Büyük Torbalı

1 masa 2 sandalye ile sigortacilik olmaz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
1 masa 2 sandalye ile sigortacilik olmaz
307 Görüntüleme
21 Ocak 2010 - 23:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yasar Trafik Takip’in isletmecilerinden Erkan Türk, masa basinda oturarak sigortaciligin yapilamayacagini söyleyerek sektörde bu anlamda sikinti yasandigini belirtti

SON dönemlerde Torbali’da tra-fik sigortasina olan talep hizla artiyor. Vatandas araçlarini gü-vence altina alma konusuna bü-yük önem veriyor. Fakat sigorta yaptirilacak acente ve sirketin seçimine de ayni önemin verilme-si gerekiyor. Ilçede faaliyet göste-ren sigorta acentelerinden Yasar Trafik Takip’in isletmecilerinden Erkan Türk, masa basinda otura-rak sigortaciligin yapilamayaca-gini belirterek sektördeki en bü-yük problemin bilgisiz bir kad-royla çalisilmasi oldugunu söyledi.

PRIM TAHSIL ETMEK YETERLI DEGIL
SIGORTACILIGIN sadece poli-çeyi tanzim edip primini tahsil et-mek olmadigini belirterek sigorta yaptiran kisinin bir hasari vuku buldugunda onun hasari, dosya açilmasi, eksper tayini ve ödeme çikartilmasina kadar tüm islemle-rin yapilmasini saglamak oldugu-nu söyleyen Türk “Kaza yaptigin taktirde sigortacilik baslar. Aksi halde sadece pirim tahsildari gibi poliçeyi tanzim edip vatandasa vermek sigortacilik degildir. Hiz-met sektörü kollektif çalismayi gerektirir. Aracinizi vizeye birak-tiginizda vizesini alamadiginiz zaman yapilmasi gereken isleri, araciniz kaza yaptigi zaman ya-pilmasi gereken isleri, aldiginiz bir aracin üzerinde bir hak mahrumiyetinin çikmasi durumun da yapilmasi gereken islemleri yapmak için güvenilir ve konusu-nun da mevzuat bilgisine hakim bir kadroya sahip olmak gerekir. Biz de müsterilerimizin magduri-yetini gidermek için gerekli kad-ronun olusturulmasi için elimiz-den geleni yapiyoruz”

GARANTILI HIZMET
ISTER kusurlu ister magdur ol-sun kaza yapan araçlarin islemle-rini servislerinde yaptirip hiç bir tamir ücreti talep etmeden araçla-rini tamir eder teslim ederek si-gortadan da paranin magdur müs-terinin hesabina yatirilmasini sag-ladiklarini söyleyen Türk “Müste-rilerimizin islemlerinin hepsini garantili ve orjinal parçalarla ya-pip aracin vizesini alarak teslim ediyoruz. Çünkü bir müsteri ge-lip vize için aracini biraktigi za-man müsteri gidip sanayide araci-nin basinda parçacinin, elektrikçi-nin basinda vakit kaybettikten sonra o isi sizin yapmanizin anla-mi yok. Biz araçlarin vizesini de-gil hem bakimini hem tamirini hem de vizesini yapiyoruz. Bunu yaparken de aracin vize harcini da garanti veriyoruz. Vizeden geç-meyen aracin vizesinin harç ücre-tini biz kendi cebimizden karsili-yoruz. Vize islemi için verdigimiz garanti kamyon ve otobüsler için geçerli degildir” dedi.

MASA BASINDA SIGORTACILIK OLMAZ
SIGORTACILIK alaninda çali-sanlarin konusuyla ilgili alanla-rinda en az bir avukat kadar bilgili, tamirci kadar isinden anlayan, bilgi birikimine sahip olmasi gerektigini belirten Türk “Sigortacilik ve is takibi yap-mak bir dükkan tutup 2 masa ve sandalyeyle çözülecek ve yapilacak isler degildir. Bu tip isletmelerden sadece o günkü ihtiyacinizi karsilarsiniz ama bir sorun çiktiginda size yardimci olacak bir kisi ile görüsmek ve magduriyetinizi gidermek adi-na hizmet istediginizde kimse size yardimci olamayacaktir. Çünkü isletme sahibi size yar-dimci olacak kadar bilgili degil-dir. Ayrica en büyük problem-lerden bir tanesi bilgili bir kad-roya sahip olunmamasidir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web