Büyük Torbalı

2 bin 500 öğrenci ter dökecek

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) ikinci dönem sınavları, Torbalı’da 2 bin 501 öğrencinin katılımıyla, bugün ve yarın gerçekleşecek. 33 okulda gerçekleşecek olan sınav için öğrenciler hazırlıklarını tamamladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
2 bin 500 öğrenci ter dökecek
315 Görüntüleme
26 Nisan 2017 - 10:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Torbalı’da da TEOG heyecanı bugün zirve bulacak. Bugün ve yarın gerçekleşecek olan sınavlarda 536 öğretmen görevlendirildi. Toplamda 33 okulda gerçekleşecek olan sınavda 2 bin 501 öğrenci ter dökecek. Daha iyi bir lisede okumak için adeta birbirleriyle yarışacak olan öğrenciler saat 09.00’da sınava girecek. Velilerin de okul bahçesinde yer alması beklenen sınavlarda her öğrenci kendi eğitim gördüğü okulda sınava girecek.

09.00’DA BAŞLIYOR

TEOG ortak sınavının birinci gün oturumunda öğrenciler sırasıyla Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi; ikinci gün oturumunda ise sırasıyla Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ile Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden sınava girecek. Öğrencilere, her dersten toplam 20’şer soru yöneltilecek ve her ders için 40’ar dakika süre verilecek. Sınavlar saat 09.00’da başlayıp saat 11.20’de sona erecek. Olağanüstü ve özel durumlar dışında, 8’inci sınıfta öğrenim gören her öğrenci, kendi okulunda sınava girecek.

‘ÖĞRENCİLER YARINLARIMIZ’

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, kent genelinde TEOG sınavının sorunsuz geçmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. Bugün ve yarın yapılacak olan TEOG sınavına girecek öğrencilere başarılar diledi. Tosun, “Sınava girecek öğrencilerimize başarılar dilerim. Bu sınavda da ilk sınavda olduğu gibi sizlerin en iyi performansı göstereceğinize inancımız tamdır” diyerek öğrencilere ‘Sizler bizim için çok değerlisiniz’ mesajı verdi. Tosun öğrenci velileri için de “Çocuklarımız bizim yarınlarımızdır. Çocuklarımızın başarılı olmasında en büyük görev anne ve babaya düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için TEOG Ortak Sınavlarında da başarılı olmaları en büyük dileğimizdir. Siz anne ve babaların doğru tutum ve davranışları onların sınava daha sakin ve huzurlu girmelerini sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı. İbrahim DANIŞ

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web