Büyük Torbalı
buyuktorbali-reklam
Büyük Torbalı

Muhtarların sesi oldu

TRT İzmir Radyosu’nda yaptığı program ile adından sıkça söz ettiren Müge Sümer, Torbalılıların gururu oldu. Torbalılı ailenin kızı olan Sümer, 1,5 yıldır yaptığı program ile muhtarların sesi oldu. Yeni projelere hazırlanan Sümer, Yazı İşleri Müdürümüz Serkan Günbay’ın sorularını yanıtladı

02 Ekim 2017 - 14:45 'de eklendi ve 530 kez görüntülendi. A+A-

Muhtarların sesi oldu
300Reklam

TORBALI’NIN yakından tanıdığı ‘Güven Hoca’ olarak bilinen öğretmen Güven Sümer ve ev hanımı Gülbeyaz Sümer’in kızı olan Müge Sümer, TRT İzmir Radyosu’nda yaptığı program ile muhtarların sesi oldu.İzmir genelindeki mahalle muhtarlarını konuk ederek sorunların ve yatırımların dile getirmelerini sağlayan Sümer, muhtarların seslerini duyurmalarını sağlıyor. Radyoda yayınlanan sorunları dinleyen yetkililer sorunların çözümü için çalışma başlatıyor. Sorunu çözüme kavuşturulan vatandaşlarda programdan son derece memnun. Her hafta Perşembe günü 15.00 ila 16.00 saatleri arasında canlı yayın yapan Müge Sümer, merak edilen soruları yanıtladı.

Basın sektörüne ne zaman girdiniz?

1998 yılında basın sektörüne giriş yaptım. 1998-2000 yılları arasında Ege TV, Yeni Asır TV başta olmak üzere birçok televizyonda haber spikerliği ve gazetelerde muhabirlik yaptım.Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldum. Sektöre giriş yaptım ve 20 yıldır çeşitli televizyon ve gazetelerde görev aldım. 1,5 yıldır da TRT İzmir Radyosu’nda program yapıyorum.

Hayatınızın dönüm noktası olarak gördüğünüz bir olay var mı?

Evet, İstanbul’da bir ulusal kanaldan haber spikerliği için teklif aldım. Gelen teklifi değerlendirmek istedim. Ancak annem beden ayrılmak istemediği söyleyip, gitmeme sıcak bakmadı. Bu nedenle teklife olumlu cevap vermedim. Annemi çok erken yaşta kaybettik. Annemi çok erken kaybettik o yüzden İstanbul’a gitmediğime hiç pişman değilim.

TRT macerası nasıl başladı?

1,5 yıl önce TRT İzmir Radyosu’nun Eski Müdürü Mustafa Büyükışık, Muhtarlar ile ilgili bir proje yapmamı tavsiye etti. Muhtarların sorunlarının dile getirildiği bir program yapmaya başladık. ‘Söz Muhtarın’ ismi ile başlayan programımız uzun süreden beri devam ediyor. Çok güzel bir program oldu ve oldukça da ses getirdi.

Programın içeriği hakkında bilgi verir misiniz?

İzmir genelindeki tüm ilçelerin muhtarlarını ağırlıyorum. Mahallelerde yaşanan problemleri tartışıyoruz. Sadece sorunlar değil, mahalleye yapılan yatırımları da konuşuyoruz. Telefon ile sorular da alıyoruz. Sosyal medya hesabından da insanlar bize ulaşıp akıllarındaki soruları yöneltiyorlar. Belediye Başkanları da programı dinleyip daha iyi hizmet vermek için çabalıyorlar. Programımız bu nedenle oldukça ses getirdi.

Peki, yıllarca TV’de görev yaptınız. Radyo ile TV arasındaki fark nedir?

Her ikisinde de ciddi sorumluluk gerekiyor. Ayrıca çıktığınız program canlı olunca daha büyük bir sorumluluk. Televizyonda ekran önünde olmak fiziki olarak daha dikkatli olmanızı gerektiriyor. Radyoda da bu sorumluluk aynı.İkisinde de oldukça heyecanlanıyorsunuz.

Programın hazırlık süreci nasıl oluyor?

Programıma konuk alacağım muhtarı belirliyorum. Programın hem yapımcısı hem de sunucusu olduğum için hazırlık aşamasını da çok titiz bir şekilde yürütüyorum. Programdan 1-2 gün önce muhtarı ziyaret edip sohbet ediyorum. Program günü de muhtarın 1 saat önce gelmesini istiyorum. Hazırlık süreci oldukça yoğun geçiyor.

Canlı yayında hiç problem yaşadınız mı?

Her ne kadar daha önce uzun bir hazırlık dönemi geçirmemize rağmen canlı yayın olduğu için zaman zaman bazı sorunlar yaşanabiliyor.Uyarılarımıza rağmen muhtarlarımız kimi zaman gaf yapabiliyor.Programda kesinlikle siyaset yapmıyoruz. Bu nedenle de muhtarlarımızı sık sık uyarıyorum. Yaşanan sorunları da tecrübe ve soğuk kanlılığım nedeniyle kısa sürede çözüyoruz. Unutulmayacak diyaloglarımız da olmuyor değil. Canlı yayına aldığım yaşı biraz ilerlemiş muhtarımız yayında sürekli marka veriyordu. Reklam olmasın diye marka ismi telaffuz etmediğimizi söylediğim halde marka vermeye devam etmişti.

 

Torbalı’da sizi görenler nasıl tepki gösteriyor?

Torbalılı olduğum için burada çok sayıda tanıdığımız var. TRT İzmir Radyosu’nda program yapmaya başladığımdan beri sosyal medyadan reklamlarımız yapılıp, birçok yere afişlerimiz asılıyor. Torbalı’da gezerken beni tanıyanlar çıkıp, tebrik ediyor. Bu da beni motive ediyor. Torbalı halkı zaten çok sıcak kanlı ve birbirini çok tutuyor. Ben de ilçenin çok sevilen öğretmenlerinden Güven Sümer’in kızı olmamdan dolayı bana çok büyük bir ilgi ve alaka gösteriliyor. Torbalı’da onların çocuğu olmaktan dolayı fayda gördüm. Böyle bir anne ve babanın çocuğu olmak gurur verici bu benim için en büyük mirastır.

Serkan GÜNBAY

Etiketler :
667Reklamy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Fark azalıyor Fark azalıyor

Seçim sonuçlarının açıklanması için geri sayım başladı. ...

Torbalı seçimini yaptı! Torbalı seçimini yaptı!

2 aya yaklaşık süredir zorlu seçim maratonunun ardından bugün 9 saat boyunca oy verme işleminin gerçekleştiği Torbalı’da, seçmenler seç...

123 bin 521 seçmen sandık başına gidiyor 123 bin 521 seçmen sandık başına gidiyor...

123 bin 521 seçmenin bulunduğu Torbalı’da, ilçe halkı ülkeinin kaderini belirleyecek olan seçimler için sandık başına gidiyor. Şuana ka...

Seçime hazırız! Seçime hazırız!

Yaklaşık 2 ay süren seçim maratonunun sonuna gelindi.Yarın sabah ilçe halkını ülkenin kaderini belirleyecek olan kritik seçimler için s...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Solmazlar İnşaat
SON EKLENEN HABERLER
Fark azalıyor Fark azalıyor

Seçim sonuçlarının açıklanması için geri sayım başladı. ...

Torbalı seçimini yaptı! Torbalı seçimini yaptı!...

2 aya yaklaşık süredir zorlu seçim maratonunun ardından bugü...

123 bin 521 seçmen sandık başına gidiyor 123 bin 521 seçmen sandık...

123 bin 521 seçmenin bulunduğu Torbalı’da, ilçe halkı ülkein...

Seçime hazırız! Seçime hazırız!

Yaklaşık 2 ay süren seçim maratonunun sonuna gelindi.Yarın s...

Türkiye’nin tanıdığı noter Türkiye’nin tanıdığı note...

Daha önce Ankara’da 46. Noterlikte Başkâtip olarak görev yap...

CHP’li kadınlar tam gaz CHP’li kadınlar tam...

Torbalı'nın çeşitli bölgelerinde 81 ayrı alanda kurulacak ol...

Sandık görevlileri eğitimden geçti! Sandık görevlileri eğitim...

Torbalı İlçe Yüksek Seçim Kurulu tarafından yarın gerçekleşt...

Borsa yükseldi dolar geriledi Borsa yükseldi dolar geri...

Seçim öncesi son işlem gününde Borsa İstanbul'da BIST 100 en...

3 milyar dolarlık dev santral 2023’te devrede 3 milyar dolarlık dev san...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın son başvurularını 23...

Torbalı’nın en büyük  beyaz eşya mağazası açıldı Torbalı’nın en büyük bey...

Yerli üretimin gururuyla sadece Türkiye’nin değil, dünyanın ...

FOTO GALERİ
Lider Pen
YAŞAM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan