Büyük Torbalı

­Bu bi­na her an çö­ke­bi­lir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
­Bu bi­na her an çö­ke­bi­lir
926 Görüntüleme
02 Mayıs 2013 - 8:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

8 da­i­re­nin bu­lun­du­gu 4 kat­li Se­na Apart­ma­ni’­nin bod­ru­mu­na do­lan su­lar, apart­man sa­kin­le­ri­nin ka­bu­su ol­du. Ko­lon­la­ri nem­le­nen ve du­var­la­ri çat­la­yan bi­na­da otu­ran­lar, çök­me kor­ku­suy­la ev­le­ri­ne gi­re­mi­yor.

­AY­RAN­CI­LAR Te­kin Si­te­si içe­ri­sin­de bu­lu­nan Se­na Apart­ma­ni’n­da otu­ran va­tan­das­lar, 2 yi­lan bu ya­na kor­ku­lu ge­ce­ler ge­çi­ri­yor. 4 kat­li apart­man­da otu­ran 8 da­i­re sa­hi­bi, apart­ma­nin bod­rum ka­ti­na ne­re­den gel­di­gi bi­lin­me­yen su ne­de­niy­le ge­ce­le­ri uyu­ya­mi­yor. Her gün elekt­rik­li pom­pa ve ko­va­lar yar­di­miy­la su­yu bo­salt­ma­ya ça­li­san ai­le­ler, bi­na­nin çök­me­sin­den en­di­se edi­yor. Su­yun ne­re­den gel­di­gi­nin aras­ti­ril­ma­si için çal­ma­dik ka­pi bi­rak­ma­yan bi­na sa­kin­le­ri, ta­lep­le­ri­ne ce­vap ala­ma­mak­tan dert­li. IZ­SU yet­ki­li­le­ri­ni gö­re­ve da­vet eden apart­man sa­kin­le­ri, ola­si bir çö­kün­tü ve­ya­hut ölüm ola­yin­da, ve­ba­li­ni kim­se­nin öde­ye­me­ye­ce­gi­ni söy­le­di­ler.

­HER GUN KO­VA­LAR­LA SU ÇE­KI­YOR­LAR
3 yil­dan bu ya­na bi­na­nin bod­rum ka­ti­na do­lan ve ne­re­den gel­di­gi tes­pit edil­me­yen su, Se­na Apart­ma­ni sa­kin­le­ri­ni te­dir­gin edi­yor. Te­kin Si­te­si’n­de bu­lu­nan va­tan­das­la­rin dert­le­ri bu­nun­la da si­nir­li de­gil. Id­di­a­la­ra gö­re bir­çok da­i­re sa­hi­bi ka­na­li­zas­yon ve alt ya­pi si­kin­ti­si çe­ki­yor. Bi­na­nin bod­ru­mu­na do­lan su­lar ise su mo­to­ru ve ko­va­lar­la di­sa­ri ta­si­ni­yor. Ge­ce ve gün­düz hiç dur­ma­dan su çe­ken va­tan­das­lar ise ev­le­ri­ne kor­ku içe­ri­sin­de gi­rip çi­ki­yor. “Bi­na­nin çök­me­sin­den en­di­se edi­yo­ruz” di­yen apart­man sa­kin­le­rin­den Ay­se Gül­bay, “Su­yun ne­re­den gel­di­gi­ni bil­mi­yo­ruz. Bi­na­la­ri ya­pan mü­te­ah­hit üst­len­mi­yor. ‘Ben si­ze sat­tim’ de­yip isi üze­rin­den ati­yor. Ne ya­pa­ca­gi­mi­zi sa­sir­mis du­rum­da­yiz. Bi­na üze­ri­mi­ze çö­ker­se bu­nun ve­ba­li­ni kim öde­ye­cek? Yet­ki­li­ler­den bu ise çö­züm bul­ma­la­ri­ni is­ti­yo­ruz” de­di.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web