Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam-bahcesehir-mobil

Mağdurlar çoğalıyor!

Yüzü aşkın kişinin emanet altını ile birlikte ortadan bir anda kaybolan kuyumcu Fatih Köseoğlu’nun yarattığı mağduriyet artarken, 5 milyon TL’nin üzerinde bir vurgun söz konusu. Kuyumcunun yurtdışına kaçmadığı öğrenildi.

Bu Haber 03 Ocak 2018 - 10:28 'de eklendi ve 4832 kez görüntülendi.

resim

TORBALI günlerdir yaşanan büyük kuyumcu vurgununu konuşuyor. İlçede deprem etkisi yaratın olayın yankıları sürerken, ortaya çıkan yeni yeni ayrıntılar, ‘Daha önceden mi planlandı’ sorusunu akıllara getiriyor. Geçtiğimiz günlerde iddiaya göre Torbalı’da yıllardır faaliyet gösteren ve ilçenin en köklü ailelerinden biri olan Köseoğlu Kuyumculuk’un sahibi Fatih Köseoğlu, hırsızlık olaylarından korktukları için altın ve paralarını kendisine emanet eden vatandaşları geride bırakarak kayıplara karıştı. Altınlarını emanet olarak bırakan vatandaşlar durumu öğrenince soluğu önce işletmenin önünde ardından da Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde aldı. Ortaya atılan akıl almaz iddialar sonrası harekete geçen asayiş ekipleri, Fatih Köseoğlu’nun ikamet adresinde arama gerçekleştirdi. Yapılan bütün girişimlere rağmen izine rastlanılamayan Fatih Köseoğlu, arkasında büyük bir sır bıraktı

YURTDIŞINA MI KAÇTI?

İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan şikâyetler sonrası incelemelerde bulunan asayiş ekipleri, Fatih Köseoğlu’nun yurt dışına çıkış kaydının olmadığını belirledi. Yasadışı yollardan ülkeyi terk etme olasılığını göz önünde bulunduran asayiş ekipleri, çalışma başlattı. Köseoğlu’nun ortadan kaybolduğu günden bu yana 100’ü aşkın vatandaşın Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı’na ya da İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek yasal yollar başvurduğu öğrenilirken, ardında sır perdesi bırakarak aniden ortadan kaybolan Fatih Köseoğlu’nun yaklaşık 5 milyon lira vurgun yaptığı öne sürüldü.

KUYUMCULAR ÇARŞISINDA SESSİZLİK

Yaşanan bu olay sonrası Tepeköy Mahallesi Kuyumcular çarşısında faaliyet gösteren esnaf, işlerin bir an da durgunlaştığını belirtti. Fatih Köseoğlu’nun ortaya atılan iddialar nedeniyle sektöre ciddi bir zarar verdiğini hatırlatan kuyumcu esnafı, “Zaten son dönemde kendi yağımızda zor kavruluyorduk. İşlerin durgunluğu canımızı da sıkıyordu. Fakat bu üzücü olay sonrası işler daha da durgunlaştı. Fatih Köseoğlu hakkında faizcilik yapıyor şeklinde iddialarda kulağımıza geliyordu. Bankaların vaat ettikleri faizlerinin neredeyse iki katını değerli eşyalarını kendisine emanet eden vatandaşlara vaat ediyordu. Ekonomik açıdan zor günler geçiren Köseoğlu’nun hiç kimseye bir şey söylemeden dükkanına kepenk vurmasını başka hiçbir izahı yok. Haklı olarak da vatandaşın güveni zedelendi. Yıllardır bizlerden alışveriş yapan müşterilerimiz artık temkinli bir şekilde gelmeye başladı. Bu da sektöre ne denli zarar verdiğini gözler önüne seriyor. Umarım konuşulanlar asılsız çıkar.” diyerek temennilerini dile getirdi. Murat CAN

KUTUTUTU: MAĞDURLARI ÇARESİZ BEKLEYİŞ SARDI

Mağdurlardan 29 yaşındaki U. S., elindeki bütün birikimi kuyumcuya verdiğini söyleyerek “Yıllardır güvendiğimiz bir insandı. Ev almak amacıyla arabamızı sattık. Parasını yatırdık, altın hesabı yaptık. Eşim yurt dışında çalışıyor. Ben ona nasıl hesap vereceğimi gerçekten bilmiyorum. Özellikle son iki aydır bir şeyler olduğunu sezinliyordum. Yazıyı görünce içim cız etti ve bir şey olduğunu anladım” açıklamalarında bulunurken, ismini açıklamayan başka bir mağdure ise, “Hiçbir yerde bulamıyoruz. Haberleri görünce sorduk. Ne esnafın, ne de çalışanların haberi yok. Benim ve bütün ailemin altınları buradaydı. Elimizdeki her şey gitti. Bankaya kasa ücreti ödemeyelim. Tanıdık bildik diye güvenmesinler. İşte 200 –300 liradan kaçarken elinizdekinin hepsinden olabiliyorsunuz. ” diyerek tepki gösterdi.

 

667Reklamy
BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Torbalı
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal