Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

AK Parti ve İyi Parti arasında ‘ahlak’ gerilimi

İYİ Parti’nin Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasına yönelik verdiği araştırma önergesinin tartışıldığı Meclis’te AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “İYİ Parti’nin böyle bir grup önerisi vermeye ahlaken de siyaseten de hakkı yoktur” dedi. Mecliste tansiyon yükseldi.

03 Temmuz 2019 - 18:48 'de eklendi ve 237 kez görüntülendi. A+A-

AK Parti ve İyi Parti arasında ‘ahlak’ gerilimi

İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler listesinde kırmızı kategoride olan Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasında ilişkin Meclis’e sunulan Araştırma önergesi AK Parti ve MHP’nin ‘ret’ HDP’nin ‘çekimser’ oylarıyla reddedilirken Meclis’te yaşanan tartışma gündeme damga vurdu. Osman Öcalan ile röportaj yapmasına tepki gösteren Nuhoğlu, “Muhalif olarak görülen adayların bile TRT ekranlarına çıkması esirgenirken, bir teröristin çıkabilmesi, Türk milletinin bağrına saplanmış bir hançerdir” ifadesini kullandı.

“AHLAK” TARTIŞMASI

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ise “İYİ Parti’nin böyle bir grup önerisi vermeye ahlaken de siyaseten de hakkı yoktur. Şunu unutmayın biz büyük bir milletiz ve büyük bir devletiz,bu milletin ve bu büyük devletin bekası için bizim tek ittifakımız MHP iledir.Mİlletimizin bize çizdiği istikamette beraber yürümeye devam edeceğiz.Ne Kürt’lerin sözde temsilcisi olduğunu iddia eden,Kürt’leri öteleyen ,siyasi partinin marjinal özellikle ele geçmiş anlayışıyla onun içindeki güç savaşları,ne de PKKnın içindeki güç savaşları bizim gündemimiz değil,bizim işimiz değildir.Biz terörle mücadeleye son terörist etkisiz hala getirilene kadar devam edeceğiz ve PKKyı dümdüz edip kazıyacağız. PKK’nın sözde temsilcileri, sizin ittifakınıza destek açıklaması yaptı. Sizin beraber ittifak yaptığınız parti PKK’ya “terör örgütü” bile diyemiyor.” diye konuştu.

Kaya’nın bu sözlerine İYİ Partili Hayrettin Nuhoğlu, “Kes be sesini… Ne ahlakından bahsediyorsun?” diye tepki gösterdi. Grup Başkanvekili Lütfü Türkan ise “Ahlaksızlardan ahlak dersi almıyoruz, önce onu bil…” dedi.

Oturumu yöneten MHP’li Meclis Başkanvekili Celal Adan, AK Parti’li Kaya’yı “Ahlak, ahlaksızlık gibi ifadeler Meclis’e de size de yakışmadı” diye uyardı.

Kaya ise “Ahlaksızlık değil. Ahlaken ve siyaseten doğru bulmadığımı ifade ettim” dedi. İYİ Partili İsmail Ok, “Ahlaksızsın, Öcalan’ın televizyona çıkardınız, utanmazlar” diye bağırdı. İYİ Partili Ümit Dikbayır da “Top çevirme, sözünü geri al, kıvırma” diye itiraz etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Akbaşoğlu da, “Grubumuz hakareti, yaralayıcı dili kabul etmez, az önce konuşan arkadaşımızın maksadı aşan ifadelerini de kabul etmiyoruz” dedi ve tartışma sona erdi.

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yeni kantar geldi Yeni kantar geldi

Özbey Mahallesinde yıllardır devam eden kantar sorunu bu yıl çözüme kavuşturuldu. Mahalleye yeni alınan kantar ile üreticilerin ve yüks...

Dayı başlarının keyfi ücret politikası Dayı başlarının keyfi ücret politikası...

Geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıda dayı başlarının yevmiyeli işçilerden 5 liradan fazla kesmeyeceğine karar verilmişti. Atatürk Ma...

Torbalı’nın kitap kurdu Torbalı’nın kitap kurdu

Muratbey Mahallesi’nde yaşayan lise öğrencisi Rana Zehra Karaüzüm bir yıl içerisinde okuduğu 196 roman türünde kitap ile İlçe Halk Kita...

Y-EA puanı ile  Torbalı birincisi oldu Y-EA puanı ile Torbalı birincisi oldu

Torbalı Bahçeşehir Anadolu Lisesi, 12. Sınıf öğrencisi Gaffar Osman Turgut 513 Y-EA puanı ile Türkiye 192.’si ve Torbalı 1.’si oldu. İl...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Yeni kantar geldi Yeni kantar geldi

Özbey Mahallesinde yıllardır devam eden kantar sorunu bu yıl...

Dayı başlarının keyfi ücret politikası Dayı başlarının keyfi ücr...

Geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıda dayı başlarının yevmi...

Torbalı’nın kitap kurdu Torbalı’nın kitap kurdu...

Muratbey Mahallesi’nde yaşayan lise öğrencisi Rana Zehra Kar...

Y-EA puanı ile  Torbalı birincisi oldu Y-EA puanı ile Torbalı b...

Torbalı Bahçeşehir Anadolu Lisesi, 12. Sınıf öğrencisi Gaffa...

Sessiz ölüm: Hepatit! Sessiz ölüm: Hepatit!

Torbalı İlçe Sağlık Müdürlüğünden 28 Temmuz Dünya Hepatit Gü...

5315 kişi başvuru yaptı 5315 kişi başvuru yaptı...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından...

Liseler, tercihler için hazır! Liseler, tercihler için h...

Torbalı’da YKS sonuçlarının açıklanması ile birlikte birçok ...

Tarihi ağaç,  TV  programlarında Tarihi ağaç, TV program...

Osmanlı Padişahı Sultan ikinci Abdülhamid'e 140 yıl önce İsp...

Polisler, pazarcı kılığına girdi Polisler, pazarcı kılığın...

Polis memurları pazarcı esnafı kılığına girerek ilçenin en b...

Turnuvanın galibi: Mü’min Mesci Cami Turnuvanın galibi: Mü’min...

Torbalı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz ...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan