Büyük Torbalı

17 okulda 4387 ögrenciye ücretsiz kurs

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
17 okulda 4387 ögrenciye ücretsiz kurs
174 Görüntüleme
04 Mart 2010 - 23:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ILÇE Milli Egitim Müdürlügü ve Halk Egitim Merkezi ilk ve orta ögretimlerde ortaklasa kurs düzenliyor. 6-7-8 siniflar için Seviye Belirleme Sinavlari’na SBS, lise ögrencilerine ise YGS-LGS kurslari veriliyor. Geçtigimiz günlerde baslayan ücretsiz bu kurslar, 30 Mayis’ta sona ere-cek. 17 okulda verilen olan SBS kursunda toplam 4387 ögrenci egitim görüyor. 8 yil-dir devam eden kurslar sayesinde, dersha-neye gidemeyen ögrenciler sinava daha kolay hazirlaniyor.

VELILER MEMNUN
MADDI imkansizliklardan dolayi dersha-neye gidemeyen ögrencilerin diger arka-daslarindan geri kalmamasi için Ilçe Milli Egitim Müdürlügü ve Halk Egitim Mer-kezi Torbali merkez ve köy okullarinda okuyan ilkögretim ögrencilerine SBS’ye yönelik yetistirme kurslari açti. Okullarin kendi bünyesinde açtigi bu kurslar sayesinde binlerce ögrenci, dersahaneye gitmeden sinava hazirlanma imkani buluyor. SBS kurslari, 17 okulda verilirken, YGS-LGS kursu suanda sadece Ayrancilar Çok Programli Lisesi’nde veriliyor. Lise ögrencilerine yönelik olarak önümüzdeki günlerde ise Torbali Anadolu Lisesi’nde verilecek.

EN ÇOK ILGI CUMHURIYET’TE
MATEMATIK, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi ve Ingilizce derslerinde verilen SBS kurslari 17 okulda gerçeklestiriliyor. Bu kurslarda toplam 4837 ögrenci egitim görüyor. SBS kursuna en çok ilgiyi Cum-huriyet Ilkögretim Okulu ögrencileri gös-teriyor. Okulda toplam 684 ögrenci kursta egitim aliyor. Halk Egitim Merkezi Mü-dürü Umit Uzun, “Ögrencilerimizin basa-risini artirmak istiyoruz. Kurslarimiza ög-rencilerimiz yogun ilgi gösteriyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web