REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

120 bin nüfusun baskani seçildim!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
120 bin nüfusun baskani seçildim!
143 Görüntüleme
07 Şubat 2010 - 23:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GEÇTIGIMIZ dönem Söforler ve Otomobilciler Odasi Baskani olan Civa Ismail Akman 31 Ocak tari-hinde 700 soför esnafinin katili-miyla gerçeklestirilen kongrede rakipleri Remzi Ekti ve Gürsel Karaca’yi geride birakarak ikinci kez baskanlik seçimini kazanmis-ti. Seçimin ardindan görüstügü-müz Akman, sadece soför esnafi-nin degil Torbali’nin 120.000 nü-fusunun Baskani seçildigini vurgulayarak bu nedenle de tüm Torbali halkinin sorunlarina çö-züm bulmaya çalisacagini söyle-di. Geçmiste ve bu yil yapilan kongre öncesinde kendisine yö-nelik karalama politikalari yapil-digini da belirten Akman, üyeleri-mizin üzerindeki Civa Ismail fo-tograflarini yirtabildiklerini fakat kalplerindeki Civa Ismail’i çika-rip atamadiklarini söyledi.

4 YIL DAHA EN IYI SEKILDE BASKANLIK YAPACAGIM
SOFÖRLER Odasi Baskanligina ilk olarak 2001 yilinda aday oldu-gunu ve 59 oy farkla seçimi kay-betmesinin ardindan ikinci kez 2005 yilinda tekrar aday oldugu seçimi kazandigini belirten Ak-man “Bu serefli baskanlik görevi bana verildi. 31 Ocak 2010 tari-hinde yapilan seçimde de oy ço-gunlugunu alarak tekrar baskan-liga geldim ve bu görevi 4 yil daha en iyi sekilde yapmaya de-vam edecegim” dedi.

120.000 NUFUSUN BASKANI OLDUM
ILK olarak 2005 yilinda baskan olarak göreve basladigimda elini herkese uzattigini belirterek o zamandan beri hala elinin herkese uzanmis durumda oldugunu ve öyle olmaya da devam edecegini söyleyen Akman “Su ana kadar elini sikmadigim kimse yok. Torbali için Torbalili soför esnafi için olmasi gereken de budur. Ben bu yil yapilan seçimi kazanarak sadece soför esnafinin degil 120.000 nüfuslu Torbali halkinin baskani oldum. Bu nedenle de tüm soför esnafi ve tüm Torbali her türlü sorununu bana iletebilir-ler. Elimden geldigince tüm so-runlara çözüm bulmaya çalisaca-gim. Ben bu isi severek yapiyo-rum. Benim Torbali halkina ve bana oy veren ve vermeyen tüm soför esnafina minnet borçluyum.

SIYASET HER ZAMAN KARSIMA ÇIKTI
GEÇMISTE ilçemizde mevcut Soförler Odasi’nin bagli bulundu-gu belediye ve kurumlarda siya-setin her zaman karsisina çiktigini belirterek Allah’in hep yaninda olmasi nedeniyle soför esnafinin hiçbir sorununu yarida birakma-dan önceki görev süresini tamam-ladigina inandigini söyleyen Ak-man “Geçmis dönemde bana çok iftiralar atildi. Fakat üyemiz bu yil yapilan kongrede odamiz üye-leri güvenerek kararlarini sandik-ta verdi. Ayni zamanda bu seçim-lerde yönetim kurulu üyesi olan arkadaslarimin tamaminin üzerin-de çok büyük oyunlar oynandi. 9 arkadasimiz bu oyunlar nedeniyle yanimda yer alamadi. Basta Bele-diye Baskanimiz olmak üzere bir-çok kurum, ilçe baskanlari, koo-peratif baskanlari ve meclis üye-leri diger baskan adayinin yanin-da yer aldi. Zaten Torbali’da Be-lediye Baskani’nin ve siyasi parti-lerin oda seçimlerinde ön plana çikmasi gelenek haline geldi. Ya-pilan tüm karalama çalismalariyla insanlarin üzerindeki Civa Ismail fotografini yirtip attilarsa da mes-lektaslarimin kalplerinden Civa’-yi çikarip atamadilar” dedi.

TAHMINIMDE YANILMADIM
31 Ocak tarihinde yapilan kongre öncesinde Allah’in varligina olan inanci sayesinde seçimi kazanma-ma ihtimalini hiçbir zaman dü-sünmedige deginerek, seçim so-nucunun bekledigi gibi gerçekles-tigini söyleyen Akman “Diger baskan adaylarina 220 oy gele-cegini hesaplamistim. Buna 50 oy da fazladan verdim ve diger 2 baskan adayi için toplam 300-310 oy gelecegini düsündüm. Bu tah-minim beni yaniltmadi. Kongre bekledigim bir sekilde sonuçlan-di. Kongreden önce Ismail Uygur garajda düzenledigi toplantida çesitli projeleri oldugunu ve mev-cut yönetimle uyusmazliklar se-bebiyle bu projeleri yapamadigini söylemis. Belediye Baskanimizin projeleri ile bizim Torbali’dan Seferihisar, Gümüldür ve Kemal-pasa’ya minibüs çalistirma proje-mizi birlestirip çalismalarimiza baslayalim istiyorum. Belediye baskaninin projeleri yaninda bi-zim de bu projelerimiz var. Soför esnafimiz adina belediye baskani-mizla elele çalismalarimizi yürüt-mek istiyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web