Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

AK Parti ve İyi Parti arasında ‘ahlak’ gerilimi

İYİ Parti’nin Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasına yönelik verdiği araştırma önergesinin tartışıldığı Meclis’te AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “İYİ Parti’nin böyle bir grup önerisi vermeye ahlaken de siyaseten de hakkı yoktur” dedi. Mecliste tansiyon yükseldi.

03 Temmuz 2019 - 18:48 'de eklendi ve 313 kez görüntülendi. A+A-

AK Parti ve İyi Parti arasında ‘ahlak’ gerilimi

İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler listesinde kırmızı kategoride olan Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasında ilişkin Meclis’e sunulan Araştırma önergesi AK Parti ve MHP’nin ‘ret’ HDP’nin ‘çekimser’ oylarıyla reddedilirken Meclis’te yaşanan tartışma gündeme damga vurdu. Osman Öcalan ile röportaj yapmasına tepki gösteren Nuhoğlu, “Muhalif olarak görülen adayların bile TRT ekranlarına çıkması esirgenirken, bir teröristin çıkabilmesi, Türk milletinin bağrına saplanmış bir hançerdir” ifadesini kullandı.

“AHLAK” TARTIŞMASI

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ise “İYİ Parti’nin böyle bir grup önerisi vermeye ahlaken de siyaseten de hakkı yoktur. Şunu unutmayın biz büyük bir milletiz ve büyük bir devletiz,bu milletin ve bu büyük devletin bekası için bizim tek ittifakımız MHP iledir.Mİlletimizin bize çizdiği istikamette beraber yürümeye devam edeceğiz.Ne Kürt’lerin sözde temsilcisi olduğunu iddia eden,Kürt’leri öteleyen ,siyasi partinin marjinal özellikle ele geçmiş anlayışıyla onun içindeki güç savaşları,ne de PKKnın içindeki güç savaşları bizim gündemimiz değil,bizim işimiz değildir.Biz terörle mücadeleye son terörist etkisiz hala getirilene kadar devam edeceğiz ve PKKyı dümdüz edip kazıyacağız. PKK’nın sözde temsilcileri, sizin ittifakınıza destek açıklaması yaptı. Sizin beraber ittifak yaptığınız parti PKK’ya “terör örgütü” bile diyemiyor.” diye konuştu.

Kaya’nın bu sözlerine İYİ Partili Hayrettin Nuhoğlu, “Kes be sesini… Ne ahlakından bahsediyorsun?” diye tepki gösterdi. Grup Başkanvekili Lütfü Türkan ise “Ahlaksızlardan ahlak dersi almıyoruz, önce onu bil…” dedi.

Oturumu yöneten MHP’li Meclis Başkanvekili Celal Adan, AK Parti’li Kaya’yı “Ahlak, ahlaksızlık gibi ifadeler Meclis’e de size de yakışmadı” diye uyardı.

Kaya ise “Ahlaksızlık değil. Ahlaken ve siyaseten doğru bulmadığımı ifade ettim” dedi. İYİ Partili İsmail Ok, “Ahlaksızsın, Öcalan’ın televizyona çıkardınız, utanmazlar” diye bağırdı. İYİ Partili Ümit Dikbayır da “Top çevirme, sözünü geri al, kıvırma” diye itiraz etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Akbaşoğlu da, “Grubumuz hakareti, yaralayıcı dili kabul etmez, az önce konuşan arkadaşımızın maksadı aşan ifadelerini de kabul etmiyoruz” dedi ve tartışma sona erdi.

Etiketler :
,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Şu köşe yaz köşesi  bu köşe kış köşesi Şu köşe yaz köşesi bu köşe kış köşesi...

Tepeköy’deki Perşembe pazarında mevsim dolayısıyla tam bir renk şöleni ve bolluk yaşanıyor. Kışlık ve yazlık meyve-sebzelerin bir arada...

Duyarsız kalmadılar Duyarsız kalmadılar

Gazi İlköğretim Okulu 2-D sınıfı öğretmeni Sema Dumaner sosyal medya üzerinden sınıflarının klimaya ihtiyacı odluğunu belirten bir payl...

İthal ediyoruz İthal ediyoruz

Torbalı’da özellikle son yıllarda dilencilerin sayısı iki katına çıktı. 5 yıl öncesine kadar sokaklarında tek bir dilencinin bulunmadığ...

Okul müdüründen örnek davranış Okul müdüründen örnek davranış

Nene Hatun Anaokulu Müdürü Cem İlan, Atatürk Mahallesi’ndeki çocukların okul öncesi eğitim almaları için seferberlik başlattı. Genç Müd...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
Şu köşe yaz köşesi  bu köşe kış köşesi Şu köşe yaz köşesi bu kö...

Tepeköy’deki Perşembe pazarında mevsim dolayısıyla tam bir r...

Duyarsız kalmadılar Duyarsız kalmadılar

Gazi İlköğretim Okulu 2-D sınıfı öğretmeni Sema Dumaner sosy...

İthal ediyoruz İthal ediyoruz

Torbalı’da özellikle son yıllarda dilencilerin sayısı iki ka...

Okul müdüründen örnek davranış Okul müdüründen örnek dav...

Nene Hatun Anaokulu Müdürü Cem İlan, Atatürk Mahallesi’ndeki...

Çalınanlar torbacının evinden çıktı Çalınanlar torbacının evi...

4 ayrı suçtan aranan Ü.G, E.U ve S.D’nin uyuşturucu temin et...

Size minnetarız! Size minnetarız!

Torbalı’da 19 Eylül Gaziler Günü Şehitler Anıtı’nda düzenlen...

İki av köpeği zehirlendi İki av köpeği zehirlendi...

Yeniköy Mahallesinde 2 av köpeği arı kovanlarına eşek arısı ...

Torbalı’ya Rize’de sıcak karşılama Torbalı’ya RizeR...

Trabzon’dan sonra Rize’ye geçen Torbalı heyeti kentte sıcak ...

Kör olmak istemiyorum Kör olmak istemiyorum

Ahmetli Mahallesi’nde yaşayan 12 yaşındaki 7.sınıf öğrencisi...

Torbalı’da da görev yapacaklar Torbalı’da da görev...

İzmir'de toplu ulaşımda yeni bir dönem başladı. ESHOT Genel ...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan