REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2 milyon Euro’lik proje ‘randevu belirsizligi’ yüzünden Bayindir’a gitti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
2 milyon Euro’lik proje ‘randevu belirsizligi’ yüzünden Bayindir’a gitti
276 Görüntüleme
14 Mart 2010 - 22:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP’li Il Genel Meclis Uyesi Abdurrahman Atalar, Torbali’ya kazandiracaklari 2 milyon Euro kaynagi hazir projenin Yildiz Sivrikaya’nin Baskan’dan randevu alamamasindan dolayi Bayindir’a kaçtigini iddia etti.

CUMHURIYET Halk Partisi Torbalili Izmir Il Genel Meclis Uyesi Hakki Güney’in dav-eti, bir diger Il Genel Meclis Uyesi Abdurrahman Atalar’in girisimi ile Torbali’da kurul-masi düsünülen ‘Zeytinyagi Fabrikasi Atik Su Aritma’ tesisi ‘Randevu belirsizligi’ yüzünden Bayindir ilçesine kaydirildi. Avrupa Birligi Hi-be Fonu’ndan 2 milyon Euro kaynak ayrilan projeyi Beled-iye Baskan Yardimcisi Yildiz Sivrikaya’ya sundugunu, fakat Sivrikaya’nin bir türlü kendi-lerine Belediye Baskani Isma-il Uygur ile randevu ayarlaya-madigini iddia eden Atalar, “Torbali piyangoyu kaçirdi” dedi. Atalar’in randevu ayarla-yamadigi iddiasi ile ilgili gö-rüslerini sordugumuz Sivri-kaya, “Ben projeyi riskli bul-dugum için onaylamadim” dedi. Bayindir Belediye Bas-kani Mehmet Kertis ise, “He-yecanla projenin hayata geçmesini bekliyoruz. Su an-da Ege Universitesi’nin teknik bir heyet ilçemizde inceleme yapiyor” dedi. Projenin Tor-bali’ya gelmesi için girsimde bulunan CHP’li Hakki Güney, “Torbali’da hayata geçmesini çok istiyordum” demekle yetindi.

CHP’LI ATALAR: ZORLA GUZELLIK OLMAZ
ZEYTIN üretiminde bölgenin en önemli merkezlerinden o-lan ve 25’in üzerinde zeytin-yagi fabrikasina ev sahipligi yapan Torbali’da bu fabrika-larin atik sularinin Fetrek ve Çevlik nehrine akitilmasi sik sik ilçede gündem oluyor. Atik sularin çevre katliamina yol açmasi ilçede büyük tepki toplarken, fabrika-lara aritma sistemi ku-rulmasi da sik sik günde-me geliyor. Torbali’da, Türkiye’de bir ilk olma ni-teligine sahip bir aritma te-sisi kurulmasi için harekete geçen Il Genel Meclis Uye-si Hakki Güney’in daveti ile yaklasik 1 ay önce Ege Universitesi’nden teknik bir ekip ovada incelemelerde bulundu. Ayni teknik heyeti birkaç kez Torbali Beledi-yesi’ne getirdigini, fakat bir türlü Belediye Baskani Is-mail Uygur’a projeyi akta-ramadiklarini söyleyen Ko-nak Il Genel Meclis Uyesi Abdurrahman Atalar, “Be-lediye Baskan Yardimcisi Yildiz Sivrikaya’dan bizim için Sayin Uygur’dan ran-devu almasini istedik. Fa-kat bir türlü bizi görüstüre-medi. Zorla güzellik olmaz. Torbali piyangoyu kaçirdi. Avrupa Birligi’nden 2 mil-yon Euro kaynak ile des-teklenen bu proje Türki-ye’de bir ilk olacakti. Pa-tentli bir proje. Zeytinin ka-rasuyunu merkezi sistem ile aritan bu proje Torba-li’da çevre adina atilacak dev bir adim olacakti. Bu aritma sisteminin en büyük özelligi ise aritmadan çikan suyun bir kisminin içme suyu olarak bir kisminin da bahçe sulamada kullanila-bilecek olmasi. Torbali bu yil büyük bir firsati kaçirdi ama insallah gelecek yillar-da hayata geçirilir” dedi.

KERTIS: HEYECAN VERICI
KENDILERINE sunulan projenin çevreye katkisi bakimindan he-yecan verici oldugunu söyle-yen Bayindir Belediye Bas-kani Mehmet Kertis, “Su an-da Ege Universitesi’nden teknik bir ekip ilçemizde in-celeme yapiyor. Temennimiz hayata geçmesi yönünde. Dünyada gelecege yapilacak en büyük yati-rim çevreye katki sunmaktir. Ço-cuklarimiza yasanirli bir çevre sunmak bizim öncelikli gö-revimiz. Avrupa Birligi’nin destekledigi bu proje Men-deres Havzasi’ni kapsayacak. Insallah çok güzel olacak” seklinde konustu.

Yildiz Sivrikaya: projeyi garantili bulmadim
CHP’LI Abdurrahman Ata-lar’in “Randevu ayarlayama-digi için proje Bayindir’a kaptirildi” iddialari ile ilgili görüstügümüz Belediye Bas-kan Yardimcisi Yildiz Sivri-kaya, projeyi ‘riskli buldugu’ için Baskan Ismail Uygur’a sunmadigini söyledi.
Sivrikaya, “Daha önce de-nenmemis bir projeyi hayata geçirmek çok riskli. Böyle bir risk alamazdik. Randevu ayarlamam söz konusu de-gil. Bana sunuldugu hali ile garantili bulmadim. Riskli bir projeyi hayata geçirmek önümüze çikan diger fir-satlari da engeller. Bizim farazi piyangolarla isimiz olmaz. Bayindir hayat geçirir ve basarili olursa biz de uygulariz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web