Büyük Torbalı

Dubaililer Özbey’e çikarma yapti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dubaililer Özbey’e çikarma yapti
210 Görüntüleme
08 Mart 2010 - 22:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

30 ögrenci ve 10 egitmenin bulundugu 40 kisilik Dubaili kafile, Özbeyli ögrencilerle oyunlar oynayip, sarkilar söyledi. Ögrenciler Metropolis Antik Kenti’ni de ziyaret etti.

IZMIR’DE bulunan Uzay Kamp’i-na ziyarete gelen Dubaili ögrenci-ler, ‘Kardes Okul’ seçtikleri Özbey Ilkögretim Okulu’nu da ziyaret ediyor. 2000 yilinda kurulan tesise gelen Dubai Amerikan Academy ögrencileri 2005 yilindan bu yana Özbey Ilkögretim Okulu’na gelip, yanlarinda getirdikleri hediyeleri ögrencilere dagitiyor. Her yil Su-bat veya Mart ayinda gelen okul ögrencileri, dün de Özbey’e geldi. 30 ögrenci ve 10 egitmenin bulun-dugu 40 kisilik kafile, Özbeyli ög-rencilerle oyunlar oynayip, sarki-lar söyledi. Ögrenciler ziyaretin sonunda Metropolis Antik Kenti’-ni de ziyaret etti.

ÖZBEY-DUBAI ARASINDA FUTBOL MAÇI
TORBALI’DA bulunan okullar Dogu ve Güneydogu Anadolu Bölgesi’ndeki bazi okullari “Kar-des Okul” seçerken, Dubai’de bu-lunan bir özel okul da Özbey Ilk-ögretim Okulu’nu kardes okul seçti. Dubai’nin en önemli okulla-rindan olan Dubai Amerikan Aca-demy, tam 5 yildir Özbey Ilkögre-tim Okulu’na ziyaret düzenliyor. Gaziemir’de bulunan Space Camp (Uzay Kampi)’ni her sene ziyaret eden ve burada egitim alan kolej ögrencileri, kardes okullari olan Özbey Ilkögretim Okulu’na da ugramayi ihmal etmiyor. 5 günlü-güne Uzay Kampi’na gelen ögren-ciler dün, Özbey Ilkögretim Oku-lunu’da ziyaret etti. Dubai’li ög-renciler burada Özbeyli arkadasla-riyla birlikte sarki söyleyip, folk-lor oynadilar. Dubaili heyet daha sonra Metropolis Antik Kenti’ni gezdi. Ögrenciler, daha sonra okul bahçesinde birlikte futbol maçi yapti. Okul Müdürü Ibrahim Bas-gün, “Bu etkinlik okulumuzda ög-renim gören çocuklar için büyük bir sans. Hem farkli kültürlerle di-yalog kurup onlari yakindan tani-ma imkani buluyorlar hem de yeni arkadasliklar ediniyorlar. Dubai’y-le Türkiye arasinda bir köprü kur-duk” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web