Büyük Torbalı

103 yasindaki üvey annesine bakiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
103 yasindaki üvey annesine bakiyor
350 Görüntüleme
26 Haziran 2011 - 20:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

70 yasindaki Abdurrahman Aras, öz annesinin kumasi Perisan Aras’in tüm bakimini üstlenmis durumda. Uvey oglu, 103 yasindaki yasli kadina gözü gibi bakiyor

KUSÇUBURUN Mahallesi’n-de ikamet eden Abdurrahman Aras (70) 103 yasindaki üvey annesi Perisan Aras’a gözü gibi bakiyor. Çocuklugundan bu ya-na üvey annesinin yaninda bü-yüyen Aras, öz evladin baka-mayacagi bir sekilde annesine bakiyor. Görenlere “masallah” dedirten Aras, “Ben her seyi Allah’in rizasi için yapiyorum. Çocuklugumdan bu yana onu kendi annemden ayirmadim” dedi. Perisan Aras’in hayat hikayesi ise oldukça ilginç. Tek kelime Türkçe bilmeyen Peri-san Nine 40 yasina kadar kim-liksiz yasamis. Erkek çocugu olmadigi için kocasi tarafindan üstüne kuma getirtilen Perisan Aras’in kumasindan olan çocuklari ise kendisini öz annelerinden ayirmamis.

BÖYLE EVLAT DOSTLAR BASINA

GELISEN Dünya ile birlikte Türk toplumunun en önemli degeri olan aile yapisi da git-tikçe yok oluyor.  Türkiye’nin bir çok yerinde kendi evlatlari tarafindan bakilmayan binlerce insan var. Torbali Kusçuburun Mahallesi’nde oturan Abdur-rahman Aras’i görenler ise “Allah herkese böyle evlat ver-sin” diyerek dua ediyor. 70 ya-sindaki seker, kalp, prostat has-tasi olan Aras, yillardan bu ya-na üvey annesi olan 103 yasin-daki Perisan Aras’a gözü gibi bakiyor. 11 çocuk 40 torun sa-hibi olan Abdurrahman Aras, annesinin her istegi ile yakin-dan ilgileniyor. Alt bezinin degistirilmesinden yemek ye-dirmesine kadar her seyini ken-disi yapiyor.

40 YIL DEVLET KAYITLARINDA GÖRUNMEDI

BIR ömrünü aci ve yokluklarla geçiren Perisan Nine’nin hayat hikayesi ise bir hayli ilginç ve aci dolu. Agri’nin Tutak ilçesi-ne bagli olan Asagi Özdek Kö-yü’nde dünyaya gelen Perisan Nine, evlendikten sonra 3 kiz çocuk dünyaya getirdi. Erkek çocugu olmadigi için esi Kasim Aras üzerine Sefika Aras’i kuma getirdi. Sefika Hanim’dan olan çocuklar ise Perisan Nine’yi kendi annelerinden ayirmadi. Perisan Nine 40 yasina kadar devlet kayitlarina girmedi. Köyde kimliksiz yasayan yasli kadin 40 yildan sonra kimlik çikardi. Yillardir üvey annesine bakti-gini söyleyen Abdurrahman Aras, “Onu kendi annemden ayirmadim. Öz annemden bile daha çok düstüm üzerine. Öteki dünyada benden razi olsun yeter bana” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web