Büyük Torbalı

12 yasinda uydu tamir ediyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
12 yasinda uydu tamir ediyor
258 Görüntüleme
11 Haziran 2010 - 21:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Serdar Genç Caddesi’nde faaliyet gösteren As Elektronik’in sahibi Selim Yoldas’in 12 yasindaki oglu Abdullah tam bir elektronik esya kurdu. Abdullah’i uydu tamir ederken görenler hayrete düsüyor

ELEKTRONIK  meslegine me-rakli olan Abdullah Yoldas, 5 ya-sindan bu yana babasinin yaninda çiraklik yapiyor. Serdar Genç Cad-desi üzerindeki dükkânlarinda ilk olarak hurda teypleri radyolari uydulari sökmekle meslege adim atan Abdullah, simdi uydu ve an-tenlerin kurulumunu yapiyor. Cumhuriyet Ilkögretim Okulu 5-B sinifinda okuyan Abdullah’in yete-negi görenleri hayrete düsürüyor. Kimi zaman tek basina servise çi-kan Abdullah okulunu bitirince elektrik mühendisi veya ressam olmak istiyor.

ELEKTRONIK KURDU

SERDAR Genç Caddesi’nde faa-liyet gösteren As Elektronik’in sa-hibi Selim Yoldas’in 12 yasindaki oglu Abdullah tam bir elektronik esya kurdu. Bozuk teyleri ve rad-yolari kurcalayarak kendini gelis-tiren Abdullah simdilerde degme tamircilere uydu kurulumcularina tas çikartiyor. Elektronik malzeme-lere karsi yogun bir ilgisi oldugunu söyleyen minik tamirci, “Ilk bas-larda söküp dagittiklarimi simdi tamir ediyorum. Neredeyse bütün uydu markalarinin kurulumunu kanal ayarlamalarini yapiyorum.  5 yasindan bu yana babamin yaninda çalisiyorum” dedi.

OGLUM ILE GURUR DUYUYORUM

MINIK Abdullah’in babasi Selim Yoldas da 12 yasindan bu yana bu meslegi yapiyor. Oglunun gelecek-te kendisini geçecegini söyleyen Yoldas: “Oglum bu meslege o kadar çok merakli ki kisa zamanda ögrendi. Bu meslegin alt yapisini iyi ögrenirse ilerde kolaylikla is bulabilir. Derslerinde de gayet ba-sarili. Komsularimiz ve müsteriler benden çok oglumun gelip tamir yapmasini istiyor” seklinde konus-tu. Teknolojinin hizla ilerlemesi gençlerdeki meraki gün geçtikçe daha fazla artiriyor. Özellikle Torbali’nin sanayi agirlikli oldugu-nu belirten Yoldas: “Fabrikalardaki çogu makineler elektronik oglumu bu yönde yetistirmeye gayret gösteriyorum. Bilgisayar kurslari almasina yardimci olacagim” dedi. Resim yapmayi da çok seven Abdullah teknik ve karalama resimler yapiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web