Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

2018’i açılışlarla karşıladı

Torbalı Belediyesi tarafından yapımı gerçekleşen Türkmenköy ve Yoğurtçular Sosyal Eğitim Merkezleri  (TOSEM)’lerin açılışı yapıldı. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya: Torbalı son 50 yılın en büyük yatırımlarıyla zirve yaptı.

03 Ocak 2018 - 12:27 'de eklendi ve 190 kez görüntülendi. A+A-

2018’i açılışlarla karşıladı
300Reklam

TORBALI Belediyesi yeni yılın ilk gününde Türkmenköy ve Yoğurtçular Mahallesi Sosyal Eğitim Merkezi binalarının açılışını gerçekleştirdi.   Çifte açılış törenine AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya da katıldı. İlk tören Türkmenköy Mahallesi’nde yapıldı. Mahalle Muhtarı Ali Çıvgın, bir yıl önce temeli atılan Sosyal Eğitim Merkezi’nin kısa sürede tamamlandığını, köye çok önemli bir merkezin kazandırıldığını belirterek, “Çok amaçlı bir merkez, şık bir bina, düğün salonu, muhtarlık binası, kurs evi, sosyal alanlar, kahvehane, çocuk parkı, toplantı salonu kuaför gibi köyün birçok ihtiyacının karşılandığı bir merkeze kavuştuk. Belediye Başkanımız bizi hiç yalnız bırakmadı, altyapı ve çevre düzenlemesinde, spor alanlarında da yatırımlar yaptılar. Türkmenköy’de yapılan hizmetler için kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

135 PROJEYİ 200’E ÇIKARACAĞIZ

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Torbalı’nın son 4 yılda, kentleşmede, konut satışında, nüfus artışında, üretimde,  kamu ve özel sektör yatırımlarında, ihracatta, ticarette, vergi ödemelerinde,  oluşturduğu yeşil alan miktarında, çevre ve sosyal belediyecilik projelerinde, sağlık, eğitim, ulaşım hizmetlerinde iki kat büyüdüğünü belirterek, “135 projemizi 200’ e çıkaracağız. Topyekun bir kalkınmayı, büyümeyi, kentleşmeyi, yaşamın bütün alanlarına yansıtacağız. Torbalı’ya yaptığımız hizmet ve yatırımlara muhtarlarımız öncülük, rehberlik yapıyor. Öncelikleri onlar belirliyor. Muhtarlarımız istiyor biz gerçekleştiriyoruz. Türkmenköy, bugüne kadar hizmet konusunda geri kalmış bölgelerimizin başında geliyordu. Biz göreve gelince Türkmenköy’de 300 ton asfalt, 628 metrekare kilit taşı, 135 metre bordür, 2 bin 760 metrekare yol çalışması yaptık. Sağlık ocağı yaptık, camimizin eksiklerini giderdik, bugün de köy konağımızı hizmete açıyoruz. Ama bu hizmetler Türkmenköy’e yetmez, Türkmenköy her hizmetin en iyisine, en güzeline layıktır” dedi. Başkan Görmez’in konuşması sırasında Türkmenköylü minikler pankart açarak halı saha istediler. Başkan Görmez de “Gençleri kıracak değiliz” diyerek mahalleye bir de halı saha sözü verdi.

KAYA: 2018’E AÇILIŞLARLA, HİZMETLERLE BAŞLADIK

2018 yılının hizmet ve açılışlarla başladığını belirten AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “Belediye Başkanı’mız Adnan Yaşar Görmez görevde bulunduğu süre boyunca hep ortaya projeler, hizmetler koydu. Ancak muhalefet Torbalı’ya bu hizmetleri layık görmedi, sürekli çatlak sesler duyduk. Türkmenköy’e bu kadar büyük hizmet yapılır mı dediler. İşte aradaki farkı görün. Bir tarafta ‘bu hizmetler Türkmenköy’e a’ diyen AK Partili bir Belediye Başkanımız, diğer tarafta da ‘Türkmenköy’e bu hizmetler fazla’ diyen bir muhalefet var” dedi. 2014 yılından bu yana Torbalı’da ciddi anlamda bir hizmet atağı var diyen Kaya, “Gerek genel iktidar, gerek yerel iktidar olarak Torbalı’ya birçok hizmetler kazandırdık. Bu yılın sonunda ilçemizdeki proje sayısı 200’ü bulacak. Hükümet, belediye ve ilçemizdeki sivil toplum kuruluşları olarak hepimiz yumruğumuzu aynı yere vurunca bu hizmetler oluyor” dedi.

 KAYA: YEŞİLKÖY-YOĞURTÇULAR YOLUNU DA BİZ YAPACAĞIZ

Türkmenköy’den sonra Yoğurtçular’da da köy konağı açılışı yapan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Torbalı olarak Yoğurtçular’a bir borcumuz vardı. Değerli muhtarımız Mehmet Öncül ile görüştük, bu arsayı satın alıp, konağımızı inşa ettik” dedi.  Önceki yönetimin Türkmenköy ve Yoğurtçular’ı hizmete layık görmediğini belirten Mahmut Atilla Kaya, “Ne Büyükşehir Belediyesi, bir önceki Torbalı Belediyesi yönetimi Türkmenköy ve Yoğurtçular’ı hizmete layık görmediği için bu bölgelerimize yatırım yapmadılar. Sizler AK Parti’ye oy veriyorsunuz diye Yeşilköy ve Yoğurtçular arasındaki yolu bile yapmadılar. Normalde Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanı olmasına rağmen İnşallah bu yolu da biz yapacağız” şeklinde konuştu.

.

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yeniköy’de köy dolmuşu  İZSU çukuruna saplandı Yeniköy’de köy dolmuşu İZSU çukuruna sa...

Torbalı son 3 gündür yağmura teslim durumda. Aniden bastıran sağanak yağmur yaşamı felç etti. Şiddetli yağışla birlikte alt yapı sorunl...

Hizmet vatandaşın ayağına gidecek Hizmet vatandaşın ayağına gidecek

Torbalı’da 3 yıllık görev süresini tamamlayan SGK Torbalı İlçe Müdiresi Kadriye Ay’ın yerine SGK Karşıyaka İlçe Müdürü Tuncel Dağdelen ...

Zorunlu Deprem Sigortası tarifesinde değişiklik Zorunlu Deprem Sigortası tarifesinde değ...

Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında asgari prim tutarları yeniden düzenlendi. ...

7 bin 500 liranızı unutmayın 7 bin 500 liranızı unutmayın

450 bin memur emeklisinin ek ikramiye alabilmesi için son başvuru tarihi 27 Ocak'ta bitecek. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular geç...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Bahçeşehir
SON EKLENEN HABERLER
Yeniköy’de köy dolmuşu  İZSU çukuruna saplandı Yeniköy’de köy dolmuşu İ...

Torbalı son 3 gündür yağmura teslim durumda. Aniden bastıran...

Hizmet vatandaşın ayağına gidecek Hizmet vatandaşın ayağına...

Torbalı’da 3 yıllık görev süresini tamamlayan SGK Torbalı İl...

Zorunlu Deprem Sigortası tarifesinde değişiklik Zorunlu Deprem Sigortası ...

Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında asgari prim tutarları ye...

7 bin 500 liranızı unutmayın 7 bin 500 liranızı unutma...

450 bin memur emeklisinin ek ikramiye alabilmesi için son ba...

50 bin taşeron sıra ile kadroya alınacak 50 bin taşeron sıra ile k...

Başbakan Yıldırım’ın verdiği müjdenin ardından KİT’lerde gör...

Eşe, dosta Torbalı’da yatırım  yapmalarını tavsiye ediyorum  Eşe, dosta Torbalı’da yat...

 Göreve geldiği günden bu yana başta ‘aktif yapısı’ olmak üz...

Şakir Müdürden büyük fedakârlık Şakir Müdürden büyük feda...

Subaşı Mustafa Topalan Lisesi’nde 6 yıldan beri okul müdürlü...

Atilla Kaya’yı takip edenin başı döner Atilla Kaya’yı takip eden...

Torbalı’nın evladı AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, ...

Torbalı’yı etkileyecek mi Torbalı’yı etkileye...

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) dikkatler yavaş yavaş kuru...

Hanife ile dondurmacı sevgilisi evleniyor Hanife ile dondurmacı sev...

İzdivaç programında koca ararken şöhreti yakalayan gelin ada...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan