Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Başbakan açtı

Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile 250 Yataklı Torbalı Devlet Hastanesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Hastanenin sağlık personeli eksikliğinin giderileceğini müjdeleyen Yıldırım, ilçeye yaptıkları yatırımların devam edeceğini de söyledi  

09 Eylül 2017 - 10:09 'de eklendi ve 3 kez görüntülendi. A+A-

Başbakan açtı
300Reklam

Başbakan Binali Yıldırım, 250 Torbalı Devlet Hastanesi’nin açılışını gerçekleştirmek için dün akşam saatlerinde Torbalı’ya geldi. Torbalı tarihinde ilk defa ilçeye görevdeki bir Başbakanın gelmesi büyük heyecan yaşattı. Torbalı Devlet Hastanesi’nin bahçesi hınca hınç doldu. Kürsüye çıkıp Torbalı halkına seslenen Başbakan Binali Yıldırım ilçe halkına yeni müjdeler verdi. Hastanenin doktor, hemşire ve personel eksikliğinin giderilmesi için açılışta hazır bulunan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a seslenen Yıldırım, yeni sağlık personeli ataması yapılmasını istedi. Torbalı’ya hak ettiği hizmetleri vermeye devam edeceklerini söyleyen Yıldırım yatırımların bunlar ile bitmeyeceğini sözlerine ekledi. Açılış törenine adet bürokrat yağmuru vardı. Kürsüye çıkan Başbakan Binalı Yıldırım’ın sözü sık sık ‘Erzincan’da doğdu, Torbalılı oldu. Sen çok yaşa Binali Baba’ tezahüratları ile kesildi.

Hastane açılış töreninde ilk konuşmayı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Torbalı’da gecikmiş projeleri bir bir hayata geçirdiklerini dile getirdi. Torbalı Belediyesinin yaptığı yatırımlardan bahseden Görmez, geçmiş belediye yönetimini de eleştiren bir konuşma yaptı. Makam odasının dışındaki kameraları kaldırdık, halka kapımızı açtık diyen Görmez “Hükümetimiz Torbalı’da son yıllarda büyük yatırımlara imza atıyor. İZBAN’ın gelmesi ile ilçemiz ihya oldu. İzmir Aydın Asfaltımız bölünmüş yol oluyor. Son olarak yapılan 250 yataklı hastanemizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Milletvekilimiz Atilla Kaya’nın destekleri ile Torbalı hak ettiği yatırımları tek tek alıyor. Başbakanımız Binali Yıldırım’a verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

7 YILDIZLI OTEL GİBİ

Görmez’in ardından kürsüye çıkan Başbakan Binali Yıldırım, “Torbalı’ya verdiğimiz bir sözün daha yerine getirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizim gözümüz, kalbimiz hep İzmir’in ilçelerinde, mahallerinde. Torbalı Devlet Hastanesi ve bu gece İzmir Manisa arasında Sabuncubeli Tüneli’nin ay ışığı açılışını yapacağız. Bunlar İzmir’e yaptığımızı eserlerden sadece birkaçı. Bu hastanenin hikayesini sizler bilirsiniz. Torbalı’ya geldiğimizde yıllarca bu hastane konuşuldu. Yapılım mı, yapmayalım mı? Arsa var, yok? Torbalı’ya Menderes Ovası’nın en güzel hastanesini yapacağız dedik, yaptık mı? Hayırlı uğurlu olsun. Hastalara acil şifalar diliyoruz. Hastane değil 7 yıldızlı otel. Ak parti yaparsa böyle yapar, kimileri laf üstüne laf koyar, Ak Parti taş üstünü taş koyar” dedi.

TOKİ’yi Torbalı’ya getirdiklerini ve ilçeye 350 konut yapılacağını müjdeleyen Yıldırım, yapılan bölünmüş yollar ile Torbalı’yı çevre ilçelere bağladıklarını da söyledi.

BEBEKLER REHİN KALIRDI

Parti döneminde sağlık alanındaki gelişmelere değinen Başbakan Binali Yıldırım, “Üzülerek ifade ediyorum, o dönemlerin hastanelerinde kaliteden bahsetmek mümkün değildi. Masrafı ödemediği için doğum yapan kadınlar, bebekler rehin alınırdı. Kışın zor şartlarında, devletin ulaşamadığı arazilerde insanlar kızaklarla hastaneye gitmek için hayatını riske ederlerdi. Bazıları da maalesef hastaneye ulaşamadan hakkın rahmetine kavuşurdu. Bu ilaç işi bir rezalet. Bir tane bulunsun, iki tane bulamazsın. Paranla rezil olursun. Böyle şey olur mu? Ak Parti olarak dedik ki, “Türkiye’ye yakışmaz. Bir devlet vatandaşının en temel hakkı olan sağlık hakkını parası olmadığı için vermiyorsa orda devletten bahsedilmez, orda bir acziyet vardır. Göreve geldiğimiz zaman Türkiye’de 2002 yılında ambulans sayısı neydi biliyor musunuz? 618 ambulans. 81 ilde 980 ilçe 50 bin köye 618 ambulans. Şimdi ne kadar? 5 bin ambulans var. Sağlığın önemeni Ak Parti bilir. Allah hastaneye düşürmezsin ama hastane düşürürse de böyle 7 yıldızlı hastaneye düşürsün. Sağlıkta dönüşüm projesiyle bütün hastaneleri bir araya topladık. 37 milyon sigortalanın hastanelerden hizmet almasını sağladık. Yetmedi, herhangi bir yavrumuz gözlerini dünyaya açtıktan sonra 18 yaşına kadar devletin sağlık güvencesi altında. Öyle paran var sağlık var. Paran yok, sağlık olsun. Öyle olmaz. Böyle güzel hizmetler yapacaksınız” dedi.

AÇILIŞ TÖRENİNE YOĞUN KATILIM VARDI

250 Yataklı Torbalı Devlet Hastanesi’nin resmi açılış törenine Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Ulaştırma, denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Ahmet Arslan, Vali Erol Ayyıldız, İzmir Milletvekilleri Hamza Dağ,

  1. Atilla Kaya, Prof. Dr. NükhetHotar, Hüseyin Kocabıyık, Necip Kalkan, Kerim Ali Sürekli, Uşak Milletvekili Halim Tunç, Sivas Milletvekili Habip Soluk ve çok sayıda daire müdürü katıldı.

 

 

 

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hoşgeldiniz! Hoşgeldiniz!

İlçe tarihinde ilk kez görevdeki bir Başbakan Torbalı’yı ziyaret edecek. Önce Torbalı Devlet Hastanesi’nin açılışını yapacak olan Başba...

Agora Meyhanesi öksüz kaldı Agora Meyhanesi öksüz kaldı

Müzeyyen Senar'den Zeki Müren'e kadar pek çok şarkıcının repertuvarında yer alan ve şarkılara dönüşen ‘Agora Meyhanesi’ adlı şiirin sah...

Suriyeli sürücü 2 araca çarparak durabildi Suriyeli sürücü 2 araca çarparak durabil...

SURİYELİ sürücünün dikkatsizliği sonucu akşam saatlerinde meydana gelen kazada 2 araçta büyük maddi hasar oluştu. ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Fahrettin Küçük Yapı300x250
SON EKLENEN HABERLER
Başbakan açtı Başbakan açtı

Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile 250 Yataklı Torbalı...

Polis konseri izledi Polis konseri izledi

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü dol...

Hoşgeldiniz! Hoşgeldiniz!

İlçe tarihinde ilk kez görevdeki bir Başbakan Torbalı’yı ziy...

Agora Meyhanesi öksüz kaldı Agora Meyhanesi öksüz kal...

Müzeyyen Senar'den Zeki Müren'e kadar pek çok şarkıcının rep...

Suriyeli sürücü 2 araca çarparak durabildi Suriyeli sürücü 2 araca ç...

SURİYELİ sürücünün dikkatsizliği sonucu akşam saatlerinde me...

Dalkılıç ve Soner Sarıkabadayı Torbalı’yı coşturdu Dalkılıç ve Soner Sarıkab...

Torbalı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıl dönüm...

Torbalılı annenin bonzai feryadı Torbalılı annenin bonzai ...

İzmir'in Tepecik semtinde bonzai satıcılarının cirit attığın...

Dursun Toklu’yu kaybettik Dursun Toklu’yu kaybettik...

Torbalı’nın tanınmış simalarından TEDAŞ’tan emekli, Aysel To...

Ek binada çalışmalar devam ediyor Ek binada çalışmalar deva...

Mayıs ayında kazma vurulan eski adıyla Endüstri Meslek Lises...

Görmez’in bebek sevgisi Görmez’in bebek sevgisi...

Yarın gerçekleşecek açılış töreni öncesinde sık sık yeni has...

FOTO GALERİ
Miss Park 300x250
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan