Büyük Torbalı
Bahçeşehir Bursluluk Sınavı
Büyük Torbalı

Hamza Dağ, Uygur’un ataması ile ilgili konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Karaburun ve Torbalı’da Belediye Başkanlarının belediye şirketlerine yaptıkları atamaları değerlendirdi.

29 Temmuz 2019 - 22:16 'de eklendi ve 354 kez görüntülendi. A+A-

Hamza Dağ, Uygur’un ataması ile ilgili konuştu

İzmir’in gündeminde yer alan bazı konularla ilgili açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın turizm sektörü temsilcileriyle yaptığı toplantı ile Karaburun ve Torbalı’da Belediye Başkanlarının belediye şirketlerine yaptıkları atamaları değerlendirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı’nın gelinen noktada başarısızlığı itiraf ettiğini belirten Dağ “İzmir’de CHP’li belediyelerin gözümüzün içine baka baka yalan söyledikleri bir durumla karşı karşıyayız. Geçtiğimiz hafta İzmir’de belediyecilik açısından son derece üzücü bir hafta geçirdik. Seçim öncesinde ve sonrasında yapmayacaklarını taahhüt ettikleri şeyleri tek tek yaptıklarını görmekteyiz. Son günlerde ne yazık ki bu güzel şehir sadece ilçe belediyelerinde gerçekleşen usulsüzlükler ve nepotizm ile anılır oldu.” dedi.

“GÖZÜMÜZE BAKA BAKA YALAN SÖYLÜYORLAR”
Son dönemde İzmir’de belediyecilik açısından üzücü hadiselerin yaşandığını söyleyen Hamza Dağ “31 Mart’ta yapılan Yerel Seçimlerden önce ve sonra buldukları her fırsatta adil yönetim anlayışından ve liyakat esaslı atamalardan bahseden bir CHP vardı. Ancak göreve geldikten bir süre sonra söylediklerinin tam tersini yapan bir CHP ile karşı karşıya kaldık. Bu durum, gözlerimizin içine baka baka yalan söylediklerinin kanıtı niteliğindedir. Son günlerde yaşanan hadiselere baktığımızda, şehrimizin ne yazık ki ilçe belediyelerindeki usulsüzlükler ve nepotizmle ülke gündemini meşgul ettiğini görüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Belediyenin şahsi mülk gibi görülemeyeceğinin altını çizen Dağ “Belediye şirketleri, belediye kaynaklarının sağlıklı ve verimli kullanılması noktasında önemli bir sorumluluk üstlenmektedir. Bu nedenle şirketlerin yönetimi için görevlendirilen kişilerin özenle seçilmesi gerekmektedir. Son günlerde ise Karaburun ve Torbalı’da bu özenin gösterilmediği atamalar görmekteyiz. Bir tarafta Torbalı Belediye Başkanı üniversiteden henüz mezun bile olmamış oğlunu genel müdür yardımcılığına atadı ve bunu yaparken de o ilçedeki tüm gençleri güvenilmez ilan etti. Diğer tarafta ise Karaburun Belediye Başkanı kendisini genel müdür, akrabalarını ise üst düzey yönetici olarak görevlendirdi. Ardından gelen eleştirilere ise hiç çekinmeden, pişkince bir basın bildirisi ile tepki gösterdi. Tüm bunların yanında bir de Kemalpaşa Belediye Başkanı’nın, yanına bir kamu görevlisini alarak şahsi alacak-verecek meselesinin peşine düştüğünü gördük. Bu durum hem hukuka aykırı hem de fecaat bir durumdur. Her ne şekilde olursa olsun, vatandaşlardan gördüğü teveccühe ve aldığı oylara ihanet edenleri ne tarih affeder ne de İzmirliler.” diyerek açıklamasını sürdürdü.

“BAŞARISIZLIĞIN İTİRAFI”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın turizmciler ile yaptığı toplantıda söylediklerine de değinen Dağ, açıklamasını şu sözlerle noktaladı:

“İzmir geçmişte gelişmişlik düzeyi açısından İstanbul ve Ankara ile kıyaslanan bir şehirdi. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı’nın, İzmir’in turizmde bulunduğu konumu Bitlis ve Sivas örnekleri üzerinden ifade etmeye çalışması ve bunu yaparken de bu güzide şehirlerimize yönelik kırıcı bir dil kullanması gelinen noktayı özetlemektedir. Bu aslında bir vizyon daralmasının da ispatıdır. İzmir, ülkemizin turizm potansiyeli en yüksek şehirlerinden biridir ve tarih boyunca da göstergeler hep bu durumu tasdik eder nitelikte olmuştur. Belediye Başkanı’nın kullandığı bu ifadeler, 15 sene içinde İzmir’de başta turizm olmak üzere ne denli başarısız olunduğunun itirafıdır. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı bir taraftan ‘Biz bu şehri iyi yönetemedik, profesyonel ligde oynarken alt liglere düştük’ şeklinde bir itirafta bulunurken, bir taraftan da yeni rant yollarının önünü açmayı planladığına şahit oluyoruz. Turizm temsilcileriyle yapılan toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kardeşinin de yer alması, Torbalı’daki gibi bir hadisenin Büyükşehir Belediyesinde de gerçekleşebilme ihtimalini akıllara getirmekte ve bunun altyapısının hazırlandığını düşündürmektedir.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İŞKUR’dan anlamlı ziyaret İŞKUR’dan anlamlı ziyaret

İŞKUR Müdürü Cemil Altun ve Engelli İş Koçları, 3 Aralık sebebi ile iş yeri ziyareti yaptı. Altun toplantıda engelli bireylerin kendi i...

Şüpheli paket endişesi Şüpheli paket endişesi

Atatürk Sanayi Sitesi’nde Salı günü korku dolu anlar yaşandı. Merkez sanayi Fatih Camisinin giriş kısmına bırakılan kutudan kabloların ...

Güvenlik kamerasına yakalandılar Güvenlik kamerasına yakalandılar

İlçede Atatürk ve Torbalı Mahallelerindeki ev ve işyerine giren hırsızlar polisten kaçamadı. İki şahısın kaldıkları adresler kısa süre ...

Eğitimlerin devamı gelecek Eğitimlerin devamı gelecek

Torbalı Motosiklet Kulübü’nün girişimleri ile yapılan ücretsiz motosiklet hakimiyet eğitiminin ilk etabı Pazar günü tamamlandı. Kulüp b...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
Turuncu Koleji
SON EKLENEN HABERLER
İŞKUR’dan anlamlı ziyaret İŞKUR’dan anlamlı ziyaret...

İŞKUR Müdürü Cemil Altun ve Engelli İş Koçları, 3 Aralık seb...

Şüpheli paket endişesi Şüpheli paket endişesi

Atatürk Sanayi Sitesi’nde Salı günü korku dolu anlar yaşandı...

Güvenlik kamerasına yakalandılar Güvenlik kamerasına yakal...

İlçede Atatürk ve Torbalı Mahallelerindeki ev ve işyerine gi...

Eğitimlerin devamı gelecek Eğitimlerin devamı gelece...

Torbalı Motosiklet Kulübü’nün girişimleri ile yapılan ücrets...

Engelsiz ressamlardan engelsiz eserler Engelsiz ressamlardan eng...

Torbalı Belediyesi dün çok özel bir sergiye imza attı. İzmi...

Renkli görüntülere sahne oldu Renkli görüntülere sahne ...

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Aydın Sezer Çok Ama...

Başkan adıyla dolandırıcılık bitmiyor Başkan adıyla dolandırıcı...

Torbalı’da işadamlarını arayan ve kendini Torbalı Belediyesi...

Torbalı İşitme Engelli Spor Kulübü, deplasmanda galip Torbalı İşitme Engelli Sp...

2019-2020 Erol Efrant Sezonu Spor Toto Sağırlar Futbol Ligin...

Efe Ermiş anısına düzenleniyor Efe Ermiş anısına düzenle...

Özbey Mahallesi Muhtarlığı ve Özbey Güzelleştirme ve Yaşatma...

Torbalı’da ‘Cumhuriyet Kadınları Ormanı’ Torbalı’da ‘C...

Ege Orman Vakfı işbirliğinde yapılan ‘Cumhuriyet Kadınları O...

FOTO GALERİ
Baha Kapı
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan