Büyük Torbalı

2 ayda 500 bin çiçek ekildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
2 ayda 500 bin çiçek ekildi
181 Görüntüleme
07 Mayıs 2010 - 21:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlügü’ne bagli 20 kisilik ekip ilçenin 4 bir yanini rengârenk çiçeklerle donatiyor. 2 ayda 500 bin çiçek dikildi

TORBALI Belediyesi yakla-sik 2 ay önce baslattigi ‘Çiçek Seferberligini’ hummali bir çalismayla sürdürüyor. Bele-diye Park ve Bahçeler Müdür-lügü’ne bagli 20 kisilik ekip ilçenin dört bir yanini rengârenk çiçeklerle donati-yor. Torbali Belediyesi Basin Bürosu’ndan yapilan açikla-mada 2 ay içerisinde yaklasik 500 bin çiçek dikildigini be-lirterek, bu çalisma ile kent-teki görsel etkiyi arttirmak, kenti daha estetik bir görünü-me kavusturmanin amaçlan-digi ifade edildi. Birçok refüj ve yesil alanda çiçek ekimi çalismasi yaptiklarini bildiren yetkililer, çiçeklerin mevsim kosullarina göre seçildigini söyledi.

EGE’NIN DÖRT BIR YANINDAN GELIYOR

BELEDIYE Park ve Bahçeler Müdürlügü 2 ay önce baslattigi çiçeklendirme çalismalarinda rekor bir sayiya ulasti. Belediye Basin Bürosu’ndan yapilan açiklamada bugüne kadar 500 bin çiçek ekildigi belirtildi. Farkli çiçek cinsleri arasinda yogun olarak lale bulunuyor.  Torbali’ya ilk defa getirilen bu lale çesitlerinden bazilarinin isimleri, “Kikomachi, Spring Song, White Dream ve Blue Parrot” olarak bildirildi. Lale-nin yani sira Petonya, Kedi Tirnagi cinsi çiçekler de top-rakla bulustu. Çiçeklendirme çalismalari özellikle refüjlerde, yesil alanlarda yogunla-siyor. Çiçek fidanlari basta Bayindir Çiçek Kooperatifi olmak üzere Ege Bölgesi’ndeki çesitli kooperatif ve fidan-liklardan temin ediliyor. 500 bin fidandan 170 tanesi ise Torbali Belediyesi’nin kendi üretim alanlarindan temin ediliyor. Park ve Bahçeler Müdürlügü yetkilileri bundan sonra mevsimine göre farkli çiçek türlerini toprakla bu-lusturmaya devam edecek-lerini belirtti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web