Büyük Torbalı

1 yilda sadece 4 kisiye ceza kesildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
1 yilda sadece 4 kisiye ceza kesildi
231 Görüntüleme
07 Haziran 2010 - 21:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GEÇTIGIMIZ yil baslayan sigara yasagi sonrasinda, otoriteler kimsenin bu yasaga uymayacagi görüsünde adeta hem fikirdi. Ancak aradan geçen 11 aylik süreye ragmen, Torbali’da sadece 4 kisiye ceza kesildi. Bu süre zarfinda ise hiçbir isletmeye cezai is-lem uygulanmadi. Saglik Grup Baskanligi, Ilçe Emni-yet Müdürlügü, Ilçe Jandarma Komutanligi ve Torbali Bele-diyesi Zabita ekipleri, 11 ayda yaklasik 800 isyeri gezerken, sadece 10 tanesinde ihlal gö-rüldü ve bu isletmeler yazili olarak ikaz edildi. Torbali’da sigarayi birakanlarin sayisin-da artis olduguna deginen Saglik Grup Baskani Ismail Arslan: “Vatandaslar, yasak ihlallerinde bizleri hemen arayip bildiriyor. Onlar saha-daki gözümüz” dedi.

11 AYDA SADECE 4 KISI CEZA YEDI

TEMMUZ ayindan itibaren baslayan genisletilmis sigara yasagi, tüm hiziyla devam ediyor. Geçen 11 ay boyunca vatandaslarin büyük bir bölümünün sigara yasagina uydugu gözlemlendi. Ilçe Em-niyet Müdürlügü, Ilçe Jandar-ma Komutanligi, Saglik Grup Baskanligi ve Torbali Bele-diyesi Zabita ekipleri bu süre zarfinda tüm ortak kapali alanlar, restoran, kafe, bazi özel is yerleri ve kahveha-neleri adeta ablukaya aldi. Yaklasik 800 isyeri denetlen-di. Bu denetimler içerisinde sadece 4 kisiye para cezasi verildigini belirten Arslan: “Gördügümüz kadariyla Tor-bali halki sigara yasagina u-yum gösteriyor. Isletmelerde bu duruma büyük bir hassa-siyet gösteriyor. Cezalarin yüksek olmasi da caydirici bir diger etken” dedi.

ISLETMELER YENI ARAYISA GIRDI

YAZIN herhangi bir sikinti yasamadiklarini dile getiren Ismail Arslan: “Isletmeler, yasak nedeniyle dükkanlari-nin kapali alanlarini daralta-rak, sigara içmek için yeni yerler olusturdu. Bu sayede isteyenler rahatlikla sigarala-rini içebiliyor. Yaptigimiz incelemeler sonrasinda, elde ettigimiz veriler isletmelerin yasaga uymak için ellerinden geleni yaptiklarini gösteriyor”

SIGARAYI BIRAKANLAR ARTTI

YASAGIN baslamasiyla birlikte sigara satislarinda büyük bir düsüs yasandi-gini dile getiren Arslan: “Torbali’da sigara birakan-larin sayisi git gide artiyor. Hastanedeki psikiyatristle-re ve aile hekimliklerine sigarayi birakmak için basvuran kisilerin sayisinda artis var” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web