Büyük Torbalı

Dubai’lilerin tercihi Özbey

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dubai’lilerin tercihi Özbey
365 Görüntüleme
01 Ocak 2010 - 22:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dubai’de egitim veren Jumeirah College A Gems Scholl, Özbey Ilkögretim’i kardes okul seçti. Özbeyli ögrenciler 1 ay sonra gelecek konuklari bekliyor.

TORBALI’DA bulunan okullar Dogu ve Güneydogu Anadolu Bölgesi’ndeki bazi okullari “Kardes okul” seçerken, Dubai’de bulunan bir özel okul da Öz-bey Ilkögretim Okulu’nu kardes okul seçti. Dubai’nin en önemli okullarin-dan olan Jumeirah College A Gems Scholl, Özbey Ilkögretim Okulu’na ziyaret düzenliyor. Gaziemir’de bulu-nan Space Camp (Uzay Kampi)’ni her sene ziyaret eden ve burada egitim alan kolej ögrencileri, kardes okullari olan Özbey Ilk ögretim Okulu’na da ugramayi ihmal etmiyor. Her yil Subat ayinda Özbey’e gelen konuk okul, yanlarinda getirdikleri hediyeleri ög-rencilere dagitiyor. Özbey Ilkögretim Okulu ögrencileri Subat ayinin gel-mesini âdeta iple çekiyor.

FARKLI KULTURLER
KARDES okul kampanyalari farkli cografî bölgelerde yasayan degisik kültürel atmosferlerde yetisen çocuk ve gençlerin birbirlerini yakindan ta-nimalarina vesile oldugu için büyük önem tasiyor. Türkiye’nin batisindaki okullar ülkenin Dogu ve Güneydogu Anadolu Bölgesi’nde yasayan ögren-cilerin kosullarini yakindan tanimak için kardes okullarini bu bölgeden edi-niyor. Kardes okul etkinlikleri bölge-sel çapta kalmayip uluslararasi boyut-lara da varabiliyor. Dünyanin refah seviyesi yüksek ülkelerinde yasayan ögrenciler kardes okul etkinligi dahi-linde degisik ülke çocuklariyla diya-log kurabiliyor.

SUBAT AYINI IPLE ÇEKIYORUZ
DUBAI Jumeirah College ögrencileri-nin her sene subat ayinda Özbey’e geldigini dile getiren Özbey Ilkögre-tim Okulu Müdürü Ibrahim Basgün, “Okulumuzdaki ögrencilerde simdi-den kardes okul ziyaretinin heyecani basladi. Bu etkinligin okulumuzda ög-renim gören çocuklar için büyük bir sans oldugunu düsünüyoruz. Hem farkli kültürlerle diyalog kurup onlari yakindan tanima imkâni buluyorlar hem de yeni arkadasliklar ediniyorlar. Dubai’yle Türkiye arasinda bir köprü kurduk. Okul web sayfasinda, buraya yaptiklari ziyarete de yer veriyor.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web