldır da Anadolu Lisesi’nde görev yapıyorum. Matematiği çok seviyorum. Herkesin de sevmesini istiyorum.

Serkan GÜNBAY

 

 

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
33 milyonluk çark! 33 milyonluk çark!

Pamukta çarklar bu yıl ödenmeye başladı ve ekim oranının bir anda fırlaması ile ova beyaza büründü. Sezon bitti, rakamlar belli oldu. T...

Kansere duyarlılık zirvesi Kansere duyarlılık zirvesi

Kurulan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'ne (KETEM) ait mobil kanser tarama TIR'ını ziyaret eden Vali Erol Ayyıldız'ın eşi ...

Komşu ilçede yas var Komşu ilçede yas var

Diyarbakır’da güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Polis Özel Harekat Ahmet Alp Taşdemir’in İzmir’in Sel...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
20 bin öğrencisi var 20 bin öğrencisi var

Teknolojiden faydalanıp matematikte zorlanan öğrencilere san...

33 milyonluk çark! 33 milyonluk çark!

Pamukta çarklar bu yıl ödenmeye başladı ve ekim oranının bir...

Yerli Otomobile tanıklık etti Yerli Otomobile tanıklık ...

Önceki gün Türkiye açısından tarihi bir gün yaşandı. Ülke ol...

Kansere duyarlılık zirvesi Kansere duyarlılık zirves...

Kurulan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'ne (KET...

Komşu ilçede yas var Komşu ilçede yas var

Diyarbakır’da güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan...

İZBAN’a binmek istemişti… İZBAN’a binmek iste...

İzmir’in kuzey-güney aksında çok önemli bir toplu taşıma hiz...

Torbalı hattına da hizmet verecek Torbalı hattına da hizmet...

3 bin 2 yüz dönüm arazide yapılması planlanan ve tamamlandığ...

Cinayet gibi evlilik teklifi Cinayet gibi evlilik tekl...

İzmir’in Gaziemir ilçesinde ilginç bir evlilik teklifi yaşan...

Torbalı’ya çift katlı mezarlık Torbalı’ya çift katlı mez...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin mezarlık ihtiyacını karş...

Sulama kanalına uçtu! Sulama kanalına uçtu!

İlçenin kabusu haline gelen trafik kazalarına her gün bir ye...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan