Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

20 bin öğrencisi var

Teknolojiden faydalanıp matematikte zorlanan öğrencilere sanal ortamda ders vermeye başlayan Okan Eroğlu isimli öğretmen, kısa sürede rekor düzeyde aboneye ulaştı. Eroğlu’nun hedefi herkese matematiği sevdirip, söz sahibi bir kanal sahibi olmak

04 Kasım 2017 - 9:09 'de eklendi ve 2268 kez görüntülendi. A+A-

20 bin öğrencisi var
300Reklam

TORBALI Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Okan Eroğlu, Youtube’de açtığı kanalda rekor düzeyde takipçiye ulaştı. ‘Bilmeyene Matematik’ ismi ile açılan kanal 20 bin aboneye ulaştı. LYS, YGS hazırlanan öğrenciler ile ara sınıflardaki öğrencilere sanal ortamdan matematik dersi veren Eroğlu aynı zamanda üniversiteye hazırlık kitapları da yazıyor. Yazdığı kitaplardaki bilgileri Youtube kanalından öğrencilere aktaran Eroğlu, neden böyle bir projeye başladığını, rekor abone sayısına nasıl ulaştığını ve hedeflerini Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Serkan Günbay’a anlattı.

Bilmeyene Matematik kanalı nasıl kuruldu?
Bu kanalı öğrencilere matematiği sevdirmek için kurdum. Genelde insanlar matematikten korkarlar ve pek sevmezler. Matematik aslında çok zevklidir. Çalışmayı seven, düzenli-tertipli insanlar için matematik çok kolay. Belirli bir program dahilinde çalışıldığında aslında çok basit. Bende bu tür insanları hedefleyip böyle bir kanal kurmak istedim. Bilmeyene Matematik kısa sürede çok beğenildi. Burada en basitten başlayıp, ayrıntılı bir şekilde konuları ele alıyorum.

Konuları nasıl gösteriyorsunuz?
Kendi yazdığım kitaplardan örnekler veriyorum. Akşamları eve geldiğimde çalışma masama bir kamera kurup konuları anlatıp çekimler yapıyorum ve bunları daha sonra kanala yüklüyorum. Öğrenciler akıllarındaki soruları da bana iletiyor. Onları da problem çözümleri ile anlatıyorum.

YENİ HEDEFLERİM VAR
Bu fikir aklınıza nasıl geldi?
10 yıl önce ders dokümanları yazma konusunda bir düşüncem vardı. Bunu hayata geçirmek için fırsat kolluyordum. 10 yıldır doküman yazıyorum ve şu anda 2500 sayfalık dokümana ulaştım. İlk başladığımda bu kadar ilginin olacağını düşünmüyordum. Şimdi kendime yeni hedefler koyuyorum. Bunları da hayata geçirmeye çalışacağım.

20 bin abone bekliyor muydunuz?
İlk başladığımda tabi bu kadar yüksek bir rakamı beklemiyordum. Yaptığım anlatımlar oldukça fazla beğenilmeye başlandı. Kısa sürede tavsiye üzerine kanalıma abone olanların sayısı artmaya başladı. Şu an 20 bin abonem var ve bu çok da küçümsenecek bir rakam değil. İlgi bu kadar yoğun olunca bu sefer hedef büyüttüm. Şimdi Youtube’de söz sahibi olan 3-5 kanal içine girmek istiyorum. Bunu başarmak için de zamana ihtiyaç var. Birkaç sene sonra bu hedefime ulaşabilirim.

AMACIM YARDIMCI OLMAK
Herhangi bir kazanç söz konusu mu?
Bu kanalı kurarken herhangi bir kazanç elde etmeyi düşünmedim. Matematik konusunda sıkıntı yaşayan öğrencilerin, dershaneye gidemeyen öğrencilerin faydalanması için açtığım bu kanaldan hiçbir maddi beklentim yok. Sanal ortamda ücretsiz olarak ders veriyorum. Amacım imkanı olmayanlara bu şekilde yardımcı olmak.

Günde kaç saatinizi ayırıyorsunuz?
Günde ortalama 3 saatimi kitap yazmaya, saatini de bu kitapların anlatımı için yaptığım çekimlere harcıyorum. Oldukça vakit alan bir iş. Ancak gelen olumlu tepkiler nedeniyle hiçbir zaman şikayet etmiyorum. Yayına koyduğum videoların beğenilmesi ve bir teşekkür mesajı gelmesi bile bütün yorgunluğumu alıyor. Bizim işimiz öğretmenlik olumlu geri dönüşler olunca daha heyecanlı bir şekilde çalışıyorum.

20 bin abone sadece öğrencilerden mi oluşuyor?
Hayır, kanaldaki abonelerimiz sadece öğrenciler değil. Farklı meslek gruplarından da kişiler var. Türkiye’nin dört bir yanından kanalımıza abone olan var. Matematiğe ilgi duyanlar da kanala abone olup, konuları takip edebiliyor.

Kaç yıldır matematik ile iç içesiniz?
Ben 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik bölümünden mezun oldum. 20 yıldır da matematik öğretmenliği yapıyorum. İlkokul yıllarından beri matematiği çok sevdiğim için matematik öğretmeni olmak istiyordum. Selçuk ve Menemen’de görev yaptıktan sonra 11 yıldır da Anadolu Lisesi’nde görev yapıyorum. Matematiği çok seviyorum. Herkesin de sevmesini istiyorum.

Serkan GÜNBAY

 

 

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Nöroloji doktoru ‘en  iyi oyuncu’ ödülü aldı Nöroloji doktoru ‘en iyi oyuncu’ ödülü ...

8.’incisi düzenlenen ArmaKatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri, Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi'nde sahiplerini buldu. 28 ad...

Fırat Çakıroğlu unutulmadı Fırat Çakıroğlu unutulmadı

Torbalı Ülkü Ocakları, 2015 yılında Ege Üniversitesi’nde hain bir saldırıyla şehit düşen Üniversite Öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu an...

Taşeronda itiraz süresini kaçırmayın Taşeronda itiraz süresini kaçırmayın...

Taşeron işçilerin kadroya geçişte yaptıkları başvuruların komisyon değerlendirmesi dün sona erdi. Listelere itiraz süresi de bugün başl...

‘Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar’a ödül ‘Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar&...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 6 farklı kategoride verilecek ödüller ile ilgili bilgi verirken, “Kadınlarımızın enerj...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Nöroloji doktoru ‘en  iyi oyuncu’ ödülü aldı Nöroloji doktoru ‘en iyi...

8.’incisi düzenlenen ArmaKatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülle...

Fırat Çakıroğlu unutulmadı Fırat Çakıroğlu unutulmad...

Torbalı Ülkü Ocakları, 2015 yılında Ege Üniversitesi’nde hai...

Taşeronda itiraz süresini kaçırmayın Taşeronda itiraz süresini...

Taşeron işçilerin kadroya geçişte yaptıkları başvuruların ko...

‘Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar’a ödül ‘Türkiye’ye Enerji ...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 6 farklı ka...

Torba yasayla 17 milyarlık destek Torba yasayla 17 milyarlı...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen, "torba tasarı"nın...

Emrah Serbes’e 4,5 milyon liralık manevi tazminat davası açıldı Emrah Serbes’e 4,5 ...

Trafik kazasında üç kişinin ölümüne neden olan Yazar Emrah S...

Vicdansızlara  kanmayın! Vicdansızlara kanmayın!...

Son dönemde dolandırıcıların hedefi olan Torbalı’da, yeni bi...

63 bin aile bebeklerine Ömer Halis ismini verdi 63 bin aile bebeklerine Ö...

FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Öz...

İl başkanına, Torbalılı yardımcı… İl başkanına, Torbalılı y...

Haftalık olağan toplantısını gerçekleştiren Cumhuriyet Halk ...

Akbıyık vize aldı Akbıyık vize aldı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla AK Parti İzmi...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan